منوی اصلی
سایت جامع سمنان
هر کس که در این سرا درآید،نانش دهیدو از ایمانش مپرسید چه آنکس که بدرگاه باری تعالی به جان ارزد،البته بر خوان بوالحسن به نان ارزد
 • مهرداد شنبه 28 اردیبهشت 1387 12:05 ق.ظ نظرات ()

  اولویتهای مجلس هشتم از دیدگاه منتخب مردم سمنان  "مصطفی كواكبیان"

  منتخب مردم سمنان در مجلس هشتم بازگرداندن مجلس به جایگاه اصلی، مقابله با تورم و توجه به وضعیت معیشتی مردم، مشكل اشتغال و دخالت موثر مجلس در مساله هسته‌ای را از اولویتهای مجلس هشتم دانست.

  "مصطفی كواكبیان"روز شنبه در گفت و گو باخبرنگار ایرنا گفت: كسب اقتدار مجلس در وضع قوانین و جدی گرفتن مساله نظارت از مسایلی است كه باید در راس برنامه‌های مجلس آینده باشد.

  وی همچنین با اشاره به مساله گرانی و تورم در كشور گفت: تورم اصلاح‌طلب و اصولگرا نمی‌شناسد و همه نمایندگان مجلس هشتم باید دست به دست هم داده و این معضل را در كشور برطرف نمایند.

  وی گفت: گرانی یك توهم نیست بلكه یك واقعیت است و هم‌اكنون صدای مراجع نیز از گرانی و تورم بلند شده است و مسوولان و دولت را به حل این مشكل سفارش می‌كنند و باید در این زمینه تلاش بیشتری شود.

  كواكبیان رفع مشكل بیكاری را از دیگر مواردی دانست كه مجلس هشتم باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشد.

  وی با اشاره به‌اینكه اقدامات گذشته نظیر وام‌های زودبازده نتوانسته‌مشكل بیكاری را حل كند گفت: در كشور چهار میلیون نفر بیكار وجود دارد و باید با تنظیم یك سری سیاستهای پولی و بانكی مساله اشتغال را در كشور حل كنیم.

  منتخب مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی گفت: نظارت مجلس شورای اسلامی در مساله هسته‌ای در سایه قرار گرفته است و باید مجلس نیز در این امور دخالت كرده و صاحبنظر باشد.

  وی گرانی و بیكاری را تنها مشكل اقتصادی ندانست و ریشه آن را در حل مساله هسته‌ای عنوان كرد و افزود: تحریم‌ها بر این مسایل تاثیر دارد و باید با تلاش دیپلماتیك از صدور و تصویب قطعنامه‌های جدید علیه ایران جلوگیری كرد.

  وی بررسی و تصویب برنامه پنجم توسعه را یادآور شد و گفت: این مساله نیز از اموری است كه مجلس هشتم باید به آن بپردازد.

  وی گفت: این برنامه باید به گونه طراحی و تصویب شود كه همگان مقید به رعایت آن شوند و جرات حركت بر خلاف برنامه توسعه را پیدا نكنند.

  كواكبیان اجرای بهتر اصل ‪ ۴۴‬قانون اساسی و اصلاح جدی قانون انتخابات را نیز از دیگر اولویتهای مجلس هشتم عنوان كرد و گفت: بحث خصوصی‌سازی باید علمی و كارشناسانه و به دور از شعارها و جریان‌ها پیگیری شود و به جای حجیم‌تر و متورم‌تر شدن دولت باید دولت كوچكتر و كارهای عملی به مردم واگذار شود.

  وی گفت: گفت: قانون انتخابات نیز باید با تامل و تدبیر در قالب لایحه‌ای جامع كه توسط وزارت كشور ارائه شود در دستور كار و تصویب قرار گیرد كه تعبیربردار نباشد و هر كس نتواند برداشتهای خود را از قانون داشته باشد.

  وی گفت این قانون باید موارد اجرا، نظارت، رد صلاحیتها و نظایر آن را به‌طور جامع دیده و مشوق حضور مردم در انتخابات باشد.

  وی اصلاح قانون مطبوعات، توجه به‌توسعه سیاسی توسط احزاب و همچنین مسایل فرهنگی و اجتماعی نظیر اعتیاد، ازدواج جوانان را مد نظر قرار دهد.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد شنبه 28 اردیبهشت 1387 12:05 ق.ظ نظرات ()

  اعتبارات شهرداری سمنان به دو برابر افزایش یافت

  شهردار سمنان گفت: اعتبارات این شهرداری در سال جاری با دو برابر رشد به ‪ ۶۰۰‬میلیارد ریال افزایش یافت. "جواد خسروی" روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: اعتبارات شهرداری سمنان و سازمانهای تابعه در سال گذشته ‪ ۳۰۰‬میلیارد ریال بود. وی گفت: ‪ ۶۰‬درصد از اعتبارات شهرداری سمنان در بخش عمرانی و بقیه در امور جاری هزینه می‌شود. وی ایجاد چهار جایگاه سوخت ‪ ، CNG‬كارخانه شن و ماسه و مركز معاینه فنی خودرو را از مهمترین طرح‌های شهرداری در سالجاری ذكر كرد و افزود: این طرح‌ها در كنار ده‌ها طرح عمرانی دیگر نظیر ایجاد و توسعه فضای سبز، خیابان سازی و عمران شهری در سمنان اجرا می‌شود. وی گفت: با توجه به‌اینكه سرمای شدید زمستان گذشته ‪ ۲۰‬درصد از فضای سبز موجود در سمنان را دچار خسارت كرد، توسعه بوستان‌ها و فضای سبز نیز امسال در برنامه شهرداری قرار دارد. خسروی بازگشایی خیابانهای سعدی، باغ‌فردوس ،ایجاد دو تقاطع غیرهمسطح تعریض خیابان زاوقان و ایجاد یك ایستگاه آتش‌نشانی را از دیگر طرح‌های این شهرداری ذكر كرد و از تحویل ‪ ۴۵‬دستگاه تاكسی بی‌سیم به سمنان برای فعال ساختن تاكسی بیسیم در سمنان خبر داد. شهردار سمنان نبود مدیریت واحد شهری را از مشكلات برشمرد و گفت: در اجرای واگذاری واحدهای مسكونی طرح یك هزار واحدی، تاكنون ‪ ۵۰۰‬واحد به متقاضیان واگذار شد، ‪ ۲۰۰‬واحد دیگر در خرداد ماه و بقیه تا پایان امسال تحویل متقاضیان خواهد شد.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد شنبه 21 اردیبهشت 1387 01:05 ق.ظ نظرات ()

  ورزش باستانی سمنان

  نخستین جشنواره بازی‌های محلی اسمنان سمنان

   باهدف معرفی جاذبه‌های گردشگری و به منظور زنده نگه داشتن آیین‌ها و رسوم سنتی استان درمحل آبشار سوری شهر مجن شاهرود برگزار شد.

  دراین جشنواره مسابقات بازهای كبدی ،پاپوس (لنگه)،طناب‌كشی و یه قل دو قل باحضور داوران و با موسیقی محلی اجرا شد.

  درپایان این مسابقات كه از روز جمعه به مدت دو روز توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، شهرداری و شورای شهر مجن برگزار شد به نفرات برگزیده جوایزی اهدا شد.

  شهرمجن در ‪ ۳۳‬كیلومتری شمالغرب شاهرود درمیان سلسله جبال البرز شرقی واقع شده و بافت تاریخی و پلكانی شكل شهر در شرف ثبت در آثار ملی است.

  ازمناطق گردشگری مجن می‌توان به آبشارتنگه داستان، قله شاهوار، منطقه خوش آب وهوای فرحزاد و چشمه هفت رنگ اشاره كرد.

  --

  طرح فراخوان عضویت در جمعیت هلال احمر استان سمنان

   روز شنبه در این استان سمنان آغاز شد.

  مسوول ستاد برگزاری هفته هلال احمر استان سمنان روز شنبه به ایرنا گفت:
  این فراخوان با هدف جذب نیروهای مردمی برای فعالیت در جمعیت هلال احمر به مدت یك هفته اجرا می‌شود.

  "محمود یحیایی" افراد در سنین ‪ ۱۲‬تا ‪ ۲۹‬سال برای گروه جوانان و بالاتر از ‪ ۲۹‬سال به‌عنوان داوطلبان در این جمعیت جذب می‌شوند كه می‌توانند دوره‌های مختلف را بگذارنند.

  جمعیت هلال احمر استان سمنان هم‌اكنون بیش از ‪ ۲۰‬هزار نفر عضو دارد.

  همزمان با هفته هلال احمر نمایشگاه توانمندی‌های این جمعیت نیز روز شنبه در گرمسار گشایش یافت.

  این نمایشگاه از بخشهای مختلف از جمله درمانگاه، امداد جاده‌ای، امداد سیلاب، امداد كوهستان و آوار، آموزش و نگهداری از سگهای تجسس، جوانان و كلاسهای آموزشی كمكهای اولیه تشكیل شده است.

  این نمایشگاه كه با حضور امام جمعه گرمسار افتتاح شد صبح‌ها و عصرها تا پایان هفته هلال احمر برای بازدید عموم دایر است.

  هشتم ماه مه میلادی مطابق با نوزدهم اردیبهشت روز جهانی صلیب سرخ وهلال احمر نامگذاری شده و برنامه‌های هفته هلال احمر همزمان با آن به مدت یك هفته برگزار می‌شود.

  --

  پیست اسکیت گرمسار آماده بهره برداری شد.

  رییس هیات اسكیت استان سمنان اعلام كرد: پیست اسكیت گرمسار روز شنبه آماده بهره‌برداری شد.

  "علی پورشاهرودی" روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این پیست مطابق با استانداردهای لازم در مجموعه ورزشی تختی به‌طول ‪ ۴۰۰‬متر و در هفت خط (لاین) ایجاد شده است.

  وی با تقدیر از تلاش‌های فرماندار، شهردار و مسوولان تربیت بدنی گرمسار در ایجاد این پیست گفت: احداث پیست مذكور ‪ ۲۰۰‬میلیون ریال هزینه در بر داشته است.

  وی خاطرنشان ساخت: با ایجاد این پیست و با توجه به امكانات خوابگاهی مناسب، گرمسار از شرایط مطلوبی برای میزبانی رقابتهای المپیاد ورزشی، قهرمانی كشور و اردوهای استعدادیابی برخوردار شده است.

  پورشاهرودی افزود: پیست اسكیت گرمسار با انجام رقابتهای مرحله دوم لیگ اسكیت كشور سرعت بانوان در هفته جاری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  وی گفت: این رقابتها در روزهای بیست و ششم و بیست و هفتم اردیبهشت ماه در پیست اسكیت ورزشگاه‌تختی گرمسار برگزار می‌شود.

  وی گفت: در این مسابقات قریب ‪ ۱۵۰‬ورزشكار در قالب ‪ ۱۲‬تیم از استان‌های مختلف كشور حضور دارند.

  رییس هیات اسكیت استان سمنان یادآور شد: مرحله اول این مسابقات در بوشهر برگزار شده است و مرحله سوم آن نیز در سنندج انجام خواهد شد.

  آخرین ویرایش: شنبه 21 اردیبهشت 1387 12:05 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد پنجشنبه 19 اردیبهشت 1387 08:05 ق.ظ نظرات ()

  زمین لرزه حوالی گرمسار در استان سمنان را لرزاند.

  سمنان - زمین لرزه‌ای به بزرگی ‪ ۵/۳‬درجه در مقیاس امواج درونی زمین ( ریشتر)، حوالی شهرستان گرمسار واقع در استان سمنان را لرزاند.

  شهریار كرمی كارشناس مسوول شبكه لرزه نگاری سمنان، زمان وقوع این زمین لرزه را ساعت ‪ ۱۹‬و‪ ۳۷‬دقیقه و ‪ ۴۳‬ثانیه عصر روز پنجشنبه اعلام كرد.

  وی مختصات این زمین لرزه را ‪ ۹۶/۳۴‬عرض شمالی و ‪ ۵۹/۵۲‬طول شرقی ذكر كرد.

  گزارشی از خسارتها و تلفات احتمالی ناسی از وقوع این زمین لرزه، دریافت نشده است .

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد سه شنبه 10 اردیبهشت 1387 09:04 ق.ظ نظرات ()

  مسافران یك دستگاه اتوبوس بدون راننده در محور دامغان به سمنان به طرز معجزه‌آسایی از مرگ نجات یافتند.

  این حادثه بامداد روز دوشنبه در كیلومتر ‪ ۱۶‬این محور رخ داد و راننده اتوبوس كه در سراشیبی تند جاده، كنترل خودرو از دست داده بود، خود را به بیرون پرتاب كرد و متواری شد.

  این اتوبوس از تایباد خراسان به سمت تهران در حركت بود كه پس از این حادثه بیش از یك كیلومتر و نیم را بدون راننده طی كرد و پس از برخورد با یك دستگاه كامیون از جاده منحرف و با طی بیش از یك هزار و ‪ ۶۰۰‬متر در منطقه خاكی و پرفراز و نشیب، متوقف شد.

  فرمانده پاسگاه پلیس راه سمنان گفت: در این حادثه تنها شاگرد اتوبوس مجروح شد وخوشبختانه ‪ ۲۴‬نفر سرنشینان آن سالم هستند.

  سرهنگ "علی نادری" افزود: تلاش پلیس راه برای دستگیری راننده متواری اتوبوس كه پرونده وی به دادگستری سمنان معرفی شده، ادامه دارد.

  برخی از مسافران نجات یافته از این حادثه نیز كمك خداوند و اراده الهی را موجب نجات خود در این حادثه دانستند.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد سه شنبه 10 اردیبهشت 1387 07:04 ق.ظ نظرات ()

  سرما به بیش از شش هزارهكتارمزارع گندم درشاهرود خسارت وارد كرد

  نماینده صندوق بیمه محصولات كشاورزی شهرستان شاهرودگفت: سرما و تگرگ در سال زراعی جاری بین ‪ ۳۵‬تا ‪ ۱۰۰‬درصد به شش هزار هكتار محصول گندم این شهرستان خسارت وارد كرده‌است.

  "لطف‌الله سعیدی" روز یكشنبه درگفت وگو باایرنا افزود: همچنین میزان خسارت وارده به شش هزار هكتار از مزارع جو این شهرستان بین ‪ ۴۵‬تا ‪۱۰۰‬ درصد برآورد شده است.

  وی افزود:سرمای بهاره دراین شهرستان نیز بین ‪ ۲۰‬تا ‪ ۵۵‬درصد به ‪۵۲۱‬ هكتار از باغات زردآلو خسارت وارد كرد.

  رییس شعبه مركزی بانك كشاورزی شاهرود گفت كه ‪ ۷۰‬هكتار از تاكستانهای انگور دراین شهرستان نیز بین ‪ ۲۰‬تا ‪ ۵۵‬درصد براثر سرما، تگرگ و طوفان آسیب دیده وبه ‪ ۵۰‬هكتار از مزارع كلزا نیز بین ‪ ۳۵‬تا ‪ ۱۰۰‬درصد خسارت وارد شده است.

  وی در خصوص خسارات ناشی از خشكسالی اظهار داشت: كارشناسان این صندوق سطح مراتع خسارت دیده بر اثر خشكسالی در این شهرستان را تاكنون ‪ ۱۶۴‬هزار هكتار برآورد كرده‌اند و كار تعیین میزان خسارات در دست بررسی می‌باشد.

  او اظهارداشت حدود نیمی از مزارع وباغات شهرستان شاهرود زیر پوشش صندوق بیمه محصولات كشاورزی است.

  سعیدی گفت كه باتوجه به اینكه در پرداخت خسارت به كشاورزان گزینه‌های مختلف مورد عمل قرار می‌گیرد، فعلا امكان برآورد ارزش ریالی خسارات وارده به كشاورزان مقدور نیست.

  شهرستان شاهرود قریب به ‪ ۱۰‬هزار هكتار باغات و ‪ ۷۰‬هزار هكتار مزارع زیر كشت محصولات كشاورزی دارد.

  -----

  خشكسالی ‪ ۱۶۴‬میلیارد ریال به كشاورزی دامغان خسارت زد

  مدیر جهاد كشاورزی دامغان اعلام كرد: كاهش بارندگی و بروز خشكسالی بیش از ‪ ۱۶۴‬میلیارد ریال خسارت به كشاورزی این شهرستان وارد كرده است.

  "سلمان جلالیان" روز دوشنبه گفت: میزان بارش باران در سال زراعی جاری ‪۵۴‬ میلیمتر بوده است در حالیكه میزان بارش باران در مدت مشابه ‪ ۱۲۸‬میلی متر بوده است.

  وی گفت: خشكسالی به ‪ ۹‬هزار هكتار از باغات پسته، زردآلو و گردو و نیز پنج هزار و ‪ ۵۰۰‬هكتار از مزارع گندم خسارت زده است.

  وی افزود: خشكسالی علاوه بر بخش كشاورزی، بخش دام این شهرستان را نیز متحمل زیان‌هایی كرده است.

  مدیر جهاد كشاورزی شهرستان دامغان وارد شدن خسارت به ‪ ۴۵۰‬هزار راس دام سبك و نیز كاهش تولید گوشت و شیر را از جمله زیان‌های ناشی از خشكسالی در این شهرستان بیان كرد.

  ----

  خشكسالی بیش از ‪ ۶۰۰‬میلیارد ریال به مزارع ومراتع شاهرود خسارت وارد كرد

  مدیر جهاد كشاورزی شهرستان شاهرود گفت: خشكسالی و كاهش نزولات آسمانی درچند ماه گذشته ‪ ۶۱۶‬میلیارد و ‪ ۷۸۲‬میلیون ریال خسارت به دام‌ها، مراتع و مزارع این شهرستان وارد آورده است.

  "مرتضی معتمد" روز دوشنبه در گفتگو با ایرنا افزود:بیشترین میزان خسارت با ‪ ۴۶۰‬میلیارد ریال به مراتع و منابع ملی این شهرستان وارد شده است .

  وی بابیان اینكه دامداران براثر خشكسالی ‪ ۱۳۶‬میلیاردو ‪ ۵۴۲‬میلیون ریال خسارت دیده‌اند، افزود:ازاین مبلغ ‪ ۱۷‬میلیارد و ‪ ۸۴۲‬میلیون ریال مربوط به خسارات وارده به دامداران عشایر است.

  مدیرجهاد كشاورزی شهرستان شاهرود گفت كه خسارات وارده به مزارع این شهرستان نیز حدود ‪ ۲۰‬میلیارد و ‪ ۲۴۰‬میلیون ریال برآورد شده است.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد جمعه 6 اردیبهشت 1387 03:04 ق.ظ نظرات ()

  نمایشگاه " در نقش خورشید " در سمنان گشایش یافت

  نمایشگاهی با عنوان "در نقش خورشید" در آستانه برگزاری یك هفته با كانون روز پنجشنبه درمركز شماره دو كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان سمنان گشایش یافت.

  در این نمایشگاه صنایع دست ساز سمنان شامل سفال، سرامیك، جاجیم، سرامیك، نمد، كرباس و لباسهای محلی ارائه شده است.

  اجرای قصه‌ها و مثلهای بومی وسنتی از دیگر برنامه‌های این نمایشگاه است.

  مدیر كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان استان سمنان هدف از برپایی این نمایشگاه را آشنایی كودكان و نوجوانان با فرهنگ و هنر و آداب و رسوم استان سمنان بیان كرد.

  "فضل الله موحدی" گفت: بخشهایی از این نمایشگاه در برنامه یك هفته با كانون در تهران نیز به نمایش در خواهد آمد.

  نمایشگاه مذكور به مدت یك هفته صبحها و عصرها برای بازدید عموم دایر است.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد جمعه 6 اردیبهشت 1387 03:04 ق.ظ نظرات ()

  آبگرم سمنان و خواص درمانی آن

  كارشناسان امور گردشگری و طبیعی معتقدند:با توجه به خواص درمانی آبهای گرم، چنانچه سرمایه‌گذاری مناسبی برای رفاه حال گردشگران در این مناطق انجام شود، علاوه بر منافع اقتصادی موجب ایجاد زمینه‌های شغلی فراوانی می‌شود.

  استان سمنان نیز از داشتن این نعمت الهی بی‌بهره نیست و در ‪ ۲۲‬كیلومتری شمال غربی شهرستان سمنان چشمه آبگرم قرار گرفته است.

  این منطقه با توجه به نبود جاده دسترسی مناسب اما داشتن خاصیت درمانی فوق‌العاده، گردشگران خاص خود را دارد و سالانه هزاران نفر از سایر استان‌ها برای درمان بیماری‌های خود به این منطقه مسافرت می‌كنند.

  آبگرم سمنان به دلیل وجود سه چشمه مجزا كه هر یك خواص دارویی خاص خود را دارند در نوع خود در كشور بی‌نظیر است.

  رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان با اشاره به خواص درمانی آبگرم سمنان گفت:با توجه به مطالعات ژاپنی‌ها در مورد این این آب و چشمه‌های آن مشخص شد كه هر یك از چشمه‌ها خواص فیزیكی و شیمیایی و درمانی خاص خود را دارند.

  "عباس كاشیان" افزود: بسیاری از چشمه‌های آبگرم كشور كه در سطح ملی و بین‌الملل شناخته شده‌اند فاقد خواص درمانی هستند و این منطقه بكر یكی از معدود چشمه‌های آبگرم كشور است كه خاصیت درمانی دارد.

  او یكی از نیازهای اصلی این منطقه را وجود امكانات رفاهی، اقامتگاه ، امكانات تفریحی دانست و ابراز امیدواری كرد با جذب سرمایه‌گذار به زودی این امكانات در این منطقه ایجاد شود.

  یك مدرس رشته جغرافیای دانشگاه آزاد سمنان با اشاره به اینكه آبهای گرم در صنعت توریسم جایگاه ویژه‌ای دارند گفت:یكی از مسایل مهم در صنعت توریسم حفظ منابع و صدمه نرساندن به آنها است.

  "معصومه تدینی"افزود: پیش از آنكه این منطقه در سطح گسترده‌ای معرفی شود باید در جهت حفظ آثار طبیعی و انسانی آن فرهنگسازی و اطلاع‌رسانی شود.

  وی با تاكید بر ایجاد جاده دسترسی مناسب در این منطقه،گفت:جاده فعلی به علت قرار داشتن در معرض خطر سیل و ریزش كوه ناامن است.

  این استاد دانشگاه،چشمه‌های بزرگ این منطقه را"مرادآب، گرآب و قلنج" عنوان كرد و گفت:آب این منطقه در زمره آبهای معدنی‌ای قرار می‌گیرد كه منشاء درونی دارند.

  وی افزود:آب این منطقه در ساختمان درونی زمین وجود دارد و بر اثر حرارت مركزی زمین از شكافها و مجاری موجود بالا آمده و به سطح زمین می‌رسد.

  او تصریح كرد: از نظر شیمیایی نیز آب این منطقه گوگردی است كه اثرات درمانی قابل توجهی دارد و در كشاورزی منبع خوبی برای كشت حبوبات است.

  تدینی افزود:آب و هوای منطقه در قسمتهای جنوبی دره، گرم و خشك ولی در قسمتهای بالاتر و انتهایی حوزه سرد و معتدل است.

  این استاد دانشگاه با اشاره به اینكه این منطقه حدود یك هزار و ‪ ۱۴۵‬متر از سطح دریا ارتفاع دارد، تصریح كرد:پوشش گیاهی آبگرم بسیار فقیر است و فقط در قسمت شمالی در ارتفاعات پوشیده از انوع گیاهان وحشی است.

  یك متخصص پوست و مو نیز در رابطه با خواص درمانی آبگرم سمنان گفت: از جمله اثرات درمانی آن تاثیر روی مخاط پوستی و بافتهای بیمار است.

  دكتر "رامین طاهری"افزود: این آبها در اثر خاصیت جذب و حل‌كننده ای كه دارند در تغذیه بافتها تغییرات عمیقی به وجود می‌آورند و خاصیت درمانی برای بیماری‌های ناشی از تورم و التهاب مفاصل،غده‌ها،كبد، رحم و حتی سرطان دارند.

  وی گفت:این آبها كه خاصیت گوگردی دارند از راه جلدی با استحمام، زیرجلدی با تزریق و حتی با نوشیدن با تجویز پزشك كاربرد درمانی دارند.

  او تاكید كرد:یكی از مهم‌ترین مسایل برای رفاه حال گردشگران منطقه آبگرم سمنان بهداشتی كردن حمام‌ها است.

  طاهری گفت:شخصی كه صرفا برای خواص درمانی به این منطقه مراجعه می‌كند اگر با آلودگی این مكانها مواجه شود نه تنها امراض وی بهبود نیافته بلكه دچار بسیاری امراض جلدی دیگر نیز می‌شود.

  چشمه آب گرم سمنان در فاصله ‪ ۲۲‬كیلومتری شمال‌غربی شهرستان سمنان قرار دارد و راه ارتباطی آن از طرف مهدیشهر است.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 2 1 2
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو