خبرنگار بسطام یکشنبه 27 اسفند 1391 07:35 ب.ظ نظرات ()

دكتر جلالی گفت: در ارتقای بخش بسطام به شهرستان ما از یك اجماع بسیار خوب برخورداریم و همگان بر هر چه سریعتر تبدیل شدن بسطام به شهرستان تاكید دارند و امید داریم مسئولین محترم در دولت به این خواسته به حق مردم با قید فوریت صحه بگذارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دكتر جلالی ؛ با هماهنگی و دعوت دكتر كاظم جلالی ، روز جمعه 25 اسفند ماه ، دكتر عباس رهی استاندار سمنان در شاهرود حضور یافت و جلساتی جداگانه ای با حضور دكتر جلالی ، دكتر رهی و مسئولان منطقه شاهرود ، بسطام ، بیارجمند و نردین انجام پذیرفت.

بنا بر این گزارش ، ابتدا نشستی با حضور امام جمعه ، اعضای شورای اسلامی شهر و معتمدین شاهرود برگزار شد.

در این جلسه حاضرین نقطه نظرات خود را در خصوص مسائل مربوط به تقسیمات كشوری و ارتقای مناطقی از شاهرود بیان نمودند.

پس از این نشست ، نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی به اتفاق استاندار سمنان با امام جمعه ، اعضای شورای اسلامی و جمعی از معتمدین شهر بسطام تشكیل جلسه دادند و آخرین وضعیت ارتقای بخش بسطام به شهرستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دكتر جلالی در جمع بندی این جلسه گفت: در ارتقای بخش بسطام به شهرستان ما از یك اجماع بسیار خوب برخورداریم و همگان بر هر چه سریعتر تبدیل شدن بسطام به شهرستان تاكید دارند و امید داریم مسئولین محترم در دولت به این خواسته به حق مردم با قید فوریت صحه بگذارند.

عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان كرد: برخی نقطه نظرات و اختلافات جزئی با تدبیر و عقلانیت كاملا قابل مدیریت و رفع شدن است و نباید از این بابت در دلها نگرانی ایجاد نمود.

در ادامه دكتر جلالی و دكتر رهی با امام جمعه ، شورای اسلامی شهر و جمعی از معتمدین شهر بیارجمند ، نشستی را برگزار نمودند و در این جلسه نیز بر ضروروتع ارتقای هرچه سریعتر بخش بیارجمند به شهرستان تاكید شد.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی در این جلسه گفت: بیارجمند از محرومیت و دوری مسافت با مركز شهرستان برخوردار است و با توجه به وسعت ، محرومیت و دوری از مركز و همچنین ضرورت عبور از شهرستان میامی تا رسیدن به شاهرود ، ایجاب می كند تا در شهرستان شدن بیارجمند به عنوان یك خواست مردمی تسریع شود.

همچنین دكتر جلالی و دكتر رهی نشست دیگری نیز با امام جمعه ، اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از معتمدین شهر مجن حضور یافتند.

در این جلسه نیز مطالبات مردم مجن توسط مسئولین شنیده شد و مورد بررسی قرار گرفت.

استاندار سمنان نیز در این جلسه به مردم مجن وعده داد كه چه قبل از شهرستان شدن و چه پس از شهرستان شدن بسطام ، مجن در مجموعه شهرستان شاهرود باقی بماند.

در ادامه دكتر جلالی و دكتر رهی با اعضای شورای اسلامی روستای نردین ، نشستی را برگزار نمودند.

در این جلسه نیز اعضای شورای نردین خواستار تحقق وعده دولت در ارتقای نردین به بخش شدند.

دكتر جلالی نیز در این نشست بر این نكته كه نردین به بخش و حسین آباد و نام نیك به شهر تبدیل شوند تاكید كرد و خواستار سرعت بخشیدن به تحقق این مطالبه مردمی شد.