خبرنگار بسطام پنجشنبه 26 بهمن 1391 05:42 ب.ظ نظرات ()

جلسه با حضور موثرین و اهالی بسطام و اعضای محترم شورای شهر با شکوه هر چه تمامتر آغاز گردید.
جمعیت وصف ناپذیری گرد هم آمده بودند تا حق خود را به گوش مسئولین رسانده و اعلام نمایند ما مردم بسطام با تمام وجود پیگیر حق قانونی خودمان بوده و هستیم .

ابتدا ریاست شورای اسلامی شهر بسطام به سخنرانی پرداخت و گزارش پیگیری طرح شهرستان بسطام را تشریح نمود.
هاشم حسنی در ادامه افزود :در گذشته بزرگان بسطام اجازه ندادند جاده تهران - مشهد از بسطام بگذرد و ما اکنون به بدی از آنان یاد می کنیم و امروز هم شهرستان بسطام حق قانونی ماست که در صورت پیگیر نبودن باید جوابگوی آیندگان و فرزندانمان باشیم.

حسنی تصریح کرد:تجاوز به خاک بسطام برای مردم بسطام جنبه حیثیتی دارد و خط قرمز است!

حسنی در پایان افزود :از دولت خدمتگزار و مسئولین استان و شهرستان تشکر و قدردانی نموده و خواهشمند است در ارسال و تصویب طرح شهرستان بسطام تسریع نمایند.

در ادامه جلسه دو تن از حاضرین و موثرین بسطام به ایراد سخنرانی و بازگویی نظرات همشهریان پرداختند.

علی اکبر آقامیرزایی خلاصه ای از جلسه گذشته موثرین شهر با دکتر کاظم جلالی و امام جمعه شاهرود را بیان نمود و تصریح کرد :شهرستان شدن بسطام حق قانونی ما بوده ،حتی قبل از مهدیشهر ؛ در صورتیکه در جلسه به ما متذکر شدند: شما می خواهید امتیاز بزرگی را بدست بیارید و برای این امتیاز باید امتیازهای کوچکی را از دست بدهید!که جمع حاضر در آن جلسه پاسخ دادند :اولا این امتیاز نیست بلکه حق است و باید زودتر از اینها بسطام شهرستان می شد!
ثانیا به چه کسی و کجا و چه امتیازی را باید بدهیم!
آقامیرزایی در ادامه افزود :نماینده محترم شهرستان در آن جلسه بطور شفاف مطرح کردند که حریم شهر شاهرود از کوهبری به ابتدای جاده مجن انتقال داده شود!!!
آقامیرزایی در ادامه تصریح کرد:شما نمونه ای در سطح کشور بیارید که پس از تقسیم یک استان و یا شهرستان ، حریم تقسیمات کشوری شهری یک وجب جابجا شده باشد ،ولی اکنون از بسطام چنین توقعی دارند!!

آقامیرزایی در ادامه از حضور همشهریان و مردم با فرهنگ و فرهیخته بسطام تشکر نمود و افزود :عنصر بسطامی در همیشه تاریخ نشان داده است که هوشمندانه و تیزبینانه مسائل را رصد کرده و با حضور گسترده خود در روزهای سخت انقلاب و دفاع مقدس و با اطاعت کامل از ولایت مطلقه فقیه پرچمدار ولایتمداری و دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده است و امسال نیز با وجود گرانی و تورم و دست و پنجه نرم کردن با مشکلات اقتصادی به ندای مولی و مقتدای خود لبیک گفته و باشکوه تر از همیشه در صحنه حضور یافته و در روز22بهمن بهار دل انگیزی را در زمستان رقم زدند.

ایشان در پایان افزودند: بسطامی ها با هم متحد بوده و با آرامش و فرهنگ مثال زدنی شان پیگیر این حق قانونی هستند و آرزوی کسانی را که می خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند بر آب خواهند داد !

در ادامه یکی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بپا خواسته و فرمودند: ما با تمام وجود پیگیر طرح شهرستان بسطام هستیم و کاملا مطیع و مخلص رهبری هستیم و منویات رهبری را روی چشمهایمان قرار می دهیم ولی در مقابل باج گیری و هوچیگری خواهیم ایستاد!

سخنران بعدی مراسم آقای محمد موحدی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بودند.

ایشان با اشاره به جایگاه بلند معنوی خانواده محترم شهدا ،جانبازان و رزمندگان شهرستان بسطام در سطح کشور عنوان نمودند هیچ انگی و ننگی بر پیکره بسطام نچسبیده و نخواهد چسبید و همه در راستای عدالت و عدالت محوری و احقاق حق هستیم.

موحدی در ادامه تصریح کرد:مسئولین محترم بدانند مردم شریف و مظلوم بسطام برای جمهوری اسلامی بهترین عزیزانشان را از دست داده اند و هیچ نظری جز رسیدن به حق قانونی خود ندارند و زیر پرچم ولایت ، انقلاب و دعای محترم شهدا و خانواده محترمشان ایستاده اند و با هیچ شخص و گروهی مشکلی ندارند!

ایشان در پایان افزودند: از وجود چنین جمعیت مصصم و متحدی بر خود بالیدم و از مسئولین انتظار داریم این جلسه آخرین جلسه ما باشد ،یعنی مسئولین به خواسته ما توجه نموده و طرح قبلی را ارسال نمایند

خلاصه سخنرانی و جلسه امروز به شرح ذیل است :
مردم بخش و شهر بسطام بی صبرانه منتظر ارتقاء بخش به شهرستان که حق مسلم آنان است می باشند و با وجود موافقت دولت محترم و مسئولان استانی، عده ای توتالیتر(تمامیت خواه)با سیاست فشار از پایین(مسئولین شهرستانی) و چانه زنی از بالا(رجل سیاسی شاهرودی در تهران) و با باج خواهی قصد تضییع حق مردم شریف بخش بسطام را دارند که چند نکته را به آنان متذکر می شویم:
1-بنا به فرمایش مقام معظم رهبری ایجاد هرگونه اختلاف افکنی بازی کردن در زمین دشمن است و اختلاف افکنان از منافقین بدترند.
2-شهرستان شدن بسطام یک حق است نه یک امتیاز.
3-ملاک و منات باید قانون وتقسیمات کشوری باشد نه اعمال سلیقه و زیاده خواهی.
4-براساس قانون تقسیمات کشوری مرز بین دو شهرستان شاهرود و بسطام دوکوهه(کوه بری)می باشد.
5-ما مردم بخش بسطام در طی 8سال دفاع مقدس نشان داده ایم که حتی حاضر به واگذاری حتی یک وجب خاک نبوده و نیستیم و الان نیز برای احقاق حق خود ذره ای از خاک خود عقب نشینی نکرده و خط تقسیمات كشوری خط قرمز ماست .
6-ما با مردم شریف و بزرگوار شاهرود مشکلی نداشته و درصورت شهرستان شدن در جهت نیل به پیشرفت و آبادانی دو شهرستان با هم تعامل داشته و کوشش خواهیم کرد.
7-راه رسیدن به قله استان شاهوار از شهرستان بسطام می گذرد.
8-از مسئولان محترم مجدانه میخواهیم که در روند شهرستان شدن بسطام تسریع نمایند.
9- در پایان از زحمات امام جمعه محترم ،شورای اسلامی محترم شهر و خانواده ی معزز شهدا و تک تک نخبگان و موثرین بسطام کمال تقدیر و تشکر را داریم.

منبع :بسطام نیوز