مهرداد جمعه 11 تیر 1395 10:26 ق.ظ نظرات ()

به گزارش قومس به نقل از مرات حذف قطار محلی سمنان – مشهد از برنامه های ایستگاه راه آهن سمنان طی روزهای گذشته موجب سردرگمی و اعتراض مردم سمنان شد.

اگر در یک ماه اخیر قصد سفر به مشهد مقدس با قطار را داشتید و به دفاتر خدمات مسافرتی و درگاه های فروش اینترنتی بلیت قطار سری می زدید با این پاسخ که قطار محلی سمنان مشهد از برنامه قطارهای مسافری خارج شده است مواجه می شدید.

از طرف دیگر سهمیه قطار شهرهای دیگر به مقصد مشهد نیز که از ایستگاه سمنان عبور می کردند پاسخگوی تقاضای مسافران سمنانی نبود، ضمن آنکه قیمت بالاتر بلیت این قطار ها نسبت به قطار محلی سمنان – مشهد اعتراضاتی را در افکار عمومی در پی داشت.

این درحالیست که راه آهن از ابتدای سال 95، قطار محلی سمنان - مشهد را از سیستم واگنی درجه یک و دو به سیستم اتوبوسی تغییرداد و این مسئله نیز باتوجه به مسافت زیاد بین دوشهرسمنان و مشهد موجبات نارضایتی مسافران را فراهم کرد. همزمان افزایش قیمت بلیت این قطار نسبت قطار قبلی دست مردم برای سفر به مشهد با قطار را تنگ تر کرد.

متعاقب این موضوع، تعدادی ازشهروندان سمنانی طی تماس هایی با شبکه اطلاع رسانی مرآت، خواستار انعکاس این موضوع و تلاش مسئولین جهت برقراری مجدد سیستم قطارهای مسافربری قبلی شدند.

پس از بررسی های میدانی خبرنگار مرآت و مراجعه به دفاتر فروش بلیت رجا در سطح شهر سمنان، صحت موضوع تایید و علل این مسئله را از مسئولان امر جویا شدیم.

پس از تماس های مکرر با اداره کل راه آهن شمالشرق کشور که در شاهرود واقع شده است مدیریت مجموعه حاضر به پاسخگویی نشد و موضوع را مرتبط با مدیریت راه آهن سمنان عنوان کرد.

قطار جدید سمنان - مشهد از تیرماه روی ریل می رود

محسن اعتماد رئیس راه آهن سمنان در گفتگو با خبرنگار مرآت در مورد حذف برنامه حرکت قطار محلی سمنان- مشهد گفت: در هفته های گذشته در برخی از روزها فقط 6 نقر خریدار بلیط این قطار بودند که حرکت قطاری با آن بزرگی با این تعداد مسافر توجیه اقتصادی ندارد.

وی از جایگزینی قطار جدید سمنان – مشهد از اول تیرماه خبر داد و افزود: این قطار نیز از شرایط قطار قبلی برخوردار است اما قیمت بلیط آن مناسب تر خواهد بود.

رئیس راه آهن سمنان تصریح کرد: جزئیات برنامه حرکت این قطار متعاقبا اعلام خواهد شد.