منوی اصلی
سایت جامع سمنان
هر کس که در این سرا درآید،نانش دهیدو از ایمانش مپرسید چه آنکس که بدرگاه باری تعالی به جان ارزد،البته بر خوان بوالحسن به نان ارزد
 • مهرداد چهارشنبه 29 بهمن 1393 11:15 ب.ظ نظرات ()
   سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان گرمسار از واگذاری آب انبار بزرگ گرمسار به بخش خصوصی خبر داد.

  به گزارش روابط ‌عمومی اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، «مهوش كمالی» اظهار داشت: آب انبار بزرگ گرمسار در قراردادی هشت ساله به سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای راه اندازی سفره خانه سنتی واگذار شد.

  وی با اشاره به اینكه این آب انبار از بزرگ‌ترین آب انبارهای استان سمنان محسوب می‌شود، گفت: آب انبار بزرگ گرمسار سالها بدون استفاده بود.

  كمالی افزود: این آب انبار در سال‌های گذشته توسط اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان گرمسار مرمت شده بود، اما مورد بهره برداری قرار نمی‌گرفت.

  وی ابراز امیدواری كرد: به زودی و با احیای این آب انبار توسط بخش خصوصی، این بنای تاریخی مورد استقبال گردشگران و مسافران قرار گیرد.

  آب انبار بزرگ گرمسار در دوره قاجاریه ساخته شده و به شماره  3789 در تاریخ 12/6/80 در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده است.

  http://www.ichto.ir/Portals/0/DSC_0177.JPG
  آخرین ویرایش: چهارشنبه 29 بهمن 1393 11:16 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد چهارشنبه 29 بهمن 1393 11:14 ب.ظ نظرات ()
  رئیس خانه مطبوعات كشور و مدیر مسئول روزنامه‌ كشوری مردم سالاری و پیام استان سمنان با ارائه لوح تقدیر و هدایایی از روابط عمومی شماری از دستگاههای اجرایی و اداره كل میراث فرهنگی استان سمنان تجلیل كرد.

  به گزارش روابط ‌عمومی اداره کل میراث‌‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، «مصطفی كواكبیان» در جلسه تقدیر از روابط عمومی های برتر دستگاههای اجرایی استان سمنان، اظهار داشت: روابط عمومی باید پل ارتباطی بین مردم و مسئولان باشد.

  وی با تاكید بر اینكه واقعیت های موجود باید توسط روابط عمومی تبیین شود، گفت: روابط عمومی‌ها می‌توانند نقش مهمی در اصلاح امور داشته باشند.

  سرپرست روزنامه پیام استان سمنان نیز در این جلسه با اشاره به فعالیت 23 ساله روزنامه پیام در استان سمنان، اظهار داشت: تداوم كار این روزنامه مرهون همكاری روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی است.

  «ابوالقاسم كواكبیان»با تاكید بر اینكه برقراری ارتباط بین مردم و مسئولان از وظایف مهم روابط عمومی‌هاست، گفت: در این راستا از دو سال گذشته تا كنون واحد روابط عمومی در روزنامه پیام استان سمنان نیز فعال شده است.

  رئیس اداره روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان نیز با اشاره به عملكرد موفق روزنامه پیام استان سمنان، گفت: روزنامه پیام به حرفه ای‌گری نزدیك شده است.

  «ایرج كارخایی» افزود: اشتغال، تامین آب، توسعه استان و ... از جمله دغدغه‌های مردم و مسئولان استان سمنان است كه به خوبی در روزنامه پیام منعكس می‌شوند.

  وی گفت: روابط عمومی‌ها نیز باید با كمك رسانه ها به حفظ روحیه امید در مردم كمك كنند.

  رئیس اداره روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان بر استفاده از ظرفیت رسانه‌های محلی برای اطلاع رسانی فعالیت دستگاههای اجرایی تاكید كرد.

  روابط عمومی دستگاههای اجرایی استان نیز در این جلسه به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود برای ارتقای سطح همكاری و فعالیت روزنامه پیام استان سمنان به عنوان تنها روزنامه این استان پرداختند.
  آخرین ویرایش: چهارشنبه 29 بهمن 1393 11:15 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد چهارشنبه 29 بهمن 1393 11:12 ب.ظ نظرات ()

  به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، حسین خواجه‌بیدختی پیش از ظهر امروز در جلسه کمیته‌های ستاد دائمی تسهیلات سفر شهرستان سمنان با رئیس ستاد دائمی تسهیلات سفر در سمنان با اشاره به بخشی از اقدامات ستاد در آمادگی برای میزبانی از مسافران نوروزی گفت: میراث فرهنگی آمادگی همکاری با مردم سمنان در احیای منازل تاریخی شهر به‌ عنوان هتل‌های سنتی را دارد.

  وی تصریح کرد: در این راستا مساعدت‌هایی را در قالب تسهیلات بانکی، ارائه مصالح رایگان و کمک در تهیه طرح مرمتی انجام خواهیم داد.

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سمنان با بیان اینکه به دنبال حفظ و احیای بازار قدیمی سمنان و مقاوم‌سازی این بازار هستیم، خاطر نشان کرد: تدوین چارت سازمانی اداره میراث فرهنگی این شهرستان در این زمینه می‌تواند مؤثر باشد.

  در این جلسه، پیگیری ساخت موزه سمنان و استقرار نمایشگاه عرضه صنایع‌دستی و سوغات سمنان در ایام تعطیلات نوروزی و پیگیری اجرای طرح گسترش امامزاده یحیی (ع) از طریق سرمایه‌گذار بخش خصوصی و استفاده از آب‌انبارهای تاریخی موجود در شهر سمنان، آسفالت بخشی از جاده پیغمبران و اجرای تفاهمنامه گردشگری با استان‌های غربی مورد تکمیل سرویس‌های بهداشتی مسجد امام و جانمایی دو کانکس اطلاع‌رسانی در شهر مورد پیگیری قرار گرفت.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد چهارشنبه 29 بهمن 1393 11:10 ب.ظ نظرات ()

  به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، حسن سعدالدین عصر امروز در جلسه سرمایه‌گذاری طلا و جواهر استان سمنان که با حضور معاون استاندار سمنان، مدیرکل اقتصاد و دارایی استان سمنان، نماینده طلافروشان استان سمنان و جمعی از طلافروشان سمنانی برگزار شد، اظهار کرد: باید با احداث شهرک صنعتی طلاسازی در کشور به زیر پله‌ای و بی‌شناسنامه کار کردن طلاسازان خاتمه دهیم.

  وی ادامه داد: باید نکات مثبت و مزیت‌های راه‌اندازی شهرک صنعتی طلاسازی را به سرمایه‌گذاران در این بخش معرفی کنیم تا با این کار سرمایه‌گذاران عرصه طلاسازی در این خصوص ترغیب شوند.

  فرماندار سمنان افزود: استان سمنان مزیت‌های خوبی مانند امنیت بالا و هزینه‌های پایین دارد و باید با استفاده از این مزیت‌ها و ظرفیت‌های استانی و همچنین ایجاد مزیت‌ها و ظرفیت‌های بیشتر در بخش‌های مختلف استان سمنان، نخستین شهرک صنعتی طلاسازی کشور را در شهرک صنعتی این استان راه‌اندازی کنیم.

  سعدالدین تصریح کرد: در خصوص معرفی ظرفیت‌های استان سمنان به سرمایه‌گذاران عرصه طلاسازی در استان سمنان کارهای خوبی انجام‌شده است و سرمایه‌گذاران این عرصه در بازدیدی که از شهرک صنعتی این استان داشتند، استقبال خوبی در خصوص راه‌اندازی اولین شهرک صنعتی طلاسازی در استان سمنان به عمل آوردند.

  وی همچنین با اشاره به صنعتی بودن استان سمنان گفت: باوجود هزینه‌های پایین در شهرک صنعتی استان سمنان، هزینه‌های طلاسازان در استان سمنان حداقل نصف خواهد شد و این خود مزیت بزرگ استان سمنان نسبت به دیگر استان‌هاست.

  فرماندار سمنان در خصوص ایجاد انگیزه در سرمایه‌گذاران عرصه طلاسازی بیان کرد: باید امنیت مالی که مهم‌ترین مسئله سرمایه‌گذاران در هر زمینه‌ای به‌خصوص طلاسازی است، در استان سمنان تأمین شود تا سرمایه‌گذاران در این بخش برای سرمایه‌گذاری راغب شوند.

  سعدالدین همچنین با بیان اینکه ایران ظرفیت صادرات طلا را به بازارهای جهانی طلا دارد، اظهار کرد: کشور با تکیه‌ بر دانش فنی و نیروهای بومی می‌تواند مانند گذشته یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان طلا در بازار جهانی طلا شود.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد سه شنبه 28 بهمن 1393 11:08 ب.ظ نظرات ()
  به گزارش پایگاه 598 به نقل از تراز؛ بخش اول این آزادراه از قم تا گرمسار به طول ۱۵۲ کیلومتر، بخش دوم از گرمسار تا سمنان به طول ۱۲۰ کیلومتر و بخش سوم از نیشابور تا مشهد به طول ۸۰ کیلومتر طراحی شده است.
  همچنین بخش چهارم این طرح نیز حد فاصل سمنان تا نیشابور به طول حدود ۵۷۰ کیلومتر آماده سرمایه‌گذاری است.
  در واقع نبود شبکه آزادراهی مرکز و جنوب به شمال شرق کشور موجب طرح ساخت این پروژه شد. براساس این گزارش، این آزادراه واقع در کریدور بین‌المللی حمل و نقل شرق به غرب و کریدور آسیایی است که موجب اتصال چهار استان قم، تهران، سمنان و خراسان رضوی و تکمیل شبکه آزادراهی کشور می‌شود.
  در حال حاضر قطعه قم ـ گرمسار از آزادراه "حرم تا حرم" به طول ۱۵۲ کیلومتر آماده بهره‌برداری است که در اوایل اسفند ماه به افتتاح می‌رسد.
  این قطعه از آزادراه قم ـ کاشان آغاز شده و به بزرگراه تهران ـ گرمسار، ۱۰ کیلومتر قبل از شهر گرمسار متصل می‌شود.
  بر این اساس، این آزادراه دارای سه خط عبور در هر سمت (لاین) است و شبکه سراسری راه‌های مرکز را به شرق و شمال شرق کشور متصل می‌کند.
  بهره‌برداری از آزادراه قم ـ گرمسار در کاهش طول مسیر، کاهش زمان سفر، افزایش ایمنی و کاهش ترافیک شهر تهران بسیار موثر است.
  بر این اساس، ۸۵ کیلومتر کاهش طول مسیر، ۹۰ دقیقه کاهش مدت زمان سفر (هوایی)، ۱۵۰ دقیقه کاهش مدت زمان سفر (سنگین)، ۹ میلیون لیتر صرفه‌جویی بنزین و ۸۷ میلیون لیتر صرفه‌جویی گازوئیل از مزیت‌های ساخت این آزادراه است.
  همچنین با صرفه‌جویی مصرف بنزین، ۱۲۶ میلیارد ریال و با صرفه‌جویی مصرف گازوئیل ۱۷۵۰ میلیارد ریال در مصرف سوخت صرفه‌جویی می‌شود.
  بر این اساس صرفه‌جویی ناشی از کاهش خسارت سوانح بیش از ۱۱۸ میلیون ریال و اشتغالزایی این پروژه در دوره ساخت ۱۲۷۲ نفر بوده است.
  بر اساس این گزارش، این پروژه در مدت کوتاه ۱۸ ماه و با اعتبار ۶۹۰۰ میلیارد ریال به اتمام رسیده است و در حال حاضر تمام علایم و تجهیزات ایمنی در بالاترین سطح به عنوان یک شاخص در پروژه‌های آزادراهی در این پروژه اجرایی شده است.
  در آزادراه قم ـ گرمسار سرعت مجاز خودروها ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت پیش‌بینی و دو ایستگاه عوارضی هم در طول مسیر ساخته شده است.
  آخرین ویرایش: سه شنبه 28 بهمن 1393 11:09 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد دوشنبه 27 بهمن 1393 03:16 ب.ظ نظرات ()
  به گزارش روابط عمومی شهرداری درجزین ، آقای دكتر شربتدار شهردار محترم سمنان و هیئت همراه با اعضای محترم شورای اسلامی شهر و شهردار درجزین دیدار نمودند. این نشست صمیمی كه در دفتر آقای خاتمی شهردار درجزین برگزار شد، در خصوص نحوه تعامل و همكاری و استفاده از تجربیات یكدیگر در زمینه های مختلف با هم به بحث و تبادل نظر پرداختند.
   
  روابط عمومی شهرداری درجزین

    
  http://8pic.ir/images/vji2nqtu5ftdhcrw9d19.jpg
  آخرین ویرایش: دوشنبه 27 بهمن 1393 03:20 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد یکشنبه 26 بهمن 1393 08:18 ب.ظ نظرات ()
  به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان ، علیرضا خسروی عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در سمنان اظهار کرد: وجود رهبری فرزانه و هوشمند در نظام جمهوری اسلامی ایران یک نعمت بزرگ خدادادی است و مردم ایران نیز قدر این نعمت الهی را به‌خوبی می‌دانند.

  وی ادامه داد: ایران اسلامی بارها و بارها مورد تهاجم‌ هوشمندانه واقع شده و همچنین همواره در معرض جنگ نرم کشورهای غربی و متحدان عربی خود در منطقه بوده ولی با وجود رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری، دشمنان هیچ‌وقت به اهداف شوم و شیطانی خود نرسیدند.

  نماینده مردم سمنان، سرخه و مهدی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به درخواست کشورهای غربی در خصوص دومرحله‌ای کردن مذاکرات هسته‌ای افزود: دومرحله‌ای شدن مذاکرات هسته‌ای نقشه شوم و شیطانی دشمن در مذاکرات هسته‌ای بود تا در مرحله اول مذاکرات، کلیات مسئله هسته‌ای ایران بررسی و مورد تأیید قرار گیرد و در مرحله دوم این مذاکرات که بر سر مسائل جزئی قرار بود بحث شود، مشکلات و ایراداتی از سوی مذاکره‌کنندگان غربی به مسئله هسته‌ای ایران وارد شود تا برد اصلی با کشورهای غربی و استکبار جهانی باشد.

  خسروی تصریح کرد: دید هوشمندانه و زیرکانه ولی امر مسلمین در خصوص مسائل هسته‌ای باعث شد تا با سخنان دقیق و حکیمانه ایشان، نقشه شوم دشمنان همانند گذشته نقشه بر آب شود و دشمنان قسم‌خورده اسلام و انقلاب اسلامی ایران به اهداف شیطانی خود نرسند.

  وی گفت: مقام معظم رهبری به تمام مسائل ریز مذاکرات هسته‌ای اشراف دارند و هیچ مسئله‌ای از دید هوشمندانه ایشان دور نمی‌ماند و این امر باعث می‌شود تا با رهنمودهای حکیمانه خود کشور را از مشکلات احتمالی دور کنند.

  نماینده مردم سمنان، سرخه و مهدی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامه مقام معظم رهبری به جوانان جهان بیان کرد: این نامه نیز یکی دیگر از اقدامات حکیمانه مقام معظم رهبری بود که در راستای نشان دادن چهره واقعی اسلام به جهانیان به‌خصوص قشر جوان و مقابله با اسلام دروغین داعشی انجام شد.

  خسروی اظهار کرد: نامه ولی امر مسلمین جهان به جوانان جهان به همت جوانان همیشه در صحنه و ولایت‌مدار جمهوری اسلامی ایران به‌سرعت در فضای مجازی پخش شد تا به دست جهانیان برسد.

  وی ادامه داد: مردم غیور و انقلابی جمهوری اسلامی ایران باید سخنان حکیمانه مقام معظم رهبری را با گوش و جان بشنوند و همانند این 36 سال که از انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد، به ندای رهبری لبیک بگویند تا با اتحاد و همدلی کشور را از گرداب‌های احتمالی که توسط دشمنان قسم‌خورده ملت ایران ایجاد می‌شود، دور نگه دارند و از این مشکلات با افتخار بیرون بیایند.

  آخرین ویرایش: یکشنبه 26 بهمن 1393 08:19 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد یکشنبه 26 بهمن 1393 08:18 ب.ظ نظرات ()

  مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان سمنان از کمبود 1120 کلاس درس در این استان خبر داد و گفت: در حال حاضر بیش از 60 مدرسه نیمه کاره در سطح استان وجود دارد که برای تکمیل آنها به 480 میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان، ابوالفضل دربانی در مراسم افتتاح یک آموزشگاه در آرادان با اشاره به تخریبی بودن بیش از نیمی از مدارس این استان، اظهار کرد: 51 درصد از مدارس استان سمنان تخریبی است.

  وی، گفت: در سطح استان سمنان 4645 کلاس درس وجود دارد که از این تعداد 2394 کلاس درس که حدود 51 درصد می‌شود، تخریبی‌اند.

  وی هم‌چنین از کمبود 1120 کلاس درس در استان خبر داد و گفت: به دلیل استیجاری بودن برخی از فضاهای آموزشی و افتتاح سایت‌های مسکن مهر و نبودن مدرسه در برخی از این نقاط، فضای آموزشی این استان با کمبودهای زیادی مواجه است.

  دربانی هم‌چنین از سهم 6 درصدی اعتبارات نوسازی استان خبر داد و گفت: میانگین نوسازی در سایر استان‌ها بالای 8 درصد است و در برخی از استان‌ها به 12 درصد نیز می‌رسد و این در حالی است که سهم استان سمنان 6 درصد است.

  مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان سمنان تصریح کرد: 62 پروژه در سطح استان نیمه کاره باقی مانده که برای اتمام آن به 48 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

  وی هم‌چنین با اشاره به افتتاح آموزشگاه 6 کلاسه شهید علی‌اصغر فیروزیار آرادان افزود: این مدرسه با اعتبار 650 میلیون تومان و در کمتر از 6 ماه افتتاح شد.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 5 1 2 3 4 5
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات