تبلیغات
سایت جامع سمنان - مطالب اردیبهشت 1388
منوی اصلی
سایت جامع سمنان
هر کس که در این سرا درآید،نانش دهیدو از ایمانش مپرسید چه آنکس که بدرگاه باری تعالی به جان ارزد،البته بر خوان بوالحسن به نان ارزد
 • مهرداد چهارشنبه 30 اردیبهشت 1388 07:32 ب.ظ نظرات ()
  به گزارش شبكه خبر به نقل از واحد مرکزی خبر، آقای احمدی نژاد امروز در جمع مردم استان سمنان، نرخ بیکاری در این استان را هشت و نیم درصد اعلام کرد و گفت: بیکاری باید با اجرای طرح های صنعتی، کاهش یابد. 

  رئیس جمهور همچنین با اشاره به مصوبات دور نخست سفر هیئت وزیران به این استان ادامه داد:  بخش های زیادی از این مصوبات اجرا شده و بخش های دیگری نیز در دست اجرا و برنامه ریزی است. 

  احمدی نژاد افزود: امشب در کارگروه های تخصصی، طرح هایی را که با مشکل رو به رو شده اند، بررسی و مشکلات را برطرف می کنیم. 

  رئیس جمهور، با اشاره به مشکل قطع گاز در زمستان 86 در چند استان کشور از جمله سمنان گفت: این مشکل ناشی از این بود که بخشی از گاز مصرفی استان سمنان وارداتی بود و آنها در اوج سرما به بهانه ای ارسال گاز را قطع کردند. 

  احمدی نژاد، با بیان اینكه مشکل دیگر پائین بودن فشار گاز در این مناطق بود، تصریح کرد: یکی از مصوبات دور نخست سفر به سمنان طرحی، درباره ساخت خط لوله گاز به طول 526 کیلومتر بود که اگر چه قرار بود این طرح در مدت دو سال اجرا شود، اما با همت متخصصان، در مدت یک سال اجرا شد و اکنون آماده افتتاح است. 

  رئیس جمهور، همچنین با اشاره به گلایه مردم سمنان از گرانی اجاره مسکن، گفت: امشب در کارگروه مسکن، مشکلات و موانع در زمینه مسکن بررسی و تصمیمات لازم گرفته خواهد شد. 

  رئیس جمهور همچنین از پایان مطالعات وزارت نیرو برای انتقال آب از استان های همجوار به استان سمنان خبر داد و گفت: با اجرای این طرح بخش عمده ای از آب مورد نیاز صنعت، کشاورزی و شرب استان برطرف می شود. 

  احمدی نژاد همچنین تصریح کرد: در این سفر ساخت 16 مجموعه ورزشی برای دختران و پسران در استان سمنان تصویب خواهد شد. 

  رئیس جمهور همچنین گفت: برای اینکه سنّت عدالت پایه گذاری شود و نسبت ها در تصمیم گیری های کلان، تاثیرگذار نباشد، استان سمنان در دور نخست و دوّم سفرهای استانی، آخرین استانی بود که هیئت وزیران به آن سفر کرد.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد سه شنبه 29 اردیبهشت 1388 01:09 ق.ظ نظرات ()
  محمود احمدی نژاد در شصتمین سفر استانی هیئت دولت، چهارشنبه این هفته برای دومین بار به سمنان سفر می کند.
  مهر: محمود احمدی نژاد در شصتمین سفر استانی هیئت دولت، چهارشنبه این هفته برای دومین بار به سمنان سفر می کند.
  استاندار و نماینده ولی فقیه در استان سمنان ظهر دوشنبه در بیانیه ای با اعلام سفر دور دوم هیئت دولت به این استان از مردم همیشه در صحنه استان برای دیدار با رئیس جمهور دعوت کردند.

  در این بیانیه آمده است: امید است در پرتو دور دوم سفر دولت و بهره گیری مناسب از این فرصت مسیر توسعه و شکوفایی استان که از اجرای مصوبات دور اول سفر آغاز شده با تصویب مصوبات و طرح های جدید پرشتاب تر و گسترده تر به پیش رود.

  هدف رئیس جمهور در دور دوم سفرها ملاقات و دیدار نزدیک و چهره به چهره با مردم و رسیدگی به مشکلات و خواسته های آنان، پیگیری مصوبات سفر دور اول و حل موانع تحقق آنها با تشکیل کارگروههای تخصصی و موافقت با مصوبات جدید برای توسعه و پیشرفت استانها است.

  در دور اول سفر هیئت دولت به استان سمنان 251 مصوبه در یک هزار پروژهمصوب شده بود و مسئولان استان برای دور دوم سفر هیئت دولت بیش از 200 مصوبهآماده و پیشنهاد کرده اند.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد دوشنبه 28 اردیبهشت 1388 12:12 ق.ظ نظرات ()
  پوشش تلفن همراه در جاده های اصلی استان سمنان به 100 درصد می رسد
  سمنان - مدیر عامل شرکت مخابرات استان سمنان گفت: میزان پوشش تلفن همراه در جاده های اصلی استان سمنان تا تیرماه به 100 درصد می رسد.

  "نیکنام جدیدی" روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه در حال حاضر میزان پوشش تلفن همراه در جاده های اصلی استان سمنان حدود 97 درصد است افزود: کسب پوشش 100 درصدی جاده های اصلی در این استان، در کشور منحصر به فرد خواهد بود.
  وی با اشاره به اینکه میزان پوشش تلفن همراه در شهرهای استان سمنان نیز در حد مطلوبی قرار دارد ،از راه اندازی سایت BTS مایکرو با باتری خورشیدی در جاده دامغان - معلمان خبر داد و گفت: در این سایت به جای برق از انرژی خورشیدی استفاده شده و به میزان قابل توجهی در انرژی برق صرفه جویی می شود.
  وی با اشاره به فعالیت 327 هزار تلفن همراه اعم از اعتباری و دائم در استان سمنان ،ضریب نفوذ تلفن همراه در این استان را 53/56 درصد اعلام کرد و گفت: این ضریب در کشور حدود 43 درصد است.
  به گفته وی استان سمنان در رده سه تا پنج استان برتر کشور در زمینه ضریب نفوذ تلفن همراه است.
  جدیدی تعداد ایستگاههای BTS تلفن همراه در این استان را 236 ایستگاه اعلام کرد و گفت: به این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل ، 44 ایستگاه افزوده شده است.
  وی در رابطه با تعداد مراکز ICT روستایی در این استان سمنان نیز گفت: در حالی که تا پایان برنامه چهارم توسعه، 93 دفتر ICT روستایی باید در این استان راه اندازی می شد، یکسال مانده به پایان زمان پیش بینی شده ،کار راه اندازی این مراکز در استان سمنان به پایان رسیده است.
  وی افزود: علاوه بر راه اندازی پیش از موعد این مراکز، 10 مرکز ICT روستایی جدید نیز مازاد بر برنامه چهارم توسعه در این استان در حال راه اندازی است.
  وی در پاسخ به اختلالات خطوط تلفن همراه ثابت و اعتباری گفت: این اختلال به دلیل توسعه شبکه و کابل برگردان در شبکه تهران از چهارشنبه هفته گذشته آغاز شد و اعلام شده که تا ساعت 24 امشب این مشکل برطرف می شود.
  مدیر عامل شرکت مخابرات استان سمنان با تاکید بر اینکه استان سمنان بهترین وضعیت ارتباطات تلفن همراه کشور را داراست، گفت :این اختلال نیز در ارتباطات تلفنی خارج از استان رخ می داد و تماس های داخل استان سمنان به هیچ وجه با مشکل مواجه نبود.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد جمعه 25 اردیبهشت 1388 12:58 ب.ظ نظرات ()
  مسجد تاریخانه دامغان : مسجد تاریخانه در دامغان واقع شده است و یكی از با عظمت ترین مسجد های این منطقه به شمار می رود . این بنا به دلیل سبك خاص معماری آن كه تلفیق سبك اسلامی - ساسانی است ، از اهمیت زیادی برخوردار بوده و آن را متعلق به سال های قبل از 200 هجری قمری می دانند . احتمالاً تاریخانه در زمان تسلط اعراب بر ایران ، آتشكده یا معبدی مذهبی بوده كه بعدها به مسجد تبدیل شده است . بنای مسجد تاریخانه كهن ترین و قدیمی ترین بنای اسلامی است كه تا كنون در این منطقه پا برجا بوده است .
  مسجد امام : مسجد امام در مركز شهر سمنان واقع شده و یكی از مهمترین بناهای تاریخی و قابل اهمیت سمنان است كه معماری آن ار هر حیث شایان تحسین و تمجید می باشد . در ایوان غربی مسجد تاریخ ختم بنا كه سال 1342 هجری قمری می باشد ، ذكر شده است . این مسجد دارای گچبریها و كاشیكاریهای بسیار زیبایی است . این بنا تحت شماره 394 جزو آثار ملی به ثبت رسیده است .
  مسجد جامع سمنان : مسجد جامع سمنان را می توان در زمره كهن ترین و قدیمی ترین آثار اسلامی شهر سمنان به شمار آورد كه با توجه به گمانه زنیها و حفاریهای اخیر در قرن اول هجری به روی خرابه های آتشكده بنا گردیده است ، ولی در طول زمان تعمیرات و تغییراتی در آن بوجود آمده است و در حال حاضر در بنای كنونی مسجد آثاری از دوره مغول و تیموری دیده می شود .
  منار سلجوقی : این منار كه در شمار زیباترین منارهای تاریخی دوره سلجوقی است در گوشه شمال شرقی مسجد جامع سمنان و در كنار شبستان شرقی واقع شده و به منار مسجد جامع نیز معروف است . به روایت كتاب (مرآت البلدان) این منار در زمان وزارت خواجه ابوسعید سمنانی و خواجه نظام الدین در عهد سلطنت سلطان سنجر ساخته شده است ولی طبق مفاد مقاله سمنان در دایره المعارف و همچنین افادات استاد مجتبی مینویی و طبق كتیبه ای كه اطراف منار وجود دارد و به خط كوفی است ، منار سمنان را اسیراجل بختیار حاكم معروف ایالت قومس در دوره غزنویان و ممدوح منوچهری دامغانی شاعر بزرگ قرن پنجم در بین سالهای 417تا466 هجری بنا كرده است .
  مسجد جامع زاوغان : مسجد جامع زاوغان در شمال محله زاوغان سمنان و پایین تر از چاه آب و در میان باغهای سرسبز واقع شده است ، این مسجد كه از بناهای قرن دوم هجری و مربوط به تسلط علویان در این سرزمین می باشد ، بوسیله سید ضیاءالدین محمد فرزند بزرگ و جانشین سید زین الدین علی صالح عبیدالله بن حسین اصغربن امام زین العابدین(ع) بنا شده است . متاسفانه این مسجد اكنون به صورت نیمه ویرانه است ناگفته نماند از آنچه از این مسجد باقی مانده می توان به قوس بلند ایوان این بنا اشاره كرد كه دارای تزئینات آجری به صورت مربع های كوچك و بزرگ و تودرتو می باشد .
  مسجد جامع سرخه : این مسجد در منطقه سرخه و در كنار تكیه مسجد جامع قرار دارد و از بناهای قرن اول هجری است . مسجد جامع سرخه در طول زمان چندین مرتبه خراب و بعد تعمیر و مرمت گشته و تغییراتی در آن نیز بوجود آمده و یكی از الحاقات این مسجد شبستان بزرگ است كه به چهل ستون شهرت دارد .
  منار و مسجد علاء : مسجد جامع علاء در نه كیلومتری جنوب شرقی سمنان و میان كوچه های قدیمی روستای علاء واقع بود و یكی از مساجد قرن اول هجری به شمار می رفته است . بر سردر این مسجد كه در سال 70 هجری ساخته شده است كتیبه ای از جنس فیروزه وجود داشته كه بوسیله یكی از حكام سمنان شبانه كنده و ربوده شده است . مسجد مزبور در سالهای اخیر ویران گشته و مسجد دیگری در جنوب آن ساخته اند . منار علاء كه در كنار ویرانه های مسجد قدیمی واقع شده ، بیش از ده متر بلندی دارد ولی ارتفاع آن در گذشته بیش از ارتفاع فعلی بوده كه متأسفانه ویران گردیده است . تایخ اولیه بنای منار را همزمان با بنای منار مسجد جمع سمنان می دانند ، بدین ترتیب كه بین سالهای 417 تا 466 هجری بوسیله ابوحرب بختیار حاكم قوس در زمان غزنویان ساخته شده است ، بطوریكه در بین مردم شایع است این منار مانند منار جنبان اصفهان می جنبد و لرزش ان محسوس است.
  منار سنگسر(مهدیشهر) : این مناره در بخش سنگسر (مهدیشهر) ، كمی پایین تر از حسینیه اعظم در حسینیه حسین بن علی (ع) واقع گردیده است . مناره سنگسر قریب شش متر بلندی دارد و نمای خارجی آن از یك قشر سیمان پوشیده شده است . از دوره این مناره چنین به نظر می آید كه آن را از سنگ كوهی ساخته اند .
  منار شهمیرزاد : این مناره در شهمیرزاد واقع در تكیه مصلی و در ضلع جنوب شرقی حسینیه واقع شده است.
  مسجد جامع شاهرود : مولف كتاب مطلع الشمس(محمد حسن خان صنیع الدوله) مسجد جامع شاهرود را چنین تعریف كرده است : " مسجد جامع شاهرود كه در خارج شهر است، در میان باغات و بساتین ، كه در سفح جبال شمالی واقع شده و آن بنایی معتبر است و هرچند از خشت خام برآورده اند، اما در اهمیت كمتر از ابنیه آجری نیست ، شكلا مربع شكل می باشد . این مسجد در سال 1242 توسط اهالی برای اولین بار مرمت شده است . "
  مسجد حضرت مجتبی(ع) : در شهر شاهرود مسجد دیگری وجود دارد به نام مسجد حضرت مجتبی (ع) معروف می باشد . از این مسجد مولف كتاب مطلع الشمس شرح مبسوطی را ارائه می كند :" این مسجد دارای ستون های منبت كاری است شواهد تاریخی و معماری از قدمت این مسجد حكایت دارد ." به غیر از مساجد فوق الذكر می توان از مسجد شیخ علی اكبر، مسجد آقا، مسجد امام حسن عسكری(ع)، مسجد ملا علی با قدمت تاریخی در شهر شاهرود نام برد .
  تكیه و مسجد میامی : در میامی شاهرود مسجد پهلوی هم وجود دارد كه طول آن 25 قدم و عرض آن 15 قدم و ارتفاع آن 5 زرع می باشد. صنیع الدوله علاوه بر ذكر اندازه اضافه می كند : " این مسجد منبری دارد كه خالی از امتیاز نیست ." در بالای درب مسجد كتیبه ای در 12 بیت نیز بر سنگی مكتوب و منقش است . متأسفانه امروزه از تكیه و مسجد میامی جز خرابه های اندك اثری نیست طبق اشعار كتیبه این بنا از عهد محمد شاه قاجار مورد استفاده بوده است . مسجد دیگری نیز در میامی هست كه با خشت و گل ساخته شده است و روی آن را سیه پوش كرده اند . طول آن 33 قدم و عرض 26 قدم و 18 ستون در میان است . این مسجد صحن مختصری دارد مشتمل بر حوض كوچك و بر دیوار مسجد سنگی نصب است .
  مسجد بایزید بسطامی : بنایی كه در شهر بسطام بیش از همه بناها جلب توجه می كند ، مسجد بایزید است به طوری كه از وضع مسجد مذكور مشاهده می شود . این مسجد شامل دو قسمت یكی مختص نیایش مردان و دیگری مختص نماز و عبادت زنان بوده است . قسمت اول صحنی است وسیع و درب ورودی آن سه لنگه می باشد كه دو لنگه آن به هم چسبیده و درب سوم مجزا است بر روی سه لنگه درب مذكور منبت كاری بسیار ظریف و هنرمندانه ای به چشم می خورد . محراب مسجد نیز دارای سه حاشیه گچبری می باشد، داخل قسمت دوم مسجد گچ بری های بسیار زیبایی است كه دارای نقش و نگار زیادی است .
  مسجد جنب بقعه امامزاده محمد(ص) : در شهر بسطام متصل به بقعه امازاده محمد مسجدی است كه تاریخ بنای آن دقیقا معلوم نیست ولی در زمان فتحعلی شاه قاجار تعمیراتی در آن صورت پذیرفته بر روی دیوار مسجد مذكور دورتادور آیات قرآنی گچبری شده است .
  دالان ورودی صحن امامزاده محمد(ص) در شهر بسطام : این دالان از بناهای سلطان محمد خدابنده الجاتیو است (716-680) این دالان كاشیهای معرق و گچ بری های بسیار زیبایی دارد.
  مسجد جامع بسطام : این مسجد در جنوب شهر بسطام و در فاصله 200 متری جنوب آرامگاه بایزید واقع است . مسجد جامع بسطام دارای گچبری های زیبا و محرابی منحصر به فرد می باشد . این مسجد در سال 706 هجری قمری ساخته شده و دارای كتیبه های متعددی می باشد .
  منار بسطام : در سمت شرق مسجد بایزید و متصل به مسجد مذكور مناری می باشد كه بر طبق نوشته صاحب"گنج دانش" و مولف "مرآت بلدان" 25 زرع است . در صورتی كه فعلاً بیشتر از 14 متر نیست . تاریخ ساخت این منار(514ه.ق) مربوط به دوره سلجوقیان است . صنیع الدوله در جلد اول "مرآت بلدان" در مورد منار بسطام می نویسد : " و از عجایب اینكه در پهلوی گنبد مناره ای كه 25 زرع طول آن است و مانند منار جنبان معروف اصفهان متحرك است . یعنی چون به زیر آن روند و به قوت حركتند جنبش و حركت مناره محسوس و مرئی می شود و سبب این حركت معلوم نیست العلم عندالله تعالی ."
  مسجد جامع فرومد : در قصبه فرومد ، كه در 165 كیلومتری شمال خاوری شهرستان شاهرود واقع است، مسجدی هست كه متأسفانه در اثر عدم توجه اهالی آنجا و تعمیر نكردن رو به خرابی نهاده است كه خوشبختانه در حال حاضر توسط سازمان میراث فرهنگی در حال مرمت می باشد . تاریخ بنای این مسجد مربوط به قرن هفتم هجری است و از نظر معماری از اهمیت خاصی برخوردار می باشد .
  مساجد روستای ابرسج : در 15 كیلومتری شمال باختری بسطام و 12 كیلومتری باختر جاده آسفالته چهل دختر شاهرود در روستای ابرسج سه مسجد قدیمی و كهنه وجود دارد . یكی از مساجد "مسجد سرخان" است كه تاریخ بنای آن (882ه.ق) بر روی تخته چوب ضخیم و محكمی بر بالا یكی از دیوارهای مسجد دیده می شود .
  مسجد جهان آباد : مسجد جهان آباد كه قدمت آن به دوره سلجوقیه می رسد .
  حسینیه روستای مزج : حسینیه روستای مزج در 58 كیلومتری شمال خاوری بسطام كه قدمت آن دوره قاجاریه می رسد .
  تكایای شاهرود : تكیه زنجیری ، تكیه بیدآباد و تكیه شریعتاز جمله تکایای شهرستان شاهرود به شمار می روند . این تكیه های تاریخی بازسازی شده و قدمت بنای آنها به دوره قاجاریه می رسد .
  حسینیه حضرت ابوالفضل(ع) : در حد شرقی شهر دامغان، مشرف به حصارهای شرقی ، در محله زرجوی، بنایی بود از خشت و گل با دو درگاه كوتاه با نام ابوالفضل العباس(ع) . اینك بنای مذكور به شكل گذشته وجود ندارد و حدود سال 1354 شمسی به همت افراد خیر و زحمت آهنگری صاحب نام "محمد علی تنوری" بنای جدید آن ایجاد گردید . حسینیه(تكیه ابوالفضل) از دیرباز بیشتر از تكایای دیگر مورد توجه مردم دامغان بوده كه از دور و نزدیك جهت گشایش كار خویش در این مكان مقدس گرد می آیند . در طول سال جمعیت زیادی به حسینیه آمده و از امكانات آن بهره مند می شوند و در ایام محرم نیز زنان و مردان مشتاق جهت برپایی مراسم عزاداری، سینه زنی، وعظ و ذكر مصیبت در این محل گرد می آیند .

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد شنبه 19 اردیبهشت 1388 09:56 ب.ظ نظرات ()
  این یه نظر بود که دوست عزیزی گذاشته بود :
  با سلام و تقدیم احترام مطلع شدیم که ان مدیریت محترم در نظر دارند که در جهت اعتلای سطح فرهنگی ورزشی شهرستان سمنان،اقداماتی انجام دهد و از جمله در لیست این اقدامات،نصب بانجی نیز مطرح گردیده است.لذا بدینوسیله مفتخر است که خود را به عنوان اولین وارد کننده بانجی ترامپولین پارکی و نصب ان در پارک ارم تهران،بزرگترین پارک بازی ایران معرفی نماید.همچنین در دیگر نقاط ایران مانند شیراز،رشت،کرمانشاه،سی سنگان،....این دستگاه نصب گردیده است.مستحضر هستید که بانجی ترامپولین،نوع اهلی شده بانجی جامپینگ و قابل استفاده برای کلیه رده های سنی از کودکان تا بزرگسالان می باشد وبه همین دلیل و در مقایسه با بانجی جامپینگ،از مزایای فرهنگی ورزشی بیشتری برخوردار می باشدنصب اسان،قابلیت جابجایی سریع،عدم نیاز به فونداسیون ،قابلیت نصب در تمام سطوح هموار،قیمت مناسب،هیجان فوق العاده،ایمنی صد درصد،زیبایی سازه،درامد زایی بسیار خوب،رفع ترس از ارتفاع در کوچک و بزرگ،قابلیت تنظیم دستگاه برای هر نوع ارتفاع،و مزایای دیگر،همه و همه باعث گردیده است تا بانجی ترامپولین،جایگزین شایسته ای گردد برای استفاده عموم که توان و یا امکان استفاده از بانجی جامپینگ را ندارند.چنانچه مایل به نصب این دستگاه در سمنان دارید می توانید با من تماس بگیرید.هر نوع سوال دیگری که باشد من در خدمت شما هستم.تلفن تماس:09125033762می باشد.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد شنبه 19 اردیبهشت 1388 09:52 ب.ظ نظرات ()
  کتاب شهر در گرمسار دایر می شود
  سمنان - خبرگزاری مهر: رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گرمسار از تاسیس کتابشهر در گرمسار خبر داد.

  حجت الاسلام ولی الله مصائبی در گفتگو با خبرنگار مهر در گرمسار گفت: اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گرمسار با همکاری شهرداری گرمسارجهت افزایش اماکن فرهنگی و مطالعاتی در سطح شهر اقدام به تاسیس کتاب شهر خواهد کرد.

  وی افزود:با هدف نشر و گسترش آثار دینی و مذهبی در این شهر موسسه کتاب شهر دایر خواهد شد که در آن به خدماتی چون ارائه محصولات فرهنگی و کتب جامع مذهبی خواهد پرداخت.

  حجت الاسلام مصائبی اظهار داشت: توجه به مقتضیات دوره جوانی، نیازها و توانایی های جوانان در برنامه ها و استفاده از استعدادها و تواناییهای آ نها از دیگر اهداف تاسیس کتاب شهر است.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد دوشنبه 14 اردیبهشت 1388 03:08 ب.ظ نظرات ()
  مهر : واحد خودروسازی با مشارکت ایران خودرو در سمنان راه اندازی می شود
  معاون برنامه ریزی استاندار سمنان گفت: یک واحد خودروسازی در سمنان با مشارکت گروه صنعتی ایران خودرو راه اندازی می شود.

  به گزارش خبرنگار مهر در سمنان، بهزاد ظهیری صبح دوشنبه در نشست با صاحبان صنایع استان خواستار همکاری بانک صنعت و معدن در مشارکت برای ساخت این واحد خودروسازی شد. وی با بیان اینکه با بهره برداری از دو نیروگاه سیکل ترکیبی استان سمنان شاهد رشد بیش از پیش صنعت استان خواهیم بود، گفت: استان یکی از استانهای صنعتی کشور است.
   
   به گفته وی، محور توسعه استان با وجود بیش از هزار و 600 واحد صنعتی و 21 شهرک بر پایه صنعت و معدن قرار گرفته است. معاون استاندار سمنان یادآور شد: سیستم دولتی با تامین بیش از 75 درصد منابع مالی صنعت استان در سال گذشته سهم بالای را نسبت به بخش خصوصی ایفا کرده است.
   
  معاون بانکی و بین الملل بانک صنعت و معدن کشور نیز در این نشست گفت: بانک صنعت و معدن با سرمایه گذاری و مشارکت در این عرصه توانسته خدمات قابل توجهی را به صنعتگران ارائه کنند. قربان دانیالی با اشاره به فعالیتهای این بانک در سطح کشور اظهار داشت: این بانک از مزایای بیشتری در بخش صنعت و معدن برخوردار است.
   
  به گفته وی، بانک صنعت و معدن آمادگی دارد تا برای تامین منابع مالی برای صنایع این استان و در بخش معوقات با ارائه شیوه های متنوع و نوین مساعدت لازم را داشته باشد.
   
  رئیس سازمان صنایع و معادن استان سمنان در این نشست با تشریح وضعیت صنایع این استان گفت: سیاست انقباضی سیستم بانکی در سال گذشته شاهد شرایط دشواری برای صنایه استان بود که باید بانکها توجه بیشتری به این موضوع داشته باشند.
   
  عباس رستمی گفت: سال گذشته شمار پروانه های بهره برداری صنعتی صادره در این استان به هزار و 655 فقره رسید. وی سرمایه این پروانه ها را هزار و 198 میلیارد تومان و اشتغالزایی آنها را بیش از 37 هزار نفر عنوان کرد.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد شنبه 12 اردیبهشت 1388 02:18 ب.ظ نظرات ()
  ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی 500 مگاواتی سمنان امروز کلید می خورد
  در اجرای سیاستهای صنعت برق کشور، نیروگاه سیکل ترکیبی سمنان شامل 2 واحد گازی و یک بخش بخار، امروز کلنگ زنی می شود.

  محمود کوچکسرایی در گفتگو با مهر گفت: نیروگاه 500 مگاواتی سمنان با هدف افزایش ظرفیت تولید برق منطقه و شبکه سراسری، پاسخ به نیاز روز افزون مصرف برق منطقه ناشی از گسترش صنایع، توسعه کشاورزی و مصارف عمومی و خانگی و نیز اشتغال زایی و بهبود وضعیت معیشتی مردم منطقه امروز کلنگ زنی می شود.

  مجری طرحهایی نیروگاههای گازی سازمان توسعه برق ایران افزود: در این نیروگاه از توانمندیهای پیمانکاران و سازندگان داخلی حداکثر استفاده به عمل آمده است و پیش بینی می شود عملیات اجرایی آن در خرداد ماه سالجاری آغاز و واحد اول آن در پیک مصرف سال 89 سنکرون شده و واحد دوم بخش گاز نیز به فاصله دوماه از واحد اول به بهره برداری رسد.

  به گزارش مهر، کل هزینه اجرای نیروگاه سیکل ترکیبی 500 مگاواتی سمنان 3 هزار و 310 میلیارد ریال است که در بخش ارزی 142 میلیون یورو، در بخش ریالی هزار و 490 میلیارد ریال هزینه شده است.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 2 1 2