منوی اصلی
سایت جامع سمنان
هر کس که در این سرا درآید،نانش دهیدو از ایمانش مپرسید چه آنکس که بدرگاه باری تعالی به جان ارزد،البته بر خوان بوالحسن به نان ارزد
 • مهرداد شنبه 30 شهریور 1387 10:09 ق.ظ نظرات ()

  5 واحد تولیدی بزرگ باید در سمنان احداث شود

  خبرگزاری فارس: نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی از دولت نهم خواست تا پنج واحد تولیدی بزرگ در سمنان احداث كند.

  به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، مصطفی كواكبیان صبح امروز در دیدار با مسئولان شركت شهرك‌های صنعتی استان سمنان افزود: مسئولان باید بكوشند علاوه بر حفظ واحدهای صنعتی و معدنی موجود در این استان و تقویت آنها، پنج واحد تولیدی بزرگ نیز در سمنان ایجاد و راه‌اندازی شود.
  وی تصریح كرد: مسئولان استان سمنان باید هر‌چه سریع‌تر موانع و مشكلات پیش‌روی صنایع و واحدهای تولیدی این استان را برای دریافت تسهیلات از بانك‌های عامل رفع كنند.
  نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مدیران اجرایی استان سمنان باید تلاش كنند تا مراكز جدید و بخش خصوصی نیز برای احداث واحدهای تولیدی و صنعتی به استان سمنان به خصوص شهرك صنعتی سمنان بیایند و برای سرمایه‌گذاری تشویق شوند.
  كواكبیان افزود: سرمایه‌گذاری برای احداث واحدهای بزرگ تولیدی و صنعتی در استان سمنان بسیار مهم‌تر از تلاش برای ایجاد مراكز تولیدی و كارگاه‌های كوچك و بدون كارایی است.
  وی گفت: توجه به واحدهای بزرگ نباید به بی‌توجهی به واحدهای كوچك و توانمند موجود منجر شود و مراكز كارآفرینی كه هم‌اكنون ایجاد شده‌اند، باید حفظ شوند.
  نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی توجه جدی به زیرساخت‌های اقتصادی به منظور ایجاد اشتغال و رفع معضل بیكاری را در جامعه خواستار شد و گفت: باید تولید افزایش یابد تا با رشد نقدینگی مردم ركود تورمی در جامعه ایجاد نشود.
  كواكبیان همچنین با بیان اینكه معضل بیكاری هم‌اكنون به یكی از دغدغه‌های اصلی خانواده‌ها و جوانان تبدیل شده است، تلاش دولت و مسئولان را برای تحقق وعده‌های داده شده و كاهش این مشكل ضروری دانست.

  مصطفی کواکبیان

  منبع : خبرگزاری فارس

  آخرین ویرایش: شنبه 30 شهریور 1387 09:09 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد شنبه 30 شهریور 1387 10:09 ق.ظ نظرات ()

  مردم استان سمنان در اولین شب از لیالی قدر با حضور گسترده در مساجد و اماكن مذهبی به راز و نیاز با خدای خود پرداختند.

  در شب نوزدهم ماه مبارك رمضان شهرها و نقاط مختلف استان سمنان حال و هوای دیگری داشت و مردم روزه‌دار این استان با بر سرگرفتن قرآن و خواندن دعای جوشن كبیر با خالق خود به راز و نیاز پرداختند و پیروزی مسلمانان و نابودی دشمنان اسلام را از خداوند متعال مسالت كردند.

  حضور گسترده جوانان و نوجوانان در آیین اولین شب قدر در استان سمنان معنویتی خاص به این مراسم بخشیده بود و بیانگرارتباط گسترده آنان با خدای سبحان داشت.

  گذر از خیابانها و محله‌های مختلف شهر سمنان نشانگر عشق و ارادت مردم این خطه از میهن اسلامی به اولین امام شیعیان حضرت علی (ع) داشت بطوریكه بیشتر مساجد اصلی شهر سمنان با سحرگاه شاهد حضور مومنان بود.

  این مراسم در مساجد جامع، عابدینیه، آستانه مباركه حضرت یحیی‌ابن موسی (ع) و ولیعصر (عج) از شور و استقبال بیشتری برخوردار بود و مردم پس از خواندن ادعیه ویژه این شب ، به سخنان سخنرانان در خصوص اهمیت شبهای قدر، اعمال این شبها و شخصیت و ویژگیهای اخلاقی حضرت علی (ع) گوش دادند و سپس با برسر گرفتن كتاب خدا ، از درگاه ایزد منان پیروزی مسلمانان، نابودی دشمنان اسلام و استكبار جهانی ،ظهور سریعتر حضرت ولی عصر (عج) و ... را خواستار شدند.

  در پایان این مراسم ،شب‌زنده داران با توزیع نذورات توسط مردم پذیرایی شدند.

  منبع :خبر گزاری ایرنا

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد دوشنبه 25 شهریور 1387 04:09 ق.ظ نظرات ()

  مقبره شیح حسن جوری در شاهرود آستانه تخریب كامل قرار دارد

  مقبره شیخ حسن جوری از رهبران نهضت سربداران و عارف قرن هفتم هجری قمری واقع در روستای فیروز آباد فرومد شاهرود در آستانه تخریب كامل قرار گرفته است.

  مقبره این عارف دوران حكومت مغول كه سالها ناشناخته بود پس از نمایش سریال نهضت سربداران از سیمای جمهوری اسلامی شناسایی شد.
  به گزارش ایرنا،بنای این مقبره كه خشتی می باشد طی گذشت زمان به تدریج ویران شده و گنبد مقبره بتدریج فرو ریخته و مرمتی نیز تاكنون درآن صورت نگرفته است .
  قدمت بنای آرامگاه شیخ حسن جوری كه بر روی تپه ای تاریخی واقع شده به دوره تیموری می رسد كه جز دیوارهای نیمه فرو ریخته فاقد هرگونه نوشته و اثر معماری است.
  براساس مستندات تاریخی،شیخ حسن جوری وقتی استادش (شیخ خلیفه ) را در مسجد جامع سبزوار به دار آویختند از شهر باشتین به سبزوار مهاجرت كرد و در آنجاتوسط حكمران ایلخانی آن زمان دستگیر و به فرومد تبعید شد و سرانجام در این خطه درگذشت.
  معاون میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری شاهرود گفت در سالجاری 150 میلیون ریال اعتبار برای مرمت آرامگاه این عارف تخصیص یافته است.
  "ابوالفضل مرتضایی" درگفت وگو باایرنا افزود: بدلیل واقع بودن این مقبره بر روی تپه تاریخی عملیات مرمت بنا همزمان با مطالعه و ساماندهی تپه انجام می شود.
  قصبه فرومد در 165 كیلومتری شرق شاهرود واقع شده است .

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد دوشنبه 25 شهریور 1387 04:09 ق.ظ نظرات ()

  رشد دو برابری رشته های كارشناسی و ارشد دانشگاه سمنان در سال تحصیلی جدید

  به گزارش خبرنگار «شبكه خبر دانشجو» ازسمنان، با پایان گرفتن زمان ثبت نام دانشجویان ورودی كارشناسی ارشد دانشگاه سمنان، این دانشگاه در سال تحصیلی جاری پذیرای 434 دانشجوی كارشناسی ارشد در 41 رشته خواهد بود.

  دكتر رحمان بهمنی، معاون آموزشی و تحصیلات تكمیلی دانشگاه سمنان در این باره گفت: زمان ثبت نام دانشجویان مقطع كارشناسی ارشد سال جاری از یازدهم تا سیزدهم شهریور ماه بود كه با پایان گرفتن زمان ثبت نام مشخص شد دانشگاه سمنان با شروع سال تحصیلی جدید، 434 دانشجوی كارشناسی ارشد ورودی جدید خواهد داشت.

  وی گفت: در سال تحصیلی گذشته دانشگاه سمنان 218 دانشجوی كارشناسی ارشد ورودی جدید در 25 رشته گرایش پذیرش كرد كه در مقایسه باید گفت این دانشگاه در سال جاری در پذیرش دانشجویان ورودی كارشناسی ارشد، رشد دو برابری و در توسعه رشته های تحصیلی مقطع كارشناسی ارشد رشد 60 درصدی داشته است. 

  بهمنی با اشاره به تصمیم جدی دانشگاه سمنان در توسعه مقاطع تحصیلات تكمیلی خود افزود: دانشگاه سمنان با شروع سال تحصیلی جاری دارای 8250 دانشجو در 104 رشته گرایش خواهد بود كه از این تعداد 59 رشته تحصیلی این دانشگاه در مقاطع تحصیلات تكمیلی یعنی كارشناسی ارشد و دكتری است.

  معاون آموزشی دانشگاه سمنان همچنین با اشاره به ثبت نام دانشجویان مقطع كارشناسی گفت: زمان ثبت نام دانشجویان پذیرفته شده جدید در مقاطع كارشناسی دانشگاه سمنان از تاریخ 23 شهریور آغاز شده و تا 26 شهریور ادامه خواهد یافت.

  بهمنی در خصوص تعداد پذیرفته شدگان دوره كارشناسی سال جاری دانشگاه سمنان نیز گفت: در سال جاری دانشگاه سمنان در مقطع كارشناسی 2500 دانشجو در 43 رشته گرایش پذیرش خواهد كرد كه در مقایسه با سال تحصیلی گذشته هم در تعداد رشته های تحصیلی و هم در تعداد دانشجویان پذیرش شده از رشدی 40 درصدی برخوردار خواهد بود.

  وی در پایان اضافه كرد : دانشجویان ورودی جدید جهت كسب اطلاعات بیشتر می توانند به پایگاه اینترنتی دانشگاه سمنان به آدرس http://semnan.ac.ir مراجعه نمایند.

  معاون آموزشی دانشگاه سمنان از رشد 50 درصدی پذیرش در مقاطع كارشناسی و كارشناسی ارشد این دانشگاه خبر داد.

  آخرین ویرایش: دوشنبه 25 شهریور 1387 03:09 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد دوشنبه 25 شهریور 1387 04:09 ق.ظ نظرات ()
  دلایل حضور نیافتن تیم شهیدربیعی سمنان دررقابتهای سوپرلیگ والیبال اعلام شد.
  مدیر باشگاه شهید ربیعی سمنان با تشریح دلایل حضور نیافتن این تیم در رقابتهای سوپرلیك والیبال، مشكلات موجود در فدراسیون والیبال را مهمترین این دلایل دانست.
  "سیدمحمدعلی ربیعی" روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: وقتی فدراسیون والیبال با نظر یك نفر دچار تغییرات در قوانین و آیین نامه های خود می شود پس بهتر كه ما در این مسابقات شركت نكنیم.
  وی با اشاره به حوادث رخ داده در رقابتهای پایانی لیگ دسته یك فصل گذشته والیبال گفت: حضور رییس سازمان لیگ والیبال در بازی دو تیم شهید ربیعی با نماینده شیراز دارای حساسیت بوداری بود و پس از ترك زمین به دلایل واهی توسط نماینده شیراز بلافاصله به حمایت و اظهار نظر غیركارشناسی پرداخت تا به نحوی از تیم گاز سرخس حمایت كند.
  ربیعی گفت: پس از بازبینی فیلم در فدراسیون و تایید اینكه مشكلی پیش نیامده قانون دیگری وضع كردند تا از هر گروه سه تیم صعود كند تا تیم گاز سرخس هم بالا بیاید.
  وی افزود: پس از كسب عنوان نایب قهرمانی در رقابتهای مرحله دوم در تهران مطمئن بودیم كه به مسابقات سوپر لیگ صعود كرده ایم و رییس فدراسیون والیبال نیز به ما گفت شما از بعد از كسب نائب قهرمانی خیالتان برای بازی های سوپر لیگ راحت باشد.
  ربیعی گفت: اما پس از مدتی قوانین و آیین نامه ها را تغییر دادند و ضمن محروم ساختن تیم شهید ربیعی به ما گفتند برای حضور در سوپرلیگ باید امتیاز تیم پارچین را به قیمت هفتاد تا هشتاد میلیون تومان بخرید.
  وی با بیان اینكه بعدا مشخص شد امتیاز این تیم با 15 میلیون تومان واگذار شده است گفت: با تیم اتكای تهران نیز به خاطر مبلغ پیشنهادی بالا به توافق نرسیدیم.
  ربیعی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این زمینه گفت: بعدا فدراسیون والیبال در نامه ای خواستار واریز مبلغ 35 میلیون تومان به حساب فدراسیون شد ولی مبلغ این نامه خط خوردگی داشت و 15 میلیون تومان به نظر می آمد تا اینكه در روز پایانی یك چك 15 میلیون تومانی بین بانكی به فدراسیون ارائه كردیم تا حداقل در قرعه كشی شركت كنیم ولی متاسفانه نام ما را از لیست حذف كردند.
  مدیرباشگاه فرهنگی ورزشی شهید ربیعی سمنان ابرازامیدواری كرد پس از تغییرات در فدراسیون باردیگر به صورت حرفه ای تیمداری در سطح بالا را دنبال كند گرچه در حال حاضر در حد پایه كار خواهد كرد.
  حضور تیم والیبال شهید ربیعی سمنان در رقابتهای دسته اول والیبال سال گذشته شور و شوق فراوانی در سمنان ایجاد كرده بود و دیدارهای این تیم همواره در سالن مملو از تماشاگر برگزار می شد.
  منبع : ایرنا
  آخرین ویرایش: دوشنبه 25 شهریور 1387 03:09 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد شنبه 23 شهریور 1387 10:09 ق.ظ نظرات ()

   برپایی نمایشگاه قرآن كریم در سمنان 

  به گزارش خبرنگار «شبكه خبر دانشجو» از سمنان، در این نمایشگاه كه با همكاری مركز فرهنگی توسعه و ترویج قرآن كریم، سازمان تبلیغات اسلامی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شده است، كتب قرآن، مفاتیح الجنان، كتاب‌های مذهبی و محصولات فرهنگی به علاقه مندان عرضه می‌شود.

  لازم به ذكر است، این نمایشگاه تا 26 شهریورماه آماده بازدید علاقه مندان است.

  منبع : شبكه خبر دانشجو snn.ir

  نمایشگاه قرآن كریم شامل قرآن‌های نفیس و زیبا در سبك‌های مختلف قدیم و معاصر از 20 شهریورماه در سمنان برگزار شده است.

  آخرین ویرایش: شنبه 23 شهریور 1387 09:09 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد شنبه 23 شهریور 1387 05:09 ق.ظ نظرات ()

  چهار هزار میلیارد ریال سهمیه تسهیلات اشتغال زایی سمنان

  به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران، "علی ایمانی" اظهارداشت: با استفاده از تسهیلات اختصاصی تاكنون 5 هزار و 936 طرح به بانك‌های عامل ارسال و از این تعداد تاكنون 3 هزار و 59 طرح مصوب شده است.

  ایمانی اظهار داشت: از این تعداد، یك هزار و 812 طرح با اشتغالزایی 4 هزار و 424 نفر به بهره‌برداری رسیده است.

   

  وی همچنین افزود: یارانه 96 طرح بنگاه‌های كوچك و زودبازده اقتصادی در استان سمنان در كارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری این استان تصویب شد.

   

  ایمانی ادامه داد: 25 طرح در سمنان، چهار طرح در دامغان، 36 طرح در شاهرود، پنج طرح در گرمسار و 26 طرح در مهدیشهر از این یارانه برخوردار شدند.

   

  رئیس سازمان كار و امور اجتماعی استان سمنان افزود: حجم یارانه اختصاصی به این طرح‌ها كه در بخش‌های مختلف اجرا شده، بیش از یك میلیارد و 710 میلیون ریال است.

   

  استاندار سمنان نیز در این نشست با اشاره به اینكه تسهیلات دارای توجیه فنی و اقتصادی پرداخت می‌شود، تاكید كرد: سرمایه در گردش واحدهای صنعتی و تولید فعال باید در اولویت باشد.

   

  علی عبداللهی گفت: سرمایه در گردش واحدهای فعال دارای تولید و اشتغال باید تامین شود تا این واحدها دچار مشكل نشوند.

   

  استاندار سمنان بر ضرورت نظارت بر طرح‌های بنگاه‌های زودبازده برای بهره‌برداری سریع‌تر از آنها تاكید كرد.

   

  در این جلسه گزارشی از برگزاری نمایشگاه توانمندی های اقتصادی كه با نگرش كارآفرینی و اشتغال در هفته دولت در سمنان برپا شده بود، ارائه شد.

   

  منبع : خبرگزاری اقتصادی ایران

  آخرین ویرایش: شنبه 23 شهریور 1387 04:09 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد چهارشنبه 13 شهریور 1387 04:09 ق.ظ نظرات ()

   نمایشگاه عرضه مستقیم كالا ویژه رمضان در سمنان افتتاح شد 

   

  همزمان با آغاز ماه مبارك رمضان نمایشگاه عرضه مستقیم كالا ویژه ماه مبارك رمضان و آغاز سال تحصیلی جدید عصر سه‌شنبه در سمنان گشایش یافت.

  معاون بازرگانی داخلی سازمان بازرگانی استان سمنان به خبرنگار ایرنا گفت: هدف از برپایی این نمایشگاه عرضه مستقیم كالاها و مواد خوراكی و با قیمت مناسب به مردم اعلام كرد.

  نادعلی كهنسال گفت: در این نمایشگاه مواد غذایی، لبنی و پروتئینی، كیف و كفش، پوشاك، لوازم‌التحریر و سایر اقلام در ‪ ۹۰‬غرفه در معرض دید و خرید مردم قرار گرفته است.

  وی گفت: علاوه بر واحدهای صنفی چند واحد تولیدی نیز در این نمایشگاه محصولات تولیدی خود را عرضه كرده‌اند.

  كهنسال گفت: این واحدها مواد و تولیدات خود را با ‪ ۱۵‬درصد تخفیف به مردم عرضه می‌كنند.

  وی گفت: در این نمایشگاه برای كنترل قیمتهاو كیفیت اجناس ارائه شده چهار غرفه نیز ویژه بازرسان ایجاد شده است.

  این نمایشگاه به مدت ‪ ۱۰‬روز صبح‌ها از ساعت ‪ ۹‬تا ‪ ۱۳‬و عصرها از ساعت ‪ ۱۷‬تا ‪ ۲۳‬برای بازدید مردم دایر است.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو