منوی اصلی
سایت جامع سمنان
هر کس که در این سرا درآید،نانش دهیدو از ایمانش مپرسید چه آنکس که بدرگاه باری تعالی به جان ارزد،البته بر خوان بوالحسن به نان ارزد
 • مهرداد یکشنبه 29 شهریور 1394 12:23 ق.ظ نظرات ()
  رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان شاهرود گفت: جشن شکرانه انگور، فردا در این شهرستان برگزار می‌شود.

  به گزارش روابط ‌عمومی اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، «حمیدرضا حسنی» اظهار داشت: این جشن بیست و هفتم شهریور ماه جاری از ساعت 20 تا 22 در پارک شهدای محراب شاهرود برگزار می شود.

  وی افزود: این جشنواره با هدف شکرگزاری و معرفی آداب، سنن و چگونگی تولید مشتقات انگور و همچنین معرفی جاذبه‌های گردشگری شاهرود برگزار می‌شود.

  دبیر کمیته گردشگری شهرستان شاهرود گفت: اجرای آیین‌های سنتی، موسیقی محلی، طنز و شعر به لهجه شاهرودی و برپایی نمایشگاه ارقام انگور شاهرودی از برنامه‌های این جشنواره است.

  حسنی با اشاره به اینکه شهرستان شاهرود یکی از قطب‌های اصلی تولید انگور در کشور است، افزود: برگزاری این جشنواره‌ در معرفی تولیدات انگور شاهرود به مردم سایر نقاط کشور موثر است.

  این جشنواره به همت انجمن انگور شاهرود، نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی، شهرداری رودیان، اداره تعاون روستایی، صندوق توسعه کشاورزی، خانه کشاورز و با همکاری فرمانداری ویژه شهرستان، اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مدیریت جهاد کشاورزی و شهرداری شاهرود برگزار می شود.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد یکشنبه 29 شهریور 1394 12:22 ق.ظ نظرات ()

  به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، محمدکاظم شربت‌دار عصر امروز در نشستی با حضور برخی اصحاب رسانه استان سمنان در دفتر روزنامه پیام استان سمنان اظهار داشت: این پارک در زمینی به مساحت 50 هکتار در سایت مسکن مهدی‌شهر سمنان احداث می‌شود.

  وی با اشاره به اینکه کار احداث پارک جنگلی کومش سمنان به‌زودی آغاز می‌شود، تصریح کرد: برای احداث این پارک در فازهای مختلف بین یک هزار و 500 تا دو هزار میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته‌ شده است.

  شهردار سمنان از احداث شهربازی و ساختمان 10 طبقه تجاری در این شهر با زیربنای بیش از چهار هزار و 200 مترمربع به‌عنوان یکی از اقدامات اساسی شهرداری سمنان خبر داد.

  شربت‌دار با اشاره به اینکه فرودگاه سمنان به‌عنوان مطالبه اساسی مردم شهر سمنان در دستور کار شهرداری این شهر قرار دارد گفت: با وجود اینکه فرودگاه سمنان جزو محدوده شهر سمنان نبوده و سرمایه‌گذاری در این مکان از وظایف شهرداری این شهر نیستف تصریح کرد: با این‌ وجود شهرداری سمنان بیش از 10 میلیارد ریال در فرودگاه سمنان هزینه کرده است.

  وی با اشاره به اینکه پساب جنوب شهر سمنان به‌عنوان یکی از مهم‌ترین راهکارهای مشکل آب برای فضای سبز این شهر محسوب می‌شود از برنامه‌ریزی شهرداری سمنان برای استفاده از پساب جنوب این شهر خبر داد.

  شهردار سمنان افزود: علاوه بر آن با استفاده از پساب شهر مهدی‌شهر که هم‌اکنون حدود 15 لیتر بر ثانیه است، به‌عنوان مهم‌ترین منبع آبی ایجاد فضای سبز در پارک کوهستان سمنان و کمربند سبز این شهر در برنامه قرار دارد.

  شربت‌دار با اشاره به اینکه نهضت آسفالت در شهر سمنان در سال گذشته و امسال پیگیری شده است تصریح کرد: در سال گذشته بیش از 140 میلیارد ریال برای آسفالت‌ریزی در شهر سمنان هزینه شده است.

  وی با اشاره به اینکه ساماندهی بخش ورودی شهر سمنان به‌عنوان یکی از مهم‌ترین نیازهای این شهر محسوب می‌شود گفت: برای این مهم شهرداری سمنان نسبت به احداث بلوار در حدفاصل پلیس‌راه سمنان ـ دامغان تا پارک سوکان این شهر اقدام می‌کند.

  آخرین ویرایش: یکشنبه 29 شهریور 1394 12:24 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد سه شنبه 24 شهریور 1394 11:18 ب.ظ نظرات ()
  ریاست محترم کمیته داوران استان سمنان
  با عرض ادب و احترام همانگونه که مستحضرید داوران شهرستان گرمسار در شرایط سخت و دشوار و دریافت حق الزحمه اندک و به جان خریدن خطرات جاده و اتفاقات حین انجام مسابقه جهت همکاری با ان کمیته و هیات فوتبال استان به انجام قضاوت مبادرت می نمایند و امید ان دارند که در همه حال مورد حمایت برابر قوانین و مقررات قرار گیرند اما با کمال تاسف شاهد ان هستیم که هیات فوتبال استان به جای صیانت از حقوق حقه داوران بازیکنان خاطی را مورد تشویق و حمایت قرار می دهد که امنیت و سلامت داوران در خطر قرار می گیرد که اخرین مورد ان بازی نمودن سید علی زرگر در تیم شهرداری سمنان مقابل استقلال تهران در جام حذفی کشور می باشد بازیکنی که سابقه چندین محرومیت توسط کگمیته انضباطی داشته و اخرین ان به علت ضرب و شتم داور و مصدوم و مجروح نمودن داور و کمک داور طبق رای کمیته انضباطی دو سال محکومیت 50 میلیون جریمه نقدی و دارای پرونده قضایی این حادثه در دادگستری سمنان می باشد که رای ان به زودی صادر خواهد شد و طبق گزارشات واصله نامبرده قصد ثبت قرار داد با تیم هف سمنان را دارد و دیگر بازیکنان خاطی حادثه و مربی خاطی که با احکام کمیته انضباطی سنگین روبرو هستند در تیم فوتبال ساحلی سمنان قرار است در مسابقات کشوری شرکت نمایند که این مورد برخلاف قوانین ایین نامه انضباطی بوده و طبق مواد ایین نامه انضباطی محرومیت انان به سطح کشور تسری می یابد و به فدراسیون بایستی گزارش گردد. اما متاسفانه با همکاری هیات فوتبال استان و برخلاف قوانین به اتها تشویقی داده شد تا در مسابقات شرکت نمایند لذا تا زمانی که با خاطیان طبق قوانین موضوعه ایین نامه انضباطی برخورد نگردد و متخلفین مورد بازخواست قرار نگیرند داوران این شهرستان از قضاوت معذور خواهند بود و در صورت بی توجهی از مبادی ذیربط پیگیر حقوق حقه خود خواهند بود لذا از ان مقام مسئول خواستار پیگیری جدی بوده تا اطمینان اینجانبان نسبت به تعهد اخلاقی و حرفه ای شما سلب نگردد .ضمنا از همکاری و مساعدت و فعالیت های دلسوزانه جنابعالی در هیات فوتبال استان تقدیر و تشکر می نماییم.
  امضای اصغر علی بیگی و بیش از ده داور شهرستان گرمسار

   http://images.khabaronline.ir/images/2015/9/position50/15-9-15-1664484.jpg
  آخرین ویرایش: سه شنبه 24 شهریور 1394 11:19 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد شنبه 21 شهریور 1394 10:50 ب.ظ نظرات ()
  نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی از روند مرمت آثار تاریخی به ویژه كارخانه تاریخی پنبه پاك كنی گرمسار ابراز رضایت كرد.

  به گزارش روابط ‌عمومی اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، «غلامرضا كاتب»  در دیدار با مدیر كل میراث فرهنگی استان سمنان در محل این اداره كل اظهار داشت: مرمت این بنای تاریخی اتفاق مهمی در شهرستان گرمسار است و زمینه جذب سرمایه گذار بخش خصوصی و گردشگر را فراهم می‌كند.

  وی در این نشست كه با حضور سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستان گرمسار و معاونان و كارشناسان اداره كل برگزار شد، در جریان روند مرمت آثار تاریخی و فعالیت‌های انجام شده در حوزه‌های گردشگری و صنایع دستی آرادان و گرمسار قرار گرفت.

  مدیر كل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان نیز اظهار داشت: پس از مرمت كارخانه پنبه پاك كنی گرمسار، تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری گرمسار اعلام آمادگی كرده اند.

  «حسین خواجه بیدختی» از همكاری اداره جهاد كشاورزی استان و شهرستان گرمسار برای در اختیار قرار دادن این فضا برای مرمت و احیا قدردانی كرد.

  وی افزود: مالكان بسیاری از بناهای مشابه كارخانه پنبه پاك كنی گرمسار در سایر نقاط استان، نسبت به واگذاری كار احیا و مرمت اصولی بناها به اداره كل اعلام آمادگی كرده اند.

  مدیر كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان ابراز امیدواری كرد: با پایان كار مرمت، بنای تاریخی كارخانه پنبه پاك كنی به یك مجتمع گردشگری- تاریخی تبدیل شود.

  كارخانه پنبه پاك كنی گرمسار در سال 1304 هجری شمسی فعالیت خود ر ا آغاز كرده است، مساحت این كارخانه بالغ بر چهار هزار متر مربع است و شامل قسمت‌های مختلفی از جمله بخش كارگذاری موتورها، انبار پنبه، بخش تبدیل پنبه و .... است.

  این كارخانه در ضلع غربی میدان معلم شهرستان گرمسار واقع شده و در دو طبقه و با پلان مستطیل شکل ساخته شده است.

  نمای ساختمان بسیار ساده است و فقط در لبه فوقانی آن كنگره‌های آجری در یك ردیف دور تا دور ساختمان به غیر از ضلع جنوبی آن وجود دارد.

  مصالح تشكیل دهنده اصلی در انبارها خشت و گل است كه یك ردیف آجر، نمای خارجی ستون‌های آن را شامل       می‌شود که در نگاه اول به نظر كاروانسرایی درون شهری می‌رسد كه بعدها تغییر كاربری پیدا كرده اما از همان ابتدا به عنوان انبار پنبه ساخته شده است و الگوی ساخت آن از پلان كاروانسراهای این منطقه نشات گرفته است.  
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • هم استانی پنجشنبه 19 شهریور 1394 04:09 ب.ظ نظرات ()

  تیم کهمان نوین لرستان با شکست متین دامغان قهرمان شد

  در بازی نهایی والیبال زیرگروه باشگاه های کشور امروز تیم های متین دامغان و کهمان نوین الشتر لرستان به مصاف هم رفتند که در یک بازی سخت و نفس گیر تیم کهمان نوین لرستان موفق شد در حضور حدود 4000 هزار تماشاگر دامغانی با نتیجه 3 بر 2 تیم متین دامغان را شکست دهد و به مقام قهرمانی مسابقات دست یابد.تیم متین دامغان هم دوم شد و الومینیوم اراک به مقام سوم مسابقات دست یافت.

  نکته جالب توجه بازی پر شدن کامل سالن حتی بیشتر از ظرفیت آن که حدود 4000 هزار نفر را در خود جا داده بود و شور و هیجان غیر قابل وصفی در سالن حاکم بود طوری که مسئولان برگزار کننده فدراسیون والیبال انتظار حضور این تعداد تماشاگر را نداشتند و بارها از طریق بلندگوی سالن از حضور پرشور تماشاگران تشکر کردند.

  فقط نکته قابل تامل این دوره بازی ها عدم پوشش شبکه استانی سمنان بود که بسیار ضعیف عمل کردو بازی ها را پوشش نداد. بازی ها توسط یک دوربین و به طور ناقص ضبط شد جالب است بدانید شبکه سمنان که حتی لیگ محلی خود را پخش مستقیم میکند چطور مسابقات به این مهمی که تا کنون در سطح استان سابقه نداشته را پوشش ندادند؟

  اگه متین برا سمنان بود 100% همه مسابقات پخش مستقیم میشد ولی بحث دامغان فرق داره پس سهم دامغان از شبکه استانی چیه!

  مسئولان دامغان باید پیگیر این موضوع باشند و از ریاست سیمای سمنان علت پخش نشدن این بازی ها را جویا باشند و مراتب اعتراض مردم دامغان را به انان گوش زد کنند.

  آخرین ویرایش: دوشنبه 23 شهریور 1394 12:35 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد پنجشنبه 19 شهریور 1394 12:30 ق.ظ نظرات ()
  استقلال درحالی به مصاف شهرداری سمنان می‌رود که بر خلاف تصورات بازی نسبتا دشواری برابر این تیم دارد.

  به گزارش سایت رسمی باشگاه استقلال، آبی پوشان پایتخت روز جمعه در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی در حالی میزبان شهرداری سمنان خواهند بود که غیبت بازیکنان پرشمار ملی پوش استقلال در اردوها و تمرینات آماده سازی استقلالی ها پیش از این دیدار، تبدیل به مشکل اصلی استقلالی ها در این دیدار شده است.

  خسرو حیدری، امید ابراهیمی، بهنام برزای، روزبه چشمی، محسن کریمی، فرشید اسماعیلی و هرایر مگویان ملی پوشان استقلال هستند که کمتر از 24 ساعت پیش از شروع دیدار استقلال در جام حذفی به اردوی آبی پوشان خواهند پیوست و مطمئنا عدم حضور آنها در تمرینات آماده سازی استقلالی ها در تعطیلی لیگ مشکلاتی را برای کادر فنی استقلال ایجاد خواهد کرد.

  اما با این حال کادر فنی استقلال برای موفقیت در این مسابقات تدابیر ویژه ای اندیشیده اند و قصد ندارند به آسانی فرصت قهرمانی در جام حذفی و کسب سهمیه آسیایی را از دست بدهند. پرویز مظلومی که آخرین جام حذفی را برای هواداران استقلال به دست آورده است مسیر موفقیت در این مسابقات را به خوبی می داند و برای حضور مقتدرانه استقلالی ها در مسابقات حذفی امسال برنامه ریزی کاملی دارند و می داند که در این مسیر هیچ قرعه آسانی وجود ندارد و دست کم گرفتن هر تیمی می تواند منجر به ناکامی شود. در این راه هواداران استقلال نیز مسوولیت ویژه ای دارند.

  استقلال ساعت 18:40 روز جمعه در ورزشگاه تختی تهران میزبان شهرداری سمنان خواهد بود و مطمئنا برای شروع این مسیر به حمایت پرشور هواداران خود نیاز مبرمی خواهد داشت.
  آخرین ویرایش: پنجشنبه 19 شهریور 1394 12:33 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد سه شنبه 17 شهریور 1394 01:02 ق.ظ نظرات ()
  مدیر كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: نمایشگاه نتایج كاوش‌های انجام شده در محوطه باستانی میرك سمنان آبان ماه امسال در سمنان برپا می‌شود.

  به گزارش روابط ‌عمومی اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، «حسین خواجه‌بیدختی» اظهار داشت: در این نمایشگاه 50 قطعه از ابزار بدست آمده در محوطه باستانی میرك سمنان معرفی می‌شود و در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

  وی افزود: این نمایشگاه با هدف معرفی هر چه بیشتر محوطه باستانی میرك و تبیین اهمیت این منطقه به عنوان یكی از بزرگترین محوطه های باستانی پارینه سنگی ایران در محل فرهنگسرای كومش سمنان برگزار می‌شود.

  وی با اشاره به اینكه بسیاری از آثار بدست آمده از مناطق تاریخی استان سمنان در موزه های مهم كشور از جمله موزه ملی نگهداری می‌شود، گفت: در صورت راه اندازی موزه مناسب و برخورداری از مخزن امن، امكان بازگرداندن و نگهداری این اشیا و آثار در استان فراهم می‌شود.

  محوطه میرك در اطراف روستای دلازیان در هشت کیلومتری جنوب سمنان واقع شده است و بر اساس یافته‌های باستان شناسان این محوطه بیشتر منتسب به ادوار پارینه سنگی جدید و فراپارینه سنگی است.

  نتایج حاصل از این فعالیت میدانی که در قالب چندین مقاله، سخنرانی و پایان نامه به چاپ رسیده حاکی از آن است که میرک به لحاظ نوع و پراکنش دست افزارها و همچنین ابعاد محوطه در زمره یکی از بزرگترین محوطه های روباز پارینه سنگی در ایران و چه بسا خاورمیانه است.

  تخمین‌های ابتدایی حاکی از وجود بالغ بر صدها هزار قطعه سنگ بر روی سطح است.

  از منظر گاهنگاری و باتوجه به حضور شاخص‌های ادوار مختلف پارینه سنگی، میرک دارای بیشترین استقرار از دوران پارینه سنگی میانی (حدود 250 هزار تا 40 هزار سال پیش) و همچنین پارینه سنگی جدید (حدود 40 هزار تا 18 هزار سال پیش) بوده است.

  در تیر ماه امسال نیز برای بررسی بیشتر در این محوطه باستانی، مرحله جدید كاوش در محوطه پارینه سنگی میرك سمنان با حضور باستان شناسان ایرانی و متخصصین مرکز ملی علوم کشور فرانسه به سرپرستی دكتر"حامد وحدتی نسب" انجام شد.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد سه شنبه 17 شهریور 1394 01:00 ق.ظ نظرات ()

  زمین لرزه‌ای به بزرگی ۳٫۷ در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) آرادان، سمنان را لرزاند.

  به گزارش مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران؛ زمان این زمین لرزه ساعت ۱۸:۰۵:۰۶.۲ با قدرت ۳٫۷ ریشتر در آرادان، سمنان ثبت شده است.
  تاریخ وقوع زلزله:
  دوشنبه، ۱۶ شهریور ۱۳۹۴ در ۱۸:۰۵:۰۶
  (وقت محلی – تهران)

  ۲۰۱۵-۰۹-۰۷ ۱۳:۳۵:۰۶
  (UTC)

  بزرگی زلزله:
  ۳.۷

  نوع بزرگی:
  MN

  موقعیت رومرکز زلزله: ۳۵.۳۱ شمالی و ۵۲.۷۶ شرقی
  عمق: ۱۵ کیلومتر
  عدم قطعیت مکانی: ۰.۸۷+/- کیلومتر در جهت شمالی – جنوبی
  ۱.۱۱+/- کیلومتر در جهت شرقی – غربی
  منطقه:
  استان سمنان

  آخرین ویرایش: سه شنبه 17 شهریور 1394 01:01 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 2 1 2
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات