منوی اصلی
سایت جامع سمنان
هر کس که در این سرا درآید،نانش دهیدو از ایمانش مپرسید چه آنکس که بدرگاه باری تعالی به جان ارزد،البته بر خوان بوالحسن به نان ارزد
 • مهرداد دوشنبه 30 فروردین 1395 01:23 ق.ظ نظرات ()

  در آستانه سفر رییس‌جمهوری کشورمان به سمنان، حسین منوچهری، شاعر سمنانی سروده‌ای را به حسن روحانی تقدیم کرد.

  به گزارش ایسنا، سروده این شاعر سمنانی به شرح زیر است:

  با کسوت روحانی، بر مسند دیوانی
  ایران، تو گلستان کن، ای اسوه‌ی سمنانی

  کشتی وطن امروز، طوفان‌زده در دریاست
  امید به تو بستیم، این موج تو بنشانی

  اقدام تو روشن کرد، شهر کهن ما را
  زانوی فلک خم شد زین نخبه‌ی انسانی

  عشق وطنت چون هست، فرهاد بدورانی
  بشکست به عزم تو، هر صخره به آسانی

  گفتار ز تو نیکو، کردار ز تو نیکو
  پندار تو را خواندم، در عالم پنهانی

  حُسن و حَسَن مایی، خوش سیرت و سیمایی
  سمنان به تو می‌زیبد، ای عالم روحانی

  از ساحل امن بگذر، در صید درر می‌باش
  تا نقش زند تاریخ، داغ تو به پیشانی

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد جمعه 27 فروردین 1395 12:54 ق.ظ نظرات ()
  سمنان - استاندار سمنان با اشاره به اینکه سمنان نخستین میزبان سفر هیئت دولت در سال۹۵ است، گفت: روحانی و هیئت همراه سه شنبه ۳۱فروردین ماه وارد استان می شوند.

  به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا خباز غروب پنج شنبه در نشست مطبوعاتی خود به میزبانی استانداری سمنان، با اشاره به تاریخ ورود ریاست جمهوری و هیئت همراه به استان، بیان داشت: دکتر روحانی در صدر هیئتی بلند پایه از اعضای کابینه، معاونان و مشاوران صبح سه شنبه وارد سمنان می شوند.

  وی افزود: دکتر روحانی تنها در سمنان برنامه های خود را پیگیری می کند و معاونان و وزراء کابینه یازدهم در شاهرود، دامغان، میامی و سایر شهرستان های استان حضور خواهند یافت.

  افتتاح پروژه های عمرانی استان سمنان از طریق ویدئو کنفرانس

  استاندار سمنان همچنین با بیان اینکه پروژه‌های عمرانی استان از طریق ویدئو کنفرانس دکتر روحانی یا حضور هیئت دولت افتتاح می شوند، افزود: وظیفه محوله به وزرای دولت تدبیر و امید در شهرستان ها افتتاح پروژه ها و حضور در شورای اداری شهرستانهای استان است.

  خباز ابراز داشت: در برخی ازشهرستان ها یک وزیر و در برخی دیگربیش از یک وزیر حضور خواهد داشت اما سخنرانی در جمع مردم سمنان، برگزاری نشست توسعه و سرمایه گذاران در استان، دیدار با علماء، نخبگان، ایثارگران و برگزیدگان علمی استان، تشكیل جلسه شورای اداری با حضور رییس جمهوری و اعضای هیئت دولت و مصاحبه تلویزیونی ریاست جمهوری از جمله برنامه های این سفر است.

  وی با اشاره به اینکه تعداد و اعتبارات پروژه های قابل افتتاح در استان سمنان را  خود رییس جمهور اعلام خواهند کرد، افزود: این سفر بیست و پنجمین سفر استانی دولت تدبیر و امید است.

  ستاد مردمی آماده استقبال از روحانی در خانه

  استاندار سمنان همچنین به تشکیل ستاد مردمی استقبال از رئیس جمهور در شهرستان ها اشاره داشت و گفت: برپایی ستادهای استقبال از فرزند استان از جمله اقدامات صورت گرفته در یک هفته اخیر است.

  خباز با اشاره به اینکه سفر هیئت دولت به استان یکبار درآبانماه۹۴ لغو شد، بیان داشت: با تلاش های صورت گرفته بیشتر پروژه هایی که قرار بود در سفر هیئت دولت در آبان ۹۴ مطرح شود در بودجه امسال لحاظ شد و مشکلی برای تامین اعتبار آن وجود ندارد.

  وی با بیان اینکه استقبال از رئیس جمهور به همگرایی در استان سمنان می انجامد، اضافه کرد: در روز سه شنبه نگاه دوست و دشمن به حضور مردم است.

  سامانه ۱۱۱صدای مردم را به گوش رئیس جمهور می رساند

  استاندار سمنان با بیان اینکه سامانه ۱۱۱ پل ارتباطی مردم با رئیس جمهور است، گفت : مردم سمنان می توانند درخواست های خود را برای بررسی رییس دولت یازدهم از طریق این سامانه ارسال کنند.

  خباز از استقرار یک تیم ویژه برای دریافت نظرات و مطالبات مردمی در یکی از دانشگاه های استان خبرداد و بیان داشت: این تیم همزمان با سه روز پیش و بعد از سفر هیئت دولت خواسته های مردم را ضبط می کنند و پاسخ برای آن تهیه می کنندکه از این طریق دولت از خواسته های مردم اطلاع پیدا می کند.

  وی ادامه داد: مردم می توانند از روز دوشنبه  از طریق این سامانه درخواست، انتقاد و پیشنهاد خود را از رییس جمهور داشته باشند.

  خباز در پایان، مسیر استقبال مردم از رئیس جمهوری را از میدان مشاهیر تا میدان سعدی سمنان اعلام کرد و گفت: سخنرانی دکتر روحانی ساعت ۱۰ صبح سی ویکم فروردین در استادیوم تختی سمنان برگزار خواهد شد.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد یکشنبه 22 فروردین 1395 12:27 ق.ظ نظرات ()

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان از مرمت فاز یک مجموعه تاریخی قصر بهرام خبر داد.

  به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، حسین خواجه بیدختی در حاشیه بازدید از منطقه پارک ملی کویر و قصر بهرام بابیان اینکه قصر بهرام یکی از مجموعه مقصد گردشگری است اظهار داشت: باید زمینه و بسترهای لازم برای ورود گردشگران به این مجموعه تاریخی فراهم شود و مرمت و احیای این بنای تاریخی در این راستا صورت گرفته است.

  وی با اشاره به آغاز اجرای فاز یک مرمت قصر بهرام گفت: در این مرحله سفیدکاری هشت باب از حجره‌ها، ساماندهی آشپزخانه و سرویس بهداشتی و غیره صورت گرفت.

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان با اشاره به تجهیز برخی قسمت‌های قصر بهرام به امکانات رفاهی برای گردشگران گفت: باید زمینه و بستر لازم برای ورود گردشگران به قصر بهرام تسهیل می‌شود.

  خواجه بیدختی گفت: کاروانسرای قصر بهرام یکی از اقامتگاه‌های میان راهی دوره صفوی است و در دل کویر مرکزی ایران قرار دارد.

  وی با اشاره به‌ضرورت تسهیل گردشگر به این مجموعه تاریخی گفت: با ورد بخش خصوصی به این بخش و جذب سرمایه‌گذار می‌توان خدمات بیشتری به گردشگران ارائه داد.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد چهارشنبه 18 فروردین 1395 10:56 ب.ظ نظرات ()
  صبح روز چهارشنبه هفته جاری اعضای هیات مدیره انجمن و.رزشکاران،قهرمانان و پیشکسوتان سمنان به اتفاق چند تن از کارشناسان و بزرگان ورزش سمنان با دکتر احمد همتی نماینده منتخب مردم حوزه سمنان،مهدیشهر و سرخه دیدار و درباره مسایل مختلف ورزش به گفتگو و تبادل نظر پرداختند

  به گزارش خبرگزاری خبرانلاین در ابتدا این نشست بسیار صمیمی مرتضی دهرویه مدیر عامل انجمن ضمن معرفی و اهداف تشکیل انجمن و فعالیت های انجام شده انتخاب دکتر همتی و اغاز سال نو را تبریک گفت و ادامه داد ما در این انجمن به دنبال توسعه و اعتلای ورزش به عنوان یک بازو توانمند در کنار سیاست و اهداف اداره ورزش و جوانان هستیم وی در ادامه افزود با توجه به نزدیک بودن سفر رئیس محترم جمهوری امیداور هستیم جامعه ورزش استان در مراسم استقبال حضور چشمگیری داشته باشند و به همین منظور برنامه های متنوعی هم برگزار خواهد شد اسماعیل باقری نایب رئیس ،جمشید صفاری ،علیرضا کریم،ماشاله خالصی و خانم ها اعرابی و مرادی از اعضای هیات مدیره انجمن نیز هر یک درباره مسایل مختلف ورزش از جمله واگذاری اماکن ورزشی به بخش خصوصی،وضعیت ورزش استان،تلاش های مدیر اداره ورزش و جوانان استان و شهرستان،عدم بودجه مناسب و کافی برای ورزش و عدم وجود باشگاه به معنی واقعی سخنانی را مطرح نمودند همچنین ابوذر چنگیزی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان گوشه ای از فعالیت های انجام شده در عرصه ورزش را بیان کرد و انگاه دکتر حسین زیاری کارشناس اداره ورزش و جوانان استان و ظفر زاده مربی سابق تیم ملی دوچرخه سواری و بهرام(ساسان) مداح پیشکسوت رشته فوتبال استان راهکارهای مختلفی را برون رفت ورزش از وضعیت فعلی و تجدید نظر در ایین نامه های وزارت ورزش و جوانان نکاتی را ایراد کردند ،مجید باستانی نماینده باشگاه فرهنگی،ورزشی هف سمنان هم به سرمایه گذاری شرکت هف در ورزش و برخی نامهربانی ها اشاره داشت و در ادامه این نشست طولانی و بسیار خودمانی دکتر احمد همتی منتخب مردم حوزه سمنان،مهدیشهر و سرخه ضمن خوش امدگویی به حاضرین گفت البته در این جمع هر چه از اهمیت ورزش بگویم بی فایده است چون خود شما عزیزان از اهمیت و جایگاه ورزش در زندگی و اجتماع اگاه هستید اما به نظر من پراکندگی نیروها و مراکز تصمیم گیری باعث شده تا انچه مطلوب است حاصل نشده باشد و در این سالها ورزش استان مظلوم واقع شده است این در حالی است که استان سمنان از نظر استعداد ها و امکانات ورزشی از جایگاه بسیار مناسبی برخوردار است ولی متاسفانه بسیاری از ان ها هدر می رود که فقط به مسئولین برنمی گردد و خود مردم و اهالی ورزش هم باید بخواهند چون مردم نشان داده اند هر گاه به صورت جدی اراده به حضور در صحنه گرفته اند بسیاری از مشکلات حل شده است ولی متاسفانه باید بگویم یک رخوت در میان اهالی صنعت ،هنر و ورزش استان وجود دارد که برای برون رفت همه باید دست به دست هم دهیم
  منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد به نظر من باید شرایطی فراهم شود تا حداقل نیمی از اماکن ورزشی به جای واگذاری به بخش خصوصی در اختیار هیات های ورزشی قرار گیرد و با کمی بررسی می توان راهکارهای قانونی نیز پیدا کرد و این زشت است که برای در اختیار قرار دادن سالن به پیشکسوتان که سرمایه اصلی ورزش می باشند از انها درخواست شهریه شود باید شان و مقام پیشکسوتان عزیز حفظ شود
  دکتر همتی خواستار و توجه بیشتر به ظرفیت های ورزش استان شد بسیاری از استان ها از نداشته های خود بهترین استفاده را می کنند اما ما در استان سمنان رشته هاکی در مهدیشهر،بیس بال در فولاد محله ،فوتبال و فوتبال ساحلی را در شهرهای مختلف،ورزش های رزمی از جمله قهرمان جهان در رشته تکواندو ،کاراته و..را داریم و از این داشته ها بلد نیستیم خوب استفاده کنیم که یکی از راهها برگزاری مراسم های تجلیل از قهرمانان است و برای بودجه ان از استانداری هم باید کمک گرفته شود لذا ما به دنبال تشکیل کارگروههای تخصصی در بخش های مختلف هستیم که یکی از ان کارگروهها ورزش و جوانان است تا اهالی ورزش خودشان مسایل را بررسی و به نتیجه و راهکار برسند و ما نیز تعهد می دهیم که پیگیری نماییم دکتر همتی در پایان از مرتضی دهرویه مدیر عامل انجمن ورزشکاران،پیشکسوتان و قهرمانان درخواست کرد تا برای چاپ یک هفته نامه تخصصی ورزش استان اقدامات لازم به عمل اید

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد دوشنبه 9 فروردین 1395 12:24 ق.ظ نظرات ()
  دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان طی نامه ای به استانداری سمنان میزان آلایندگی شرکت فروسیلیس را اعلام کرد.
  به گزارش خبرگزاری خبر انلاین با توجه به تاکیدات استاندار سمنان و مصوبه کارگروه سلامت و امنیت غذایی پیرامون ارائه نظریه صریح دانشگاه علوم پزشکی سمنان در خصوص میزان آلایندگی شرکت فروسیلیس و تاثیرات آن بر شیوع سرطان جوابیه ای از سوی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان به استانداری سمنان ارائه گردید .

  در جوابیه‎ی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آمده است:
  جناب آقای صادقی
  مدیر کل محترم دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان
  با توجه به اندازه گیریهای انجام شده در داخل محیط شرکت فروسیلیس ایران در سال 93 غلظت گرد و غبار کلی شامل تمامی انواع گرد و غبار موجود از جمله سیلیس رسوبی و کریستالی در تمامی ایستگاه ها بیش از حد مجاز و غلظت سیلیس کریستالی در تمامی ایستگاه ها کمتر از حد مجاز گزارش شده است .
  همچنین در سال 94 غلظت گرد و غبار کلی در تمامی ایستگاه ها و غلظت سیلیس کریستالی در سالن همکف( چرخ ریخته گری) و سقف 40/3 یا ذوب گیری کمتر از حد مجاز گزارش شده است .
  لازم به ذکر است به منظور قضاوت بهتر پی گیری لازم به منظور نمونه برداری و آنالیز سیلیس کریستالی با استفاده از تکنیک های اندازه گیری دقیق ( XRD) در تمامی قسمتها در سالجاری توسط این دانشگاه انجام شده است که نتایج آن به محض وصول اعلام خواهد شد.
  از نظر وضعیت سلامت ریوی کارگران ، هر ساله معاینات پزشکی دوره ای توسط متخصص طب کار و تحت نظارت این دانشگاه انجام می شود که با توجه به آزمایشات انجام شده از جمله اسپیرومتری، رادیوگرافی و HRCT ( سی تی اسکن با وضوح بالا) مواردی از بیماری سرطان ریه مرتبط با سیلیکوریس تا به حال اثبات نشده است.
  ضمن اینکه بر اساس کتابچه حدود مواجهه شغلی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ماده سیلیس سرطانزای درجه A2 ( احتمال ایجاد سرطان برای انسان ) می باشد که با توحه به این موضوع پایش و اندازه گیری های مستمر گرد و غبار محیط کار، تعیین وضعیت سلامتی کارگران و پی گیری انجام اقدامات کنترلی در دستور کار این دانشگاه قرار دارد.

  آخرین ویرایش: دوشنبه 9 فروردین 1395 12:25 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد دوشنبه 2 فروردین 1395 01:07 ق.ظ نظرات ()

  یا مقلب القلوب و الابصار

  یا مدبرالیل و النهار

  یا محول الحول و الاحوال

  حول حالنا الی احسن الحال

  حلول سال نو و بهار پرطراوت را که نشانه قدرت لایزال الهی و تجدید حیات طبیعت می باشد

  را به تمامی هموطنان تبریک و تهنیت عرض نموده و سالی سرشار از برکت و معنویت

  را از درگاه خداوند متعال و سبحان برای شما عزیزان مسئلت مینماییم

  از اینکه در طی سالی که گذشت همراه ما بودید سپاسگذاریم و امیدواریم در سال آینده بتوانیم بیش از پیش رضایت شما را جلب نماییم.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic