تبلیغات
سایت جامع سمنان - مطالب بهمن 1386
منوی اصلی
سایت جامع سمنان
هر کس که در این سرا درآید،نانش دهیدو از ایمانش مپرسید چه آنکس که بدرگاه باری تعالی به جان ارزد،البته بر خوان بوالحسن به نان ارزد
 • مهرداد دوشنبه 29 بهمن 1386 10:02 ق.ظ نظرات ()

  سلام به همه


  در تاریخ 28 بهمن ماه ،  حوالی ساعت 12 ظهر سایت کلوب دات کام توسط تعداد کثیری از سرویس دهندگان اینترنتی فیلتر شد.


  فقط خدا می داند این فیلترینگ موقتی است یا دائمی ، ولی تیم مدیریت سایت در حال پیگیری مجدانه موضوع هستند و تماسهایی با مرکز فیلترینگ مخابرات بر قرار کرده اند که امیدوار کننده است..


   و اما چند نکته  ...


   آیا به نظر شما با فیلتر شدن سایت کلوب این 510 هزار کاربر و یک و نیم میلیون ساعت بازدید ماهیانه چه می شود ؟


  آیا باعث نمی شود سایتهای خارجی مشابه و غیر مشابه رونق بیشتری بگیرند ؟


  آیا  در آن سایتها روزانه نزدیک به 5000 تصویر کاربری و چند صد گزارش تخلف توسط یک تیم 3 نفره که حدودا روزی 30 نفر ساعت روی سلامت سایت کار می کنند وجود دارد ؟


  آیا  اگر تخلفی توسط چند کاربر نا آشنا به قوانین در سایت کلوب صورت بگیرد ..مسئولیت و خسارات آن متوجه سایت کلوب و نیم میلیون  کاربر دیگر است ؟


  آیا ...


   شایان ذکر است که برخی سایتهای خارجی وابسته به  غول های اینترنتی دنیا با 100 ها هزار صفحه اطلاعات خلاف شئونات ، به سادگی و بدون هیچ محدودیتی به فعالیت خود در ایران ادامه می دهند و این در حالی است که سایت کلوب با این همه مراقبت و دقت،  بدون اخطار قبلی فیلتر می شود.


   امیدواریم و البته امیدواریم این مشکل برطرف گردد.

  لطفا کسانی که وبلاگ و سایت دارن این مطلب را برای اعتراض در آن قرار دهند .

  لطفا نظرات خود را نسبت به فیلترینگ کلوب در قسمت زیر درج کنید.

  آخرین ویرایش: دوشنبه 29 بهمن 1386 10:02 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد جمعه 26 بهمن 1386 05:02 ق.ظ نظرات ()

  رییس ستاد انتخابات استان سمنان گفت: درا ین استان حدود ‪ ۴۰۰‬هزار نفر واجد شرایط حضور در انتخابات و رای دادن هستند.

  "احمد عجم" روز یكشنبه در حاشیه افتتاح طرح‌های عمرانی در شهرستان شاهرود در گفت وگو باخبرنگارایرنا افزود: حدود ‪ ۱۲‬هزار نفر دراستان سمنان مسوولیت برگزاری انتخابات را به عهده دارند.

  وی روند برگزاری انتخابات در استان سمنان را تاكنون مطلوب دانست و افزود: هیات‌های اجرایی و نظارت به وظایف خود دراین استان به خوبی عمل كرده است.

  او اظهارداشت دست‌اندركاران انتخابات دراین استان درحال فراهم كردن مقدمات برگزاری انتخابات سالم و بانشاط دراین استان هستند.

  رییس ستاد انتخابات استان سمنان تعداد صندوق‌ای اخذ رای دراین استان را ‪ ۵۷۲‬شعبه ذكر كرد و گفت كه ‪ ۲۵۳‬شعب ازاین تعداد مربوط به شهرستان شاهرود است.

  وی افزود: حدود شش هزار نفر در شهرستان شاهرود وظیفه برگزاری انتخابات را برعهده دارند.

  انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی ‪ ۲۴‬اسفند ماه سال جاری برگزار می شود.

  استان سمنان دارای چهار نماینده از شهرستان‌های سمنان، شاهرود، گرمسار و دامغان درمجلس شورای اسلامی است.

  آخرین ویرایش: جمعه 3 اسفند 1386 11:02 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد یکشنبه 21 بهمن 1386 09:02 ق.ظ نظرات ()

  نامه سرگشاده ستاد ائتلاف اصلاح طلبان استان سمنان به هیات نظارت بر انتخابات  

  ستاد ائتلاف اصلاح طلبان استان سمنان، در نامه ای به اعضای هیات نظارت بر انتخابات این استان، تجدیدنظر مستند و مستدل در احراز صلاحیت برخی کاندیداهای ردصلاحیت شده را خواستار شد.
  به گزارش ایسنا متن این نامه بدین شرح است:
  لا یحب الله الجهر بالسو» من القول الا من ظلم
  اعضای محترم هیات نظارت بر انتخابات استان سمنان
  سلام علیکم
  ضمن آرزوی توفیق، اعتلای روزافزون میهن اسلامی و سربلندی ملت فرهیخته و موقعیت شناس ایران را در ابعاد مختلف داخلی و خارجی را از درگاه ایزد متعال خواستاریم و با توجه به فرآیند انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی به تناسب روزهای پایانی بررسی اعتراض داوطلبان مورد حمایت ائتلاف اصلاح طلبان در سراسر استان سمنان که صلاحیت آنان از سوی هیات های اجرایی حوزه های انتخابیه استان سمنان مورد تائید قرار نگرفته است نکاتی را پیرونامه قبلی یادآور        می شویم:
  1-تعالیم اسلامی همگان را با ندای «کلکم راع و کلکم مسوول عن رعیته» مورد خطاب قرار داده است و این مسوولیت از هیچ یک از آحاد جامعه در برابر وقایع و رخدادهای اجتماعی سلب شدنی نیست، امیدواریم علاوه بر موقعیت های شغلی و حرفهای و مسوولیتهای سازمانی خودتان، این سخن حکیمانه و خردمندانه را نصب العین خویش قرار دهید.
  2-برای اثبات استقلال اعضای محترم آن هیات در اندیشه و عمل و اجتناب از متهم شدن به خطوط سیاسی و جانبداری از گرایش خاص جناحی، امیدواریم موارد مطرح شده در رد صلاحیتهای داوطلبان مستندا و مستدلا مورد بررسی قرار گیرد و نتیجه آن براساس مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام به طور شفاف، صریح و مشروح در اختیار عموم مردم قرار گیرد.
  3- اکنون اعضای محترم در پیشگاه احکم الحاکمین و وابصرالناظرین و قضاوت وجدان عمومی مومنانی قرار گرفته اند که عزت خویش را بنا به آیه کریمه شریفه «العزه لله وللرسول و للمومنین» از خدای بزرگ. بنیانگذار مکتب الهی اسلام گرفته اند و اعاده حیثیت و عزت مخدوش شده برخی  مومنان که به ناحق رد صلاحیت شده اند بر همگان و به ویژه بر مسوولان واجب است.
  4- اساس فرموده رسول بزرگ اسلام (ص) «من سمع رجلا منادی یا للمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم» پاسخگویی به ندای مظلومان و دفاع از حقوق تضییع شده آنان وظیفه عمومی همگان و به ویژه مسوولان عالی رتبه نظام است. مردم از  ائمه محترم جمعه و جماعات و مقامات سیاسی استان می خواهند که  بر عملکرد دست اندرکاران انتخاباتی نظارت داشته باشند و از کنار تضییع حقوقی داوطلبان به سادگی نگذرند.
  5- برخی از چهره های شناخته شده که سالیان طولانی در همه ابعاد و جوانب در خدمت اسلام و انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی  و در راستای ابراز وفاداری به قانون اساسی بوده و با حضور ایثارگرانه در همه عرصه ها از هیچ حمایتی تا سر حد جان نیز دریغ نورزیده اند و با تلاش مستمر خود توانسته اند رتبه های علمی قابل توجهی را کسب نمایند و امروز از جایگاه بسیار ممتاز و درخشانی در عرصه های علمی و فرهنگی و سیاسی برخوردار هستند و الحق از مفاخر کشور و چهره های ملی محسوب  می شوند متاسفانه از سوی هیات های اجرایی حوزه های انتخابیه استان سمنان ناشناخته تلقی می شوند و واژه عدم احراز صلاحیت در مورد ایشان استناد می شود، چهره هایی که نه تنها در داخل و در سطح ملی شناخته شده و مورد قبول و توجه هستند بلکه حتی اشتهار جهانی آنان بر کسی پوشیده نیست حال چگونه برای هیات اجرایی سمنان یک چهره ملی و مشهور به وفاداری به قانون اساسی ناشناخته می شود معلوم نیست.
  قطعا برخوردهایی از این گونه بر احساس و شور و  هیجان مردمی که خواهان شرکت حداکثری آنان در انتخابات هستیم تاثیرگذار خواهد بود و کمرنگ شدن این حضور گناهی نابخشودنی است که عواقب آن دامنگیر عوامل ایجاد چنین وضعیتی  خواهد بود.
  6- این سطور برای اتمام حجت و توجه دادن مسوولیت سازمانی وجدانی، شرعی و ملی مسوولان جهت تجدیدنظر و البته  گواه گرفتن نسل حاضر و آینده و ثبت در تاریخ نگاشته شده است.
  امیدواریم موجبات سربلندی همگان فراهم آید.
  «والله من ورائهم محیط»

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد یکشنبه 21 بهمن 1386 09:02 ق.ظ نظرات ()

  اسامی نهایی نامزدهای تایید صلاحیت شده در استان سمنان

  20 نفر در حوزه انتخابیه سمنان تایید صلاحیت شدند

  خبرگزاری فارس: رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان سمنان گفت: پس از پایان بررسی صلاحیت‌ها در هیئت‌های اجرایی و درنهایت هیئت نظارت بر انتخابات، 20 نفر از داوطلبان نمایندگی در مجلس هشتم در صحنه رقابت‌های انتخاباتی این استان باقی ماندند.

  حسن علی عربی امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در سمنان افزود: در استان سمنان، صلاحیت 19 نفر رد شد و 10 نفر نیز نتوانستند صلاحیت خود را برای هیئت های نظارت احراز كنند.
  وی نقص مدارك پرونده به ویژه مدرك تحصیلی و نیز عدم التزام عملی به اسلام و ولایت فقیه را از مهمترین دلائل ردصلاحیت نامزدهای انتخاباتی در استان سمنان بیان كرد.
  رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان سمنان ادامه داد: در استان سمنان 63 نفر نامزد شده بودند كه از این تعداد، صلاحیت 12 نفر در هیئت‌های اجرایی رد شده یا احراز نشده بود.
  عربی افزود: انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی، بی طرفانه و با مشاركت حداكثری مردم برگزار می‌شود.
  وی با تاكید بر اهمیت برگزاری هر چه باشكوه‌تر انتخابات مجلس و لزوم حفظ و صیانت از آرای مردم گفت: دشمنان انقلاب غافل از آنند كه ملت ایران با علاقه مندی خود به نظام اسلامی و برای حمایت از رهبری، بر خلاف سیل تبلیغات گسترده آنها همچون دوره های گذشته حضوری وسیع و موثر در انتخابات خواهند داشت.
  عربی ادامه داد: برگزاری دوره جدید انتخابات نیز همچون دوره‌های پیشین در فضایی سالم و با نشاط و با حضور گسترده مردم انجام خواهد شد.
  وی اظهارداشت: وابستگی به قدرت مردم، از افتخارات مهم نظام جمهوری اسلامی است و این قدرت از اعتقاد دینی و مذهبی مردم ایران ناشی می شود.
  رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان سمنان با بیان این كه مردم ایران این قدرت را در پای صندوق‌های اخذ رای در انتخابات مجلس هشتم نشان می دهند، افزود: نمایندگان مجلس باید قوی، شجاع، كاردان، با تقوا، متعهد و معتقد به نظام و ولایت فقیه باشند.
  انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی هم زمان با سراسر كشور، 24 اسفند ماه امسال در استان سمنان برگزار می شود و این استان دارای 4 نماینده در مجلس هشتم خواهد بود.

  آخرین ویرایش: پنجشنبه 16 اسفند 1386 10:03 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد شنبه 20 بهمن 1386 10:02 ق.ظ نظرات ()

  آبشار آب اوستا و قندیلهای یخی ابرسج

  جلوه های طبیعت زیبا و منحصر به فرد شاهرود ، مرکز اکوتوریسم جهان ، به حدی بیشمارند که گاهی اوقات نمی دونم به معرفی کدام یک از آنها بپردازم امروز می خوام یه پست از یک جاذبه گردشگری کمتر شناخته شده قاره کوچک که مقتضی فصل زمستان و به قول بروبچ آپ دیته به پیشنهاد یکی از دوستای خوبم بنام مجید آشوری به همیهنان عزیزم اختصاص بدم  که ویژگی های بی نظیر و خاصی داره که مشابه آنرا در هیچ جای دیگر از این کره خاکی نمی توان یافت .

   

   قندیل های یخی دره آب اوستا  ابرسج که در دامنه عظیم شاهوار قرار دارد ، یکی از موارد یاد شده می باشد. البته توضیح در مورد گستره عظیم شاهوار و زیبایی های نهفته در سلسله جبال البرز شرقی که قله چهار هزار متری شاهوار به اوج خود می رسد خود مجال و فرصت جداگانه ای را می طلبد که در وقت به این مهم خواهیم پرداخت.

  قندیلهای یخی در فاصله ، پانزده کیلومتری از شهرستان شاهرود واقع شده که بعد از طی مسافتی به طول شش کیلومتر در جاده مجن و با چرخش به سمت شرق و ادامه مسیر به سمت اقبالیه خود را در دامنه اقبال خواهید یافت که بایستی از انجا به بعد قدم در دره ای پر از راز و رمز و زیبا بگذاری و گوش و جان به نوای آب و صدای آواز کبک ها بدهی و مسافتی را به طول سه کیلو متر طی کنی .آنچه تو را مات و مبهوت می کند گرمای نسبی مسیر دره نسبت به اطراف مخصوصاً شاهرود در فصل تشکیل قندیل ها می باشد که معمولاً از اوایل دی ماه تا اواخر اسفند می باشد هنگام پیاده روی و طی مسیر، یخهایی که با اشکال زیبا در روی جویبار بسته دیدگانت را نوازش داده و طول مسافت را از یادت می برد . 

  حالا دیگر پای دره قندیل ها هستی ولی چیزی نمی بینی برای آنکه وارد دره بشوی باید شیب کمی را با احتیاط به سمت بالا طی کنی و بعد از لحظاتی که نگاهت را از جلوی پاهایت به بالا می گیری از آنچه در مقابل خود می بینی دچار بهت و هیجان خواهی شد و اگر فریادی از شادی هم بکشی جای هیچ تعجبی نخواهد داشت ، چرا که آنچه را می بینی بی نظیر است حالا دلت می خواهد در آنجا قدم بزنی و به پیشروی ات ادامه دهی و هر چه که به جلو می روی خودت را فراموش می کنی و در فرازی زیبا از قدرت خالق سفری دیگر راآغاز می کنی که روحت را جلا می دهد و جانت را صفا .

  منبع : جاذبه های توریستی شهرستان شاهرود

   

  آبشار آب اوستا ابرسج

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  آخرین ویرایش: شنبه 20 بهمن 1386 10:02 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد چهارشنبه 17 بهمن 1386 03:02 ق.ظ نظرات ()

  خبر شاهرود

  رییس دانشگاه صنعتی شاهرود گفت:براساس ارزیابی صورت گرفته از سوی وزارت وزارت علوم،تحقیقات و فناوری این دانشگاه از نظر فرهنگی در بین دانشگاههای كشور،رتبه دوم را كسب كرده است.

  دكتر علی‌مراد زاد روز سه شنبه درگفت و گو با خبرنگاران‌افزود:این دانشگاه از نخستین دانشگاهها دركشوراست كه شوراهای فرهنگی درتمامی دانشكده‌های آن تشكیل شده است.

  وی هدف از تشكیل شوراهای فرهنگی در این دانشگاه را مشاركت استادان ، دانشجویان وكاركنان درفعالیت‌های فرهنگی دانشگاه واستفاده از نظرات آنان ذكر كرد.

  او تعداد دانشجویان دانشگاه صنعتی شاهرود را درسالجاری هفت هزار و ‪۲۷۸‬ نفر ذكر كرد و افزود : تعداد دانشجویان درسال تحصیلی جاری نسبت به سال گذشته ‪ ۷۲۴‬نفر افزایش یافته است.

  رییس دانشگاه صنعتی شاهرود گفت از این تعداد چهار هزارو ‪ ۸۰۳‬نفر دانشجو روزانه و دوهزار و ‪ ۴۷۵‬نفر نیز دانشجو شبانه هستند.

  وی افزود:‪ ۷۰‬درصد از دانشجویان شبانه دراین دانشگاه بومی استان سمنان هستند.

  او افزایش سطح كیفی دانشگاه صنعتی شاهرود را ازجمله برنامه‌های اصلی این دانشگاه عنوان كرد و اظهار داشت این دانشگاه سعی دارد با سرمایه‌گذاری در بخش‌های آموزشی، پژوهش و رفاهی سطح كیفی این دانشگاه را به دانشگاه صنعتی شریف ارتقاء دهد.

  مراد زاده دربخش دیگری ازاین گفت وگو بابیان اینكه دانشگاه صنعتی شاهرود درخصوص پژوهش گام‌های مهمی برداشته است گفت:این دانشگاه درخصوص اجرای طرحهای پژوهشی در بین دانشگاههای كشور به رتبه پنجم تا هفتم دست یافته است.

  وی بابیان اینكه از ابتدای امسال ‪ ۵۷‬طرح پژوهشی دراین دانشگاه انجام شده افزود : تعداد ‪ ۱۵۲‬طرح پژوهشی دیگردراین دانشگاه دردست اجرااست.

  او تعداد قراردادهای پژوهشی این دانشگاه با بخش صنعت را ‪ ۱۷‬مورد ذكر كرد و افزود : مبلغ سه میلیارد ریال این دانشگاه ازبابت این قراردادها درآمد كسب كرده است.

  رییس دانشگاه صنعتی شاهرود ، كمبود فضای خوابگاهی را ازجمله مشكلات این دانشگاه عنوان كرد و گفت هم‌اكنون یك هزارو ‪ ۲۲۰‬متر فضای خوابگاهی ملكی در این دانشگاه وجود دارد.

  وی تعداد دانشجویان اسكان داده شده درخوابگاه‌های استیجاری خود گردان در این دانشگاه را ‪ ۱۸۴‬نفر پسر و تعداد ‪ ۱۱۸‬نفر دختر ذكر كرد.

  رییس دانشگاه صنعتی شاهرود، شروع عملیات اجرایی احداث خوابگاه دانشجویان از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به استان سمنان و دیوار چینی خوابگاه دختران را ازجمله اقدامات این دانشگاه درسالجاری عنوان‌كرد.

  وی اعتبارات جاری دانشگاه صنعتی را ‪ ۱۱۵‬میلیاردریال درسال جاری اعلام كرد و افزود از این مبلغ ‪ ۶۰‬میلیارد ریال مربوط به به بخش عمرانی این دانشگاه بوده است.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد دوشنبه 15 بهمن 1386 10:02 ق.ظ نظرات ()

  بارش برف و بوران كه از روز گذشته در حسین‌آباد كالپوش در شهرستان شاهرود آغاز و همچنان ادامه دارد ارتفاع برف در این منطقه را به بیش ازیك متر رسانید.

  مدیركل راه وترابری استان سمنان گفت:ماموران راهداری باحضور در راه‌های روستایی این مناطق باوجود شدت برف اقدام به باز نگه داشتن این جاده‌ها كرده‌اند.

  "رجب قربانپور" درگفت وگو با ایرنا افزود:به دلیل بارش شدید برف و بوران رانندگانی كه قصد عبور ازاین جاده‌ها را دارند باید به وسایل ایمنی و چراغ مه شكن مجهز باشند.

  وی ارتفاع برف دراین مناطق را حدود یك متر ذكر كرد .

  او اظهارداشت جاده شاهرود- خوش ییلاق واقع در محور شاهرود آزادشهر نیز به دلیل تداوم بارش برف و بوران همچنین با لغزندگی و مشكلات تردد وسائط نقلیه مواجه است.

  رییس اداره هواشناسی شاهرود نیز گفت:ایستگاه هواشناسی واقع در سوداغلن ارتفاع برف دراین منطقه را تاصبح امروز حدود ‪ ۹۰‬سانتیمتر ثبت كرده است.

  "رضا اخیانی" همچنین دمای كنونی هوای شهر شاهرود را ‪ ۵‬درجه سانتی گراد زیر صفر اعلام كرد.

  وی افزود: بارش برف و بوران و سرما در این مناطق كه از روز گذشته آغاز شده در تمامی ‪ ۱۱‬روستای این دهستان همچنان ادامه دارد.

  بارش برف در برخی ازروستاهای این منطقه باعث قطع برق و ایجاد مشكلاتی برای مردم این روستاها شده است .

  یك نفر از اهالی روستای سوداغلن در تماس با ایرنا گفت: بدلیل قطع برق نانوایی این روستا تعطیل شده‌است.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مهرداد پنجشنبه 11 بهمن 1386 07:01 ق.ظ نظرات ()

  خواستگاری

  بعد از انتخاب یكی از دختران آبادی توسط پسر یك خانواده، برای ازدواج با او معمولاً در ابتدا پسر موضوع ازدواج را به اطلاع مادر خود می‌رساند و مادر نیز به پدر خانواده اطلاع می‌دهد و پس از مشورت، در صورت نظر مثبت، معمولاً مادر خانواده و یكی از افراد فامیل (عمه یا خاله) به خانه دختر رفته و با مادر دختر مورد نظر، موضوع خواستگاری را عنوان می‌كنند در صورت نظر مثبت، مادر دختر، جمله هرچه قسمت باشد همان می‌شود را می‌گوید و سپس آنها به خانه برگشته و موافقت خانواده دختر را به اطلاع سایر اعضاء خانواده خویش می‌رسانند و در شبی كه قبلاً برای مراسم خواستگاری رسمی تعیین شده است 4 ال 5 نفر از خانواده پسر به خانه دختر می‌روند و بعد از احوالپرسی و تعارفات، از طرف بزرگ خانواده (پدر خانواده)، موضوع خواستگاری را مجدداً به پدر دختر می‌گویند و جمله «شما چه صلاح می‌دانید» را اضافه می‌كنند. معمولاً پدر دختر برای گفتن نظر مثبت یا منفی، چند روز برای مشورت با افراد فامیل مهلت می‌خواهد. در صورتی كه نظر پدر خانواده منفی بود، پیغامی از طرف خانواده دختر به خانواده پسر داده می‌شود، اما در صورت نظر مثبت پدر دختر، موضوع از طرف مادر دختر به مادر پسر اطلاع داده می‌شود و آنها در شبی با جعبه شیرینی به خانه دختر می‌روند و بعد از احوالپرسی و مبارك باد گفتن، زنان هلهله می‌كنند و شیرینی بین حاضرین پخش می‌نمایند و مراسم شیرینی خوران برقرار می‌شود. به تمام مراسم فوق بله‌برون و در اصطلاح محلّی «اَرواخارون» گفته می‌شود.

  خواندن ادامه مطلب

  آخرین ویرایش: پنجشنبه 11 بهمن 1386 07:01 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 2 1 2