تبلیغات
سایت جامع سمنان - مطالب خرداد 1388
منوی اصلی
سایت جامع سمنان
هر کس که در این سرا درآید،نانش دهیدو از ایمانش مپرسید چه آنکس که بدرگاه باری تعالی به جان ارزد،البته بر خوان بوالحسن به نان ارزد
 • مهرداد شنبه 30 خرداد 1388 08:34 ب.ظ نظرات ()
  سمنان - رییس ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی در استان سمنان گفت: به جز مواردی تخلف روند برگزاری انتخابات در این استان سالم بوده است.

  سیف الله عزالدین روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: براساس میانگین آرای در استانهای مختلف به نظر می‌رسد میزان آرای موسوی در استان سمنان به واقعیت نزدیكتر است.

  وی با مروری بر روند برگزاری انتخابات گفت: بررسی روند انتخابات را باید در دو بخش دوران تبلیغات و روز انتخابات مورد بررسی قرار داد.

  وی گفت: در زمان انجام تبلیغات متاسفانه اعضای ستاد موسوی در استان سمنان با محدودیتهایی مواجه بودند كه نداشتن سالن و مكان مناسب برای برگزاری جلسات سخنرانی از جمله این موارد است.

  عزالدین گفت: برخی از اعضای هیات امنای مساجد نیز با اكره در مقاب خواسته ما جواب مثبت می‌دادند و این مساله سبب شد تا نتوانیم از سخنرانی های مناسب استفاده كنیم و مجبور به استفاده از مكان نامناسبی در این بخش بودیم.

  رییس ستاد انتخاباتی موسوی در استان سمنان در مجموع روند انتخابات ریاست جمهوری را در این استان سالم و آرای نامزد مورد حمایت خود را نزدیك به واقعیت اعلام كرد.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد شنبه 23 خرداد 1388 04:35 ب.ظ نظرات ()

  سمنان - خبرگزاری مهر: دبیر ستاد انتخابات استان سمنان گفت: با پایان شمارش آرا در شعب اخذ رای حوزه های انتخابیه استان نتایج دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استان سمنان اعلام شد.

  علی اصغر مجد در گفتگو با خبرنگار مهر در سمنان گفت: جمع کل آرا ماخوذه در حوزه های انتخابیه استان سمنان 383 هزار و 306 رای بوده است.

  وی افزود: از کل آرای ماخوذه محمود احمدی نژاد با 295 هزار و 184 رای بیشترین آرا را به خود اختصاص داد و میرحسین موسوی 77 هزار و 754 رای سمنانی ها را به خود اختصاص داد.

  به گفته وی، محسن رضایی در استان سمنان چهار هزار و 440 رای و مهدی کروبی هزار و 696 رای حوزه های انتخابیه استان سمنان را به خود اختصاص داد.

  وی با اشاره به اینکه در شهرستان سمنان 98 هزار و 15 رای کل آرای ماخوذه بوده است، گفت: احمدی نژاد در این حوزه انتخابیه 70 هزار و 117 رای، موسوی 24 هزار و 432 رای، رضایی هزار و 529 رای و کروبی 745 رای به خود اختصاص داد.

  مجد با بیان اینکه 155 هزار و 51 رای در حوزه انتخابیه شهرستان شاهرود اخذ شد، گفت: احمدی نژاد با 122 هزار و 85 رای، موسوی با 29 هزار و 162 رای، رضایی با هزار و 601 رای و کروبی با 729 رای آرای شاهرود را به خود اختصاص دادند.

  مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری سمنان افزود: 57 هزار و 678 رای در شهرستان دامغان اخذ شد که دامغانی ها از آرای ماخوذه 46 هزار و 29 رای به احمدی نژاد، 10 هزار و 319 رای به موسوی و 679 رای رضایی و 127 رای به کروبی دادند.

  به گفته وی، 48 هزار و 781 رای در شهرستان گرمسار جمع آوری شد که 38 هزار و 488 رای به احمدی نژاد، 9 هزار و 126 رای، رضایی 333 رای و کروبی 451 رای گرمساری ها را به خود اختصاص دادند.

  دبیر ستاد انتخابات استان بیان کرد: مردم مهدی شهر با 90.61 درصد مشارکت در انتخابات بیشترین مشارکت در استان سمنان را داشتند که از 26 هزار و 245 واجد شرایط در این شهرستان 23 هزار و 781 نفر در انتخابات شرکت کردند.

  از کل آرای ماخوذه در استان سمنان محمود احمدی نژاد با 295 هزار و 184 رای بیشترین آرا را به خود اختصاص داد و میرحسین موسوی 77 هزار و 754 رای، محسن رضایی با چهار هزار و 440 رای و مهدی کروبی با هزار و 696 رای، آرا حوزه های انتخابیه استان سمنان را به خود اختصاص داد.

  آخرین ویرایش: سه شنبه 26 خرداد 1388 05:13 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد دوشنبه 11 خرداد 1388 02:22 ق.ظ نظرات ()
  به گزارش سیاسی خبرنگار خبرگزاری فارس، حمید رسایی نماینده مجلس شورای اسلامی و حامی احمدی‌نژاد و مصطفی كواكبیان دبیركل حزب مردم‌سالاری و حامی موسوی عصر امروز به همت بسیج دانشجویی با حضور در سالن شهید بهرامی دانشگاه علم و صنعت در خصوص انتخابات دهم ریاست‌جمهوری به مناظره پرداختند.
  كواكبیان با بیان اینكه رسایی به سرعت از حوزه مسائل فرهنگی وارد مباحث سیاست‌خارجی شد، اظهار داشت: موسوی وام‌دار كسی نیست و مسائل گذشته به او ربطی ندارد و قطعا موسوی همه را مدیریت می‌كند و كسی جرأت ندارد او را مدیریت كند.
  وی در خصوص مباحث مربوط به استعفای موسوی در دوران نخست‌وزیری یادآور شد: در آن زمان ناطق نوری، عسگر‌اولادی، خاتمی و بهزاد نبوی و ... همه زیر‌مجموعه موسوی بودند ولی موسوی همین كسی است كه شما امروز در برنامه‌های تلویزیونی می‌بینید و سخنانش را می‌شنوید و باید بگویم كه امام بارها مدیریت ایشان را تایید كرده‌اند.
  عضو حزب مردم‌سالاری با طرح این سئوال كه آیا كسی در كشور مخالف نابودی اسرائیل است؟ گفت: آیا كسی به خاطر می‌آورد كه امام‌خمینی و یا مقام معظم رهبری در طول سال‌‌های گذشته حتی یكبار از هولوكاست صحبت كرده باشند؟ حضرت امام (ره) بارها گفته بود كه در جایی كه به شما توهین می‌شود اصلا نروید و ما باید براساس این رهنمود در اجلاس ژنو معاون درجه چندم وزیر را می‌فرستادیم.
  كواكبیان با بیان اینكه مقام معظم رهبری در طول هشت سال ریاست‌جمهوری خود دو بار و آقای خاتمی در طول 8 سال دوبار به سازمان ملل رفته‌اند ادامه داد: احمدی‌نژاد در چهار سال اخیر پنج بار به سازمان ملل رفته است كه نتیجه آن وضعیتی است كه می‌بینیم.
  وی افزود: متأسفانه احمدی‌نژاد قبل از اعراب حاشیه خلیج فارس برای اوباما پیام تبریك فرستاد.
  كواكبیان با انتقاد از اظهارات رسایی مبنی بر اینكه حامیان موسوی دست در بشكه‌های نفتی دارند، خاطرنشان كرد: در مورد كسانی كه مطرح شد من می‌گویم اگر آنها را می‌شناسید نامشان را بگوید، نه شما بلكه اگر احمدی‌نژاد هم آنها را می‌شناسد باید آنها را معرفی كند.
  دبیركل حزب مردم‌سالاری با اشاره به انتقادات رسایی از هاشمی و خانواده‌اش اظهار داشت: مقام معظم رهبری صراحتاً اعلام كرده‌اند كه هیچ كس برای من مثل هاشمی نمی‌شود و اگر حالا شما هاشمی رفسنجانی را به جرم حمایت از موسوی متهم می‌كنید و او را حامی مفاسد اقتصادی می‌دانید لازم است بگویم كه موسوی به ساده‌زیستی اعتقاد واقعی داشته و چون شما كم آورده‌اید، نام هاشمی را می‌آورید.
  كواكبیان در ادامه با انتقاد نسبت به عملكرد دولت نهم در حوزه مسائل بین‌الملل گفت: واقعیت این است كه با امثال هوگوچاوز، بولیوی، گینه، زامبیا و ... نمی توانیم تعامل داشته باشیم.
  سردبیر روزنامه مردم‌سالاری با اشاره به اظهارات مشایی در خصوص ترس اصلاح‌طلبان از آمریكا خاطر‌نشان كرد: من افتخار می‌كنم كه برادر شهید و جانباز انقلاب هستم و با این مشخصات آیا من از آمریكا می‌ترسم؟ تعداد زیادی از اساتید روابط بین‌الملل و علوم سیاسی این روند دولت نهم را اشتباه دانسته و از آن انتقاد می‌كنند.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد چهارشنبه 6 خرداد 1388 07:04 ب.ظ نظرات ()

  غار دربند سمنان

  استان : سمنان

  شهر : سمنان

  نوع بنا : طبیعی


  غار دربند بزرگ ترین غار استان است که در 21 کیلومتری شمال سمنان ‏و سه کیلومتری جنوب شهمیرزاد و سه کیلومتری شمال مهدیشهر واقع شده و مشرف بر دره سرسبز و خرم دربند است. این غار، درکمرکش کوه سنگی زیبایی به نام لهرد رو به مشرق قرار دارد و دره وسیع و سرسبز دربند در زیر آن گشترده شده است. ‏مدخل غار به عرض 75/2 ‏متر و ارتفا ع آن 35/1 متر است. پس از عبور از دهانه و مدخل غار، وارد دالانی به طول 24 ‏و عرض متوسط سه متر می شویم. این دالان، دهانه غار و تالار غار را به هم متصل می کند. انتهای دالان به تدریج كوتاه می شود، تا این که به دهانه ای به ارتفاع 80 سانتی متر می رسد، پس از عبور از دهانه مذکور وارد غار می شویم. ‏وضع داخلی غار نسبتأ ساده و بدون پیچ و خم است. فضای غار به صورت تالاری بیضی شکل است به طول 91 ‏متر كه عریض ترین قسمت آن 36 ‏متر و بلند ترین نقطه سقف آن 20 متر است. ‏ساختمان غار از نظر ‏زمین شناسی مربوط به دوران سوم و از نوع سنگ های رسوبی است که به مقدار فراوان آهک و املاح دارد و از این رو، سراسر آن پوشیده از ستون های بزرگ و زیبای استالاگمیت (چکنده) و استالاگتیت (چکیده) است و از این نظر، از زیبا ترین و تماشا یی ترین غارهای ایران به شمار می رود. بلند ترین ستون استالاگمیت با ارتفاع 2 ‏ا متر وبا قطر متوسط 85/1 ‏متر با زیبایی خاصی در وسط غار بالا رفته است. ‏آنچه در حفریات وکند وکاوهای غار به دست آمده نشانگر آن است که این غار متعلق به دوران های مختلف تاریخی است و مربوط به یک زمان مشخس نیست. قدیمی ترین آثار به دست آمده از این غار مربوط به قرن پنجم هجری و مستتد ترین آنها سکه طلایی است به خط کوفی که قسمتی از آن شکست و از بین رفته است، ولی سبک و خط آن متعلق به اواخر سلجوقی و اوایل حمله مغول است. ‏کاسه های لعابی معروف به گبری، کار مازندران و سفال های بسیار ظرپف، کار گرگان از صناایع قرن 5-6 هجری قدیمی ترین آثاری است که از این غار به دست آمده است. ‏این آمار تا دوره قاجاریه به چشم می خورد و چنین استنباط می شود که غار در دوره های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. در تاریخ ثبت است که در حکمرانی اسپهبدان طبری در دوره سلجوقیان و جنگ های آنان با اسماعییه که درنواحی سمنان صورت گرفت،گروهی از ترس به این غار پناهده شدند که آثار به دست آمده نشان از این سکونت کوتاه مدت دارد. ‏سهل انگاری بازدیدکنندگان، این شگفتی های کمیاب طبیعت را به ویرانی کشانده است. گروه های متعدد کوهنوردی و افراد عادی با روشن کردن مشعل، نمای داخلی غار را سیاه و دود اندود کرده اند که منجر به کاهش جلوه و زیبا یی آن شده است. ‏در این تخریب، عوامل طبیعی نیز بی تاثیر نبوده است. ستون های عظیم و سنگین و تخته سنگ های بزرگ که درگوشه وکنار غار پراکنده اند، حکایت از زمین لرزه های سهمناک دوران های دور می کند. کف غار سنگلاخ و دارای پستی و بلندی های بسیار است و بر اثر رطوبت هوا قسمت زیادی از آن را گل لغزنده پوشانده که عبور از آن بی خطر نیست. با این وصف گروه های متعددی از شهرهای دور و نزدیک در طول سال از این غار دیدن می کنند. این غار از جمله غار هایی است که در صورت توجه می تواند مکانی جذاب برای ایرانگردان و جهانگردان به شمار آید.
  آدرس :21 کیلومتری سمنان و سه کیلومتری جنوب شهمیرزاد

  منبع :
  سایت جامع گردشگری ایران
  آخرین ویرایش: سه شنبه 26 خرداد 1388 05:14 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد چهارشنبه 6 خرداد 1388 12:44 ق.ظ نظرات ()

  شهمیرزاد یا به زبان اهالی ان شامرزا شهری ییلاقی و خوش اب و هوا که در 6 کیلومتری شمال مهدی شهر و25 کیلومتری سمنان در شرایط کوهستانی در کوهپایه های البرز واقع شده است  و به عنوان سومین مرکز انسانی و اقتصادی مهم حوضه سمنان است که در دقیقه '20°53 طول شرقی و دقیقه '46°35عرض شمالی ودر ارتفاع 2000 متری واقع شده است . جمعیت ان در تابستان حدود 15000 نفر است اما در زمستان به علت سرمای شدید و مشکلات معیشتی به نصف این مقدار میرسد و بر اساس اخرین امار (سرشماری عمومی مهر ماه 1385 ) 7382 نفر جمعیت دارد وبه علت موقیت کشاورزی مناسب و واقع شدن بر سر راه سمنان- ساری هم چنین نقش اب و هوا و توریستی بودن ای شهر امروزه از نظر اقتصادی بسیار پر اهمیت است این شهر از لحاظ دامداری کمی ضعیف ولی از نظر باغات میوه حائز اهمیت است به طوری که حدود نیمی از زمین های زیر کشت را باغ ها به خود اختصاص داده اند.

  شهمیرزاد از دو محله اصلی به نام های پیش کفش و رودبار تشکیل شده است . این محله ها در دو سوی نهری که ان را رودخانه ی شهمیرزاد می نامند قرار دارد و هر کدام شامل چند محله کوچکترند که اغلب مسلمان و شیعه مذهبند.

  شهمیرزادی ها گویش خاصی دارند که با گویش روستاهای دوروبر و همچنین با گویش مازندرانی و گیلانی نزدیکی دارد مردمشهر و روستاهای دوروبر و همچنین مردم گیلان و مازندران اغلب زبان شهمیرزادی ها را می فهمند. وجود این زبان خود حاکی از پیشینه طولانی مرکزیت تجاری شهمیرزاد است .

  شهمیرزاد نسبت به روستاهای اطراف مرکزیت بازرگانی وتا حدی فرهنگی دارد.اثاری که از زمان قدیم در دورو بر شهمیرزاد به جا مانده گویای این است که ابادانی اینجا سابقهای نسبتا طولانی دارد .شهمیرزاد دارای جاذبه های طبیعی و دل انگیزی است که همه ساله در فصول گرم تعداد زیادی از مسافرین جهت استفاده از هوای مطبوع و دل انگیز و مناظر طبیعی به این شهر مسافرت میکنند

  آخرین ویرایش: سه شنبه 26 خرداد 1388 11:51 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد شنبه 2 خرداد 1388 11:12 ب.ظ نظرات ()
  موسوی برای رفع معضلات جامعه کارگری تلاش می کند
  سمنان - خبرگزاری مهر: سخنگوی ائتلاف مردمی ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی گفت: یکی از برنامه های جدی موسوی تلاش برای رفع معضلات جامعه کارگری است.

  سهیلا جلودار زاده در گفتگو با خبرنگار مهر در سمنان اظهار داشت: مهمترین برنامه مهندس موسوی در حمایت کارگران برگرداندن شرایط مناسب برای کار و تولید در کشور است و حذف معضلات و تنگناهایی که برای کار بر سر راه جامعه کار و تولید قرار دارد از مهمترین برنامه های وی است.

  وی تصریح کرد: مهندس موسوی شرایط جامعه کار و تولید را برخواهند گرداند و در زمینه امنیت شغلی کارگران، سودآوری تولید و افزایش حقوق کارگران تلاش خواهد کرد.

  سهیلا جلودار زاده با انتقاد از سفرهای استانی رئیس جمهور که همواره با ریخت و پاشهای زیادی همراه بوده است، گفت: در سفرهای استانی رئیس جمهور هزینه های زیادی ازجمله سفرهای هوایی کارکنان صورت گرفته است که هزینه های زیادی را در برداشته است و از محل بودجه های دولتی تامین شده است.

  وی با بیان اینکه در طول چهارسال گذشته شاهد سفرهای تبلیغاتی استانی رئیس جمهور و هیئت دولت بوده ایم، گفت: مهندس میر حسین موسوی با سفرهای استانی بدون ریخت و پاش و هزینه های اضافی و نصب بنر و چاپ پوستر موافق است.

  نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آسفالت خیابانها باید اول چهار سال اتفاق بیافتد نه اینکه در پایان چهارسال یا قبل از سفر یک مقام مسئول انجام شود.

  وی در پاسخ به این سئوال که آیا سفر رئیس جمهوری به استان در این وضعیت تبلیغاتی محسوب نمی شود، گفت: هیچ رئیس جمهوری تاکنون به این شکل عمل نکرده است.

  سخنگوی ائتلاف مردمی ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی با اشاره به جان باختن دانش آموزان شیرازی در حال انتقال برای استقبال گفت: چه کسی پاسخگوی خون دانش آموزان است.

  جلودار زاده  تصریح کرد: هفت شبکه و کانال تلویزیونی شبانه‌روز برای رئیس جمهوری وقت تبلیغ می‌کنند و به هر نحوی که شده در هر برنامه ای به تبلیغات می پردازند.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه