منوی اصلی
سایت جامع سمنان
هر کس که در این سرا درآید،نانش دهیدو از ایمانش مپرسید چه آنکس که بدرگاه باری تعالی به جان ارزد،البته بر خوان بوالحسن به نان ارزد
 • مهرداد پنجشنبه 30 خرداد 1387 11:06 ق.ظ نظرات ()

  اكثر مصوبات سفر دولت به سمنان امسال بهره‌برداری می‌شود

  محمد هادی عموزاده امروز همزمان با نخستین سالگرد سفر ریاست‌جمهوری و هیئت دولت به استان سمنان در گفتگو با خبرنگار فارس در سمنان افزود: 40 مصوبه سفر هیئت دولت به سمنان كه بیشترین سهم این مصوبات را شامل می‌شود، هم‌اكنون بیش از 95 درصد پیشرفت فیزیكی دارند و بیشتر این طرح‌ها در هفته دولت امسال بهره‌برداری می‌شود.
  وی ادامه داد: 251 مصوبه استانی دولت، 45 درصد پیشرفت داشته‌اند.
  معاون امور عمرانی استاندار سمنان با بیان اینكه 16 درصد مجموع مصوبات نیز بیش از 95 درصد پیشرفت و 66 مصوبه نیاز به پیگیری دارند، اظهار داشت: در سفر هیئت دولت به سمنان، اجرای 996 طرح با حجم اعتباری 20 هزار میلیارد ریال برای استان سمنان تصویب شد.
  عموزاده افزود: از این رقم، اعتباری معادل 247 میلیارد ریال سهم استانی بود كه به طور كامل طی دو سال 86 و 87 تامین شده است.
  وی گفت: بیش از 90 درصد موافقتنامه‌های مصوبات سفر دولت به سمنان مبادله، برای پیگری این مصوبات بیش از 38 جلسه استانی و 16 جلسه ملی برگزار و با قطعیت یافتن، تمام طرح‌‌ها وارد مرحله اجرا شده است.
  معاون امور عمرانی استاندار سمنان ادامه داد: استان سمنان تاكنون به تعهدات خود عمل كرده و اعتبار مصوب را در اختیار قرار داده است و اگر دستگاه‌های اجرایی در بازه زمانی مورد نیاز به تعهد خود برای جذب اعتبارات عمل نكنند، محل اعتبار جا به جا خواهد شد.
  عموزاده گفت: از مجموع مصوبات، 30 مصوبه جنبه اقتصادی، 70 مصوبه در زمینه زیربنایی، 50 مصوبه آموزشی و فرهنگی و بقیه در دیگر بخش‌ها نظیر خدمات و تسهیلات است.
  وی گفت: 66 طرح دارای مشكل هستند كه عمده مشكلات آنان تامین زمین، تطبیق با قانون و یا مشكلات مربوط به‌ محیط زیست بوده كه در تامین زمین دولتی تاكنون 90 درصد مشكل رفع شده است.
  معاون امور عمرانی استاندار سمنان اضافه كرد: طرح‌‌هایی نظیر اكتشاف نفت در سمنان و گرمسار با مشكل زیست محیطی مواجه‌اند كه تاكنون جلسه‌های متعددی با مسئولان محیط زیست برای رفع این مسئله برگزار شده است.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد چهارشنبه 8 خرداد 1387 11:05 ق.ظ نظرات ()

  آموزش و پرورش گرمسار با كمبود ‪ ۱۷۶‬معلم مواجه است

  مدیر آموزش و پرورش گرمسار گفت: این شهرستان در سال تحصیلی آینده با كمبود ‪ ۱۷۶‬معلم مواجه است.

  "محمود بلوچی" در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان افزود: مهرماه آینده این شهرستان با كمبود ‪ ۹۰‬معلم دوره ابتدایی، ‪ ۳۰‬معلم دوره راهنمایی و ‪ ۵۶‬معلم دوره متوسطه روبرو است.

  وی گفت: با استفاده از نیروهای حق‌التدریسی تا حدودی كمبود معلم در این شهرستان برطرف خواهد شد.

  بلوچی خواستار اختصاص پنج درصد سرانه دانش‌آموزی به طرح غنی‌سازی اوقات فراغت شد.

  مدیر آموزش و پرورش شهرستان گرمسار گفت:این اعتبار باید درپژوهش سراهای دانش‌آموزی و امور پرورشی هزینه شود.

  در این نشست كه مسوولان و اعضای شورای آموزش و پرورش حضور داشتند مسایل و مشكلات و نیز طرح غنی‌سازی اوقات فراغت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد یکشنبه 5 خرداد 1387 09:05 ق.ظ نظرات ()

  آبگرم سمنان و خواص درمانی آن

  كارشناسان امور گردشگری و طبیعی معتقدند:با توجه به خواص درمانی آبهای گرم، چنانچه سرمایه‌گذاری مناسبی برای رفاه حال گردشگران در این مناطق انجام شود، علاوه بر منافع اقتصادی موجب ایجاد زمینه‌های شغلی فراوانی می‌شود.

  استان سمنان نیز از داشتن این نعمت الهی بی‌بهره نیست و در ‪ ۲۲‬كیلومتری شمال غربی شهرستان سمنان چشمه آبگرم قرار گرفته است.

  این منطقه با توجه به نبود جاده دسترسی مناسب اما داشتن خاصیت درمانی فوق‌العاده، گردشگران خاص خود را دارد و سالانه هزاران نفر از سایر استان‌ها برای درمان بیماری‌های خود به این منطقه مسافرت می‌كنند.

  آبگرم سمنان به دلیل وجود سه چشمه مجزا كه هر یك خواص دارویی خاص خود را دارند در نوع خود در كشور بی‌نظیر است.

  رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان با اشاره به خواص درمانی آبگرم سمنان گفت:با توجه به مطالعات ژاپنی‌ها در مورد این این آب و چشمه‌های آن مشخص شد كه هر یك از چشمه‌ها خواص فیزیكی و شیمیایی و درمانی خاص خود را دارند.

  "عباس كاشیان" افزود: بسیاری از چشمه‌های آبگرم كشور كه در سطح ملی و بین‌الملل شناخته شده‌اند فاقد خواص درمانی هستند و این منطقه بكر یكی از معدود چشمه‌های آبگرم كشور است كه خاصیت درمانی دارد.

  او یكی از نیازهای اصلی این منطقه را وجود امكانات رفاهی، اقامتگاه ، امكانات تفریحی دانست و ابراز امیدواری كرد با جذب سرمایه‌گذار به زودی این امكانات در این منطقه ایجاد شود.

  یك مدرس رشته جغرافیای دانشگاه آزاد سمنان با اشاره به اینكه آبهای گرم در صنعت توریسم جایگاه ویژه‌ای دارند گفت:یكی از مسایل مهم در صنعت توریسم حفظ منابع و صدمه نرساندن به آنها است.

  "معصومه تدینی"افزود: پیش از آنكه این منطقه در سطح گسترده‌ای معرفی شود باید در جهت حفظ آثار طبیعی و انسانی آن فرهنگسازی و اطلاع‌رسانی شود.

  وی با تاكید بر ایجاد جاده دسترسی مناسب در این منطقه،گفت:جاده فعلی به علت قرار داشتن در معرض خطر سیل و ریزش كوه ناامن است.

  این استاد دانشگاه،چشمه‌های بزرگ این منطقه را"مرادآب، گرآب و قلنج" عنوان كرد و گفت:آب این منطقه در زمره آبهای معدنی‌ای قرار می‌گیرد كه منشاء درونی دارند.

  وی افزود:آب این منطقه در ساختمان درونی زمین وجود دارد و بر اثر حرارت مركزی زمین از شكافها و مجاری موجود بالا آمده و به سطح زمین می‌رسد.

  او تصریح كرد: از نظر شیمیایی نیز آب این منطقه گوگردی است كه اثرات درمانی قابل توجهی دارد و در كشاورزی منبع خوبی برای كشت حبوبات است.

  تدینی افزود:آب و هوای منطقه در قسمتهای جنوبی دره، گرم و خشك ولی در قسمتهای بالاتر و انتهایی حوزه سرد و معتدل است.

  این استاد دانشگاه با اشاره به اینكه این منطقه حدود یك هزار و ‪ ۱۴۵‬متر از سطح دریا ارتفاع دارد، تصریح كرد:پوشش گیاهی آبگرم بسیار فقیر است و فقط در قسمت شمالی در ارتفاعات پوشیده از انوع گیاهان وحشی است.

  یك متخصص پوست و مو نیز در رابطه با خواص درمانی آبگرم سمنان گفت: از جمله اثرات درمانی آن تاثیر روی مخاط پوستی و بافتهای بیمار است.

  دكتر "رامین طاهری"افزود: این آبها در اثر خاصیت جذب و حل‌كننده ای كه دارند در تغذیه بافتها تغییرات عمیقی به وجود می‌آورند و خاصیت درمانی برای بیماری‌های ناشی از تورم و التهاب مفاصل،غده‌ها،كبد، رحم و حتی سرطان دارند.

  وی گفت:این آبها كه خاصیت گوگردی دارند از راه جلدی با استحمام، زیرجلدی با تزریق و حتی با نوشیدن با تجویز پزشك كاربرد درمانی دارند.

  او تاكید كرد:یكی از مهم‌ترین مسایل برای رفاه حال گردشگران منطقه آبگرم سمنان بهداشتی كردن حمام‌ها است.

  طاهری گفت:شخصی كه صرفا برای خواص درمانی به این منطقه مراجعه می‌كند اگر با آلودگی این مكانها مواجه شود نه تنها امراض وی بهبود نیافته بلكه دچار بسیاری امراض جلدی دیگر نیز می‌شود.

  چشمه آب گرم سمنان در فاصله ‪ ۲۲‬كیلومتری شمال‌غربی شهرستان سمنان قرار دارد و راه ارتباطی آن از طرف مهدیشهر است.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو