منوی اصلی
سایت جامع سمنان
هر کس که در این سرا درآید،نانش دهیدو از ایمانش مپرسید چه آنکس که بدرگاه باری تعالی به جان ارزد،البته بر خوان بوالحسن به نان ارزد
 • مهرداد جمعه 29 آبان 1394 07:57 ق.ظ نظرات ()

  ‌یک عضو شورای اسلامی شهر سمنان از پذیرفته شدن استعفای شهردار سمنان در جلسه امروز اعضای شورای اسلامی شهر سمنان خبر داد.

  عباس آلبویه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان با اعلام این خبر گفت: در پی اعلام استعفای دکتر شربتدار، شهردار سمنان که روز گذشته صورت گرفت، اعضای شورای اسلامی شهر سمنان صبح امروز در جلسه رسمی این موضوع را بررسی کردند.

  وی افزود: در پایان استعفای شهردار سمنان از سوی اعضای شورای اسلامی شهر سمنان پذیرفته شد و سرپرست جدید شهرداری سمنان نیز معرفی شد.

  رئیس پیشین شورای اسلامی شهر سمنان اضافه کرد: دهرویه معاون پشتیبانی شهرداری سمنان، به عنوان سرپرست جدید شهرداری سمنان معرفی شد.

  آلبویه در پاسخ به سوالی در خصوص علت استعفای شهردار سمنان خاطرنشان کرد: شورای اسلامی شهر سمنان و شهرداری سمنان به این نتیجه رسیدند که دکتر شربتدار در کرسی شهرداری نماند و شهردار سمنان نیز استعفای خود را اعلام کرد و از سوی اعضای شورای شهر پذیرفته شد.

  رئیس شورای اسلامی شهر سمنان از ارائه توضیحات بیشتر در خصوص علت استعفای شهردار سمنان خودداری کرد و این موضوع را به زمان دیگری موکول کرد.

  به گزارش خبرنگار ایسنا، محمدکاظم شربتدار شهردار مستعفی سمنان شب گذشته در جلسه‌ای با معاونین خود ضمن اعلام استعفای خود، تصریح کرد: شرایط برای ادامه همکاری وی با اعضای شورای چهارم شهر سمنان فراهم نیست.

  شهردار مستعفی سمنان که پیشتر با انتقاد از عدم همکاری اعضای شورای شهر مرکز استان، شبهه‌هایی را متوجه برخی اعضای شورا کرده بود، در آخرین اظهار نظر خود ضمن گلایه از اعضای این شورا‌ گفته بود که اعضای شورای چهارم خلف وعده کرده و از شهرداری سمنان پشتیبانی نداشته‌اند.

  شربتدار که شب گذشته و در آخرین روز مانده به جلسه شورا که گفته می‌شد قرار است در آن شهردار سمنان عزل شود، به طور رسمی استعفای خود را اعلام کرد تا دست نمایندگان پارلمان شهری سمنان برای انتخاب شهردار جدید باز باشد.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد چهارشنبه 27 آبان 1394 10:15 ب.ظ نظرات ()
  محمد رضا خباز روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا درباره برنامه های خود در این استان خاطرنشان کرد: مشکل آب استان از مهمترین موضوعاتی است که با توجه به ظرفیت بالایی که استان دارد باید مورد پیگیری قرار گیرد.
  وی اضافه کرد: اگر چه مشکل آب به دست استان نیست و نزولات آسمانی اثرگذار است، اما با برنامه ریزی و تدبیر هم در مصرف و هم در تامین منابع آبی جدید باید قدم هایی برداشته شود.
  وی یادآور شد: استان سمنان به دلیل همسایگی از شرق با استان تهران می تواند تهران را به عنوان استان معین خود قرار دهد و از پتانسیل های آن استفاده کند، اگر چه در بخش صنعت مشکلات زیادی وجود دارد و اتفاقاتی که در دولت گذشته سبب به وجود آمدن آن شده و رکودی که به دولت ارث رسیده، در صنعت نیز تاثیر گذار است .
  خباز افزود: در حال حاضر 50 الی 60 درصد شهرک های صنعتی کشور یا تعطیل و یا در حال تعطیل شدن هستند که راه اندازی این بخش، کار زمان بری است که باید مسئولان تلاش مضاعفی انجام دهند، چرا که هزینه های زیادی برای راه اندازی این بخش ها شده و باید سرمایه کشور حفظ شود.
  استاندار جدید سمنان ادامه داد: این استان با توجه به قرارگرفتن در منطقه مناسب با راه اندازی راه آهن برقی 200 کیلومتری، رفت و آمد به تهران در زمان کمتری صورت می گیرد و این تردد تاثیر گذار در موضوعات اقتصادی خواهد شد .
  خباز با بیان اینکه استان سمنان دارای مردم مهمان نواز و وفادار به نظام و انقلاب است، اضافه کرد: سمنان از پتانسیل بالای فضای گردشگری برخوردار است که باید مورد توجه قرار گیرد.
  وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر داشتن نیروهای دانشگاهی خردمند سبب خواهد شد تا از این پتانسیل در بخشهای مختلف برای پیشبرد اهداف و توسعه استان مورد استفاده قرار گیرد .
  وی درباره اینکه برخی چنین اظهار می کنند که این تغییرات برای موضوع انتخابات است، افزود: باید گفت که رای مردم برای دولت حق الناس است و دولت تدبیر و امید همواره درصدد رعایت حق الناس بوده و خواهد بود .
  وی ادامه داد: در روزی که دولت حکم بنده را صادر می کرد، همان لحظه آرزو کردم خداوند این ابزار غیر ماندگار که به عنوان استاندار به بنده محول شده است را وسیله کارهای ماندگار و دائمی قرار دهد.
  استاندار جدید سمنان تغییر استانداران را از اختیارات دولت دانست و گفت: استانداری ابزاری غیرماندگار است، اما امیدواریم کارهای ماندگاری در این مدت انجام دهیم.
  محمدرضا خباز امروز با تصویب هیات دولت به عنوان استاندار سمنان و جایگزین محمد وکیلی معرفی شد.
  آخرین ویرایش: چهارشنبه 27 آبان 1394 10:16 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد چهارشنبه 27 آبان 1394 10:12 ب.ظ نظرات ()
  محمدرضا خباز که امسال 61 ساله شد، تجربه چهار دوره نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی را دارد، جایگزین محمد زندوکیلی استاندار سمنان شد.

  خباز که به عنوان نماینده مردم کاشمر در مجالس چهارم، پنجم، ششم و هشتم حضور داشته از نمایندگان پرکار فراکسیون اقلیت در مجلس هشتم بود.

  وی که از اعضای رسمی حزب اعتماد ملی است، از ابتدای دولت تدبیر و امید به عنوان معاون مجید انصاری معاونت پارلمانی رئیس‌جمهور انجام وظیفه می‌کرد.

  خباز در حالی که هنوز دانشجوی دوره کارشناسی بود به ریاست آموزش و پرورش کاشمر رسید و همین زمینه‌ای فراهم کرد تا با حمایت فرهنگیان زادگاهش برای نخستین بار راهی خانه ملت شود.

  وی که دارای دانشنامه دکترای علوم سیاسی است به جز در مجلس ششم که در فراکسیون اکثریت حضور داشت در سه دوره 4، 5 و 8 مجلس همواره از فعال‌ترین نمایندگان اقلیت مجلس و در شمار فراکسیون خط امام بود.

  محمد زندوکیلی که از ابتدای دولت یازدهم راهی زادگاه رئیس‌جمهور شد، به مدت سه سال عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان سمنان بود.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد چهارشنبه 27 آبان 1394 10:09 ب.ظ نظرات ()
  در حالی كه تنها 100 روز تا انتخابات باقی مانده ساختمان فاطمی همچنان درگیر بركناری و انتصاب‌های جدید است. همین چند روز پیش بود كه فرماندار ساری بركنار شد و حالا خبر رسیده دو استاندار دیگر هم در لیست این تغییرات قرار گرفته‌اند.
  حالا قرعه به نام قزوین و سمنان افتاده است و استاندارهای‌شان بركنار شده‌اند. پیش از این و در نشست سراسری استانداران در ساختمان فاطمی، درست در روزی كه استاندار كرمانشاه بركنار شد شایعاتی مبنی بر بركناری استاندار قزوین هم به گوش می‌رسید، شایعاتی كه با تكذیب سخنگوی وزارت كشور روبه‌رو شد اما حالا خود او خبر این بركناری‌ها را داده است. به گزارش تسنیم حسینعلی امیری سخنگوی وزارت كشور، از تغییر استانداران سمنان و قزوین خبر داده و گفته: جایگزین‌های این افراد فردا به دولت معرفی می‌شوند.
  وی افزود: ‌چون امرانتخاب تایید گزینه‌های پیشنهادی وزارت كشور برای تصدی استانداری با هیات دولت است از اعلام اسامی این افراد معذوریم. سخنگوی وزارت كشور تایید كرد: وزارت كشور كار ارزیابی عملكرد استانداران را از ماه‌ها پیش آغاز كرده و هر تغییری نیز بر همین مبنا خواهد بود. هرچند اعلام كرده‌ایم اصل بر عدم تغییر است. از حرف‌های امیری می‌توان نتیجه گرفت ارزیابی استانداران و فرمانداران كه از تابستان آغاز شده است، همچنان ادامه دارد؛ ارزیابی‌ای كه دو موضوع مهم را مد نظر دارد، همراه بودن با سیاست‌های دولت و توانایی اجرایی كردن برنامه‌های دولت. ارزیابی‌ای كه تا امروز سبب بركناری تعدادی از نیرهای وزارت كشور شده است. این در حالی است كه حسینعلی امیری بارها تاكید كرده است در وزرات كشور اصل بر عدم تغییر است مگر اینكه اتفاق خاصی رخ دهد و مجموعه به این نتیجه برسد فرد نمی‌تواند برنامه‌های دولت را به خوبی پیاده كند.
   گفتنی است این بركناری‌ها حتی دامن برخی منصوبین همین دولت را نیز گرفته است. به نظر می‌رسد رحمانی فضلی كمترین ریسكی را نخواهد پذیرفت و پیش از اینكه فصل انتخابات بر كشور سایه افكند تكلیف همه بازوهای اجرایی‌اش را روشن خواهد كرد، هر چند بارها تاكید كرده است حتی در شب انتخابات هم می‌توانیم تغییر داشته باشیم. محمد وكیلی، استاندار سمنان هم درخصوص احتمال بركناری‌اش از استانداری به تسنیم گفت: بنده خبر بركناری و رفتنم از استانداری سمنان را تایید می‌كنم. وی افزود: تا امروز پشت میز منصب استانداری بوده‌ام اما قطعا روزهای آخر من در این سمت است. استاندار سمنان در پاسخ به این سوال «پیش‌بینی می‌كنید در جلسه فردای هیات دولت جایگزین شما مشخص شود؟» گفت: پیش‌بینی می‌كنم همین هفته جایگزین ما در استانداری سمنان تعیین تكلیف شود.
  وكیلی در پاسخ به این سوال كه فردا مشخص می‌شود، گفت: ممكن است. وكیلی تصریح كرد: هدف ما خدمت است، حال استانداری باشد یا جای دیگر؛ تغییر یك امر طبیعی است، یك روزی ما هستیم و روزی ازماجوان‌ترها باید پست را تحویل بگیرند. استاندار سمنان درخصوص فرد تعیین شده برای استانداری جدید، اظهار كرد: من خبری از جایگزین خود ندارم.  با عزل شدن استاندار قزوین فریدون همتی جایگزین او شد.
  آخرین ویرایش: چهارشنبه 27 آبان 1394 10:12 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد چهارشنبه 20 آبان 1394 01:52 ق.ظ نظرات ()
  مدیر كل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: اولین هتل پنج ستاره و مجموعه پارک آبی سمنان همزمان با سفر هیات دولت به استان سمنان به بهره برداری می‌رسد.

  به گزارش روابط ‌عمومی اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، «حسین خواجه‌بیدختی» با اشاره به پیشرفت 98 درصدی مجموعه هتل پنج ستاره و پارک آبی سمنان گفت: عملیات اجرایی این مجموعه از سال 1391 در زمینی به مساحت حدود 15 هزار متر مربع، در شش طبقه و با اعتبار 700 میلیارد ریال آغاز شده است.

  وی افزود: بخش هتل این مجموعه شامل چهار سالن برگزاری همایش و مراسم با ظرفیت چهار هزار نفر و 55 اتاق و هشت سوئیت، رستوران ایرانی و فرنگی، کافی شاپ و سینمای پنج بعدی است.

  خواجه بیدختی گفت: مجموعه پارک آبی سمنان نیز دارای استخر کودکان، رودخانه آرام، چاله فضایی، استخر موج، سرسره کند و تند، سونا، جکوزی و رستوران و دارای بزرگترین بومرنگ استخر آبی در آسیا است.

  این مجموعه در منتهی‏الیه پارک 17 شهریور سمنان واقع شده است.

  بیستم آبان ماه امسال، استان سمنان میزبان نخستین سفر هیات دولت تدبیر و امید به این استان است.

  استان سمنان زادگاه رئیس دولت یازدهم است.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد چهارشنبه 20 آبان 1394 01:50 ق.ظ نظرات ()

  به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان ، پیکر مطهر شهید محمد طحان امشب با حضور پرشور مردم در سمنان مورد استقبال قرار گرفت و مردم دیار قومس بار دیگر اوج ارادت و عشق خود را به لاله‌های پرپر فاطمی نشان دادند.

  مردم سمنان امروز در حالی از شهید والامقامشان استقبال کردند که غیبت مسئولان دولتی که این روزها در تکاپوی برگزاری سفر رئیس جمهوری و کابینه دولت تدبیر و امید هستند، بیش از هر چیزی به چشم می‌آمد.

  در آیین استقبال از شهید طحان، دومین شهید مدافع حرم شهر سمنان که از قضا با سردار شهید شاطری نیز هم محله‌ای است، شمار زیادی از مردم، خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان، بسیجیان و پاسداران استان سمنان حضور داشتند.

  مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان و شهرستان سمنان، فرمانده تیپ 12 قائم آل محمد (عج) استان سمنان، معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه استان سمنان، معاون سیاسی سپاه استان، معاون هماهنگ کننده سپاه استان، شمار زیادی از مسئولان سپاه و بسیج و فعالان عرصه ایثار و شهادت در این مراسم معنوی از پدر شهید محمد طحان دلجویی کردند.

  آیین وداع با شهید «محمد طحان»، شهید مدافع حرم نیز فردا، سه‌شنبه، 19 آبان‌ماه در گلزار شهدای سمنان و آیین گرامیداشت یاد این شهید والامقام در امامزاده یحیی (ع) سمنان برگزار خواهد شد.

  شهید محمد طحان از نیروهای سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان که به‌ عنوان مستشار نظامی در سوریه خدمت می‌کرد، در دفاع از حرم نورانی حضرت زینب (ع) در منطقه‌ای در حومه شهر حلب به درجه رفیع شهادت رسید.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد جمعه 15 آبان 1394 11:00 ق.ظ نظرات ()

  استاندار سمنان گفت: تغییرات مکرر در پیش‌بینی آب و هوایی و احتمال شرایط نامناسب جوی در 19 آبان ماه و فشردگی‌های برنامه ریاست جمهوری در هفته‌های آتی از دلایل درخواست برای تعویق سفر رئیس‌جمهور بوده است.

  به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان،محمد زند وکیلی در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه استان سمنان در استانداری سمنان برگزار شد، با بیان اینکه تاریخ سفرهای رئیس‌جمهور به دلیل ملاحظات مختلف به‌صورت دقیق مشخص نمی‌شود، اظهار داشت: به‌صورت بسیار جدی پیگیر تحقق هرچه زودتر سفر ریاست جمهوری به استان سمنان هستیم.

  وی تصریح کرد: یکی از علت‌های تعویق سفر ریاست جمهوری شرایط نامناسب آب‌وهوایی است که ما از طریق هواشناسی پیگیر این مسئله هستیم.

  وکیلی بابیان اینکه رئیس‌جمهور اولویتشان دیدار با مردم استان سمنان است، افزود: به سبب شرایط آب‌ و هوایی رئیس جمهور به‌ هیچ‌ وجه راضی نیستند که مردم استان سمنان در این شرایط آب و هوایی جهت دیدار با رئیس‌جمهور به‌زحمت بیافتند.

  استاندار سمنان با بیان اینکه تعویق سفر دولت فرصت مناسبی جهت بررسی کاستی‌هاست، عنوان کرد: تعویق در این سفر به ما کمک می‌کند تا نیازهای ملی، استانی و مهم را شناسایی و با رایزنی بیشتر آماده تصویب کنیم و نیز آمادگی مناسب‌تری در میزبانی و استقبال از رئیس‌جمهور را داشته باشیم.

  وی با بیان اینکه نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی تاکنون هر آنچه به وحدت و انسجام استان و تحقق توسعه متوازن می‌انجامیده را کمک و همراهی کرده‌اند، بیان کرد: همه مردم استان سمنان باید در تحقق توسعه متوازن استان باهم همدل و همراه و هم‌زبان شوند.

  استاندار سمنان با اشاره به هدف مهم سفر ریاست جمهوری به استان سمنان،گفت:"نمایش وحدت استان سمنان" از اهداف مهم این سفر است، و در این سفر خبرنگاران داخلی و خارجی دکتر روحانی را همراهی می‌کنند.

  وکیلی افزود: هدف ما ترویج وفاق و همدلی در بین مردم و مسئولان است و می‌خواهیم از هرچه که مانع وفاق است پرهیز کنیم.

  وی از دیدار خود با رئیس سازمان محیط‌زیست در خصوص اشکالات وارده به پروژه انتقال آب خزر به کویر مرکزی خبرداد و افزود: خوشبختانه متعاقب این دیدار، روز گذشته نشستی در سازمان محیط‌زیست کشور برگزار و بحث مطالعات پروژه انتقال آب خزر به استان سمنان مطرح و تقریبا 90 درصد مشکلات و ایرادات وارده به این طرح، برطرف شده است.

  زند وکیلی، با بیان اینکه تعدادی از کارشناسان موظف به کار کارشناسی در خصوص راه‌های مرتفع کردن 10 درصد اشکالات باقی‌مانده این طرح ملی شدند، اضافه کرد: تلاش ما بر این است که در سفر پیش‌روی رئیس‌جمهور به سمنان، این پروژه به سرانجامی برسد تااین طرح حیاتی برای سال آتی در ردیف بودجه قرار بگیرد.

  استاندار سمنان، با بیان اینکه سفر رئیس‌جمهور به استان سمنان باید به نمایش وفاق و وحدت مردم استان سمنان تبدیل شود، تصریح کرد: انتظار ما از همه مردم و مسئولان این است که از هر آنچه باعث عدم وحدت مردم استان می‌شود، پرهیز کنند. ضمن اینکه این مهم را با نمایندگان مردم استان سمنان در مجلس نیز در میان گذاشتیم و خوشبختانه همه آنها نیز به این مهم اذعان دارند.

  وکیلی با بیان اینکه نگاه استاندار به همه شهرستان‌ها باید به یک گونه باشد، خاطرنشان کرد: من به عنوان نماینده دولت در استان سمنان، خود را موظف می‌دانم که مطالبات مردم همه شهرستان‌های استان سمنان را پیگیری کنم.

  این مقام ارشد اجرایی، با بیان اینکه دولت یازدهم، به دنبال توسعه متوازن استان‌ها است، گفت: البته بدیهی است که ما به عنوان نماینده دولت نمی‌توانیم بخش خصوصی را وادار به سرمایه‌گذاری در یک منطقه خاص کنیم.

  وی ادامه داد: البته ما برای رفع عدم توسعه‌یافتگی در شرق استان سمنان، مشوق‌هایی را اعلام کردیم تا سرمایه‌گذاران رغبت بیشتری به سرمایه‌گذاری در شرق استان سمنان نیز داشته باشند.

  استاندار سمنان، با اشاره به برخی از این بسته‌های تشویقی، اضافه کرد: به عنوان مثال اعلام کردیم که زمین مورد نیاز برای ایجاد واحدهای صنعتی و کارخانجات را در شرق استان سمنان با 50 درصد قیمت دراختیار سرمایه‌گذار می‌گذاریم. همچنین متعهد شدیم که چنانچه سرمایه‌گذاری در شرق استان سرمایه‌گذاری کند، بخشی از سود تسهیلات اعطایی به وی را متقبل می‌شویم.

  وی ضمن دعوت از عموم مردم برای حضور در مراسم استقبال از رئیس جمهور، تصریح کرد: استانداری سمنان خود را موظف می‌داند که شرایط ر حضور مردم در این مراسم را به خوبی فراهم کند.

  وی با بیان اینکه دولت اعتدال با بازی با افکار عمومی مخالف است، افزود: دولت تدبیر و امید یک دولت اخلاقی و برنامه‌محور است ضمن اینکه این دولت می‌کوشد تا آسیب‌هایی که به برخی اخلاقیات جامعه وارد شده را ترمیم کند.

  وکیلی با بیان اینکه دولت قبل در مجموع  پنج‌هزار میلیارد تومان در استان سمنان، تعهد ایجاد کرده است، اظهار داشت: در طول عمر دولت قبل یک هزار و 100 میلیارد تومان این تعهدات، محقق شده و ماباقی آن نیز اجرایی نشد.

  آخرین ویرایش: جمعه 15 آبان 1394 11:00 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد چهارشنبه 6 آبان 1394 03:22 ب.ظ نظرات ()
  سمنان - کمیته سفرهای استانی هیئت دولت با موضوع بررسی شرایط بیست و چهارمین سفر استانی رئیس جمهور و هیئت دولت به میزبانی استان سمنان تشکیل جلسه داد.

  به گزارش خبرگزاری مهر، استاندار سمنان در این نشست که شامگاه دوشنبه در شورای اداری استان سمنان به میزبانی سالن اجتماعات مدیریت امور شعب بانک ملی این استان برگزار شد، با بیان اینکه هیئت دولت بیستم آبانماه جاری میهمان مردم استان سمنان خواهد بود، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، بیست و چهارمین سفر استانی دولت یازدهم به استان سمنان انجام می‌شود و رئیس‌جمهوری به همراه کاروان دولتی‌ها، به استان زادگاه خود سفر می‌کند.

  محمد زندوکیلی با اشاره به تشکیل کمیته های مردمی برای استقبال از سفر دولت و رئیس جمهور در استان سمنان، بیان داشت: تمام ظرفیت ها و امکانات برای استقبال و بهره گیری از سفر کاروان تدبیر و امید به کار گرفته شود.

  وی افزود: استفاده از اعتبارات ملی برای پروژه های استانی، ملی و استانی ملی، استفاده از ظرفیت سرمایه گذاری نهادها و سازمان های عمومی غیردولتی مانند بنیاد برکت، کمیته امداد و ... برای امکان سرمایه گذاری، برای این سفر پیش بینی شده است.

  رئیس جمهور در سمنان سخنرانی عمومی دارد

  استاندار سمنان همچنین گفت: در سفر اعضای هیئت دولت به استان سمنان، علاوه بر رئیس‌جمهوری، وزرای دولت و شماری از مدیران کشوری نیز حضور دارند.

  وکیلی با بیان اینکه دکتر روحانی تنها در سمنان سخنرانی عمومی دارد، ابراز داشت: بر اساس مقدمات پیش‌بینی ‌شده، رئیس‌جمهوری در صبح روز ۲۰ آبان ماه در سمنان سخنرانی می‌کند و از همان روز، نمایندگان دولت به شهرستان‌ها سفر می‌کنند. شماری از معاونان رئیس‌جمهوری و مسئولان سازمان‌های کشوری در سفر دولت به سمنان در شهرستان‌های مختلف این استان حضور پیدا می کنند.

  نگران هیچ حاشیه ای در سفر هیئت دولت نیستیم

  استاندار سمنان با اشاره به شرایط دولت تدبیر و امید در ابتدای فعالیت، تصریح کرد: در ابتدای کار دولت یازدهم در استان سمنان ۵۰ هزار میلیارد ریال پروژه نیمه تمام وجود داشت، در حالی که درآمدهای دولت یازدهم نیز به دلیل کاهش فروش و قیمت نفت، قابل توجه نبود.

  وکیلی با بیان اینکه استان سمنان برای جشنی ملی در استقبال از کاروان تدبیر و امید، از تمام امکانات استفاده خواهد کرد، تاکید کرد: نگران هیچ مساله حاشیه ای در این باره نیستیم.

  وی در خاتمه این نشست بر لزوم بهره گیری از تمام ظرفیت ها و امکانات برای استقبال و بهره گیری از سفر کاروان تدبیر و امید تاکید کرد.

  دولت یازدهم ادبیات سیاسی جدید درکشور بنیان کرد

  مشاور فرهنگی رییس جمهور هم در هفتمین شورای اداری استان سمنان با بیان اینکه دولت یازدهم ریل جدید برای قطار اداره کشور بنا کرده است، گفت: دولت یازدهم سعی دارد تا در گفتمان، رفتار، نگرش و هنجار در عرصه سیاس داخلی و خارجی کشور تغییر ایجاد کند.

  سید رضاصالحی امیری افزود: دولت، همچنین پاسخگویی به نیازهای مردم را در اولویت کارهای خود قرار داده و برای آن هدف گذاری کرده است.

  رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی با اشاره به مباحث هسته‌ای و رویکردهای سیاسی و اقتصادی دولت یازدهم در شرایط پساتحریم، بیان داشت: تغییر نگرش افکار عمومی دنیا نسبت به کشور و رفع تحریم ها و ایجاد شکاف میان اسرائیل و آمریکا از دستاوردهای توافق هسته ای بود که در شرایط پساتحریم می تواند در تصمیمات عرصه سیاست خارجی دولت تاثیر به سزایی داشته باشد.

  دولت از شعارزدگی دور است

  مشاور فرهنگی رییس جمهوری با بیان این مطلب که دولت تدبیر وامید دولت عملگرایی است و از شعار زدگی دوری می کند اضافه کرد: کارآمدی مهمترین رسالت دولت یازدهم است.

  صالحی امیری با اشاره به اینکه عده ای در کشور اصرار دارند دولت را وارد زمین بازی مناقشات کنند تا با گردآلود کردن صحنه بازی، دولت را در تنگنا قرار دهند، ابراز داشت: دولتمردان تدبیر و امید آگاهانه وارد این فضا نمی شوند و به دنبال اثربخشی با خدمت و ایجاد رضایت در مردم هستند.

  وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید به اخلاق محوری استوار است و  همه افراد، گروه ها، سلایق و رنگ هایی که در چارچوب قانون و نظام هستند، می توانند در این فضای سیاسی فعالیت داشته باشند.

  آخرین ویرایش: چهارشنبه 6 آبان 1394 03:26 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic