خبرنگار بسطام یکشنبه 1 بهمن 1391 05:37 ب.ظ نظرات ()

برگرفته از سایت بسطام نیوز

با سلام خدمت کاربران و بازدیدکنندگان محترم سایت بسطام نیوز

بسطام نیوز یکسالیست که میهمان شماست و از ابتدای آن اخلاق را سرلوحه کار خود قرار داده است و اطلاع رسانی به هنگام ، دقیق ، صادقانه ، شفاف و سازنده از اهداف مدیریت این سایت بوده است
ما از همان ابتدای شروع به کارمان تمام سایتهای خبری شاهرود را لینک کردیم ولی فقط تعداد اندکی از سایتهای مذکور سایت ما را لینک نمودند که یکی از آنها سایت زرد شاهرود نیوز است و ادعای پدری بر تمام سایتهای شاهرود دارد!!!

ولیکن سایت جامع سمنان ما را فقط در عرض چند دقیقه لینک کرد !

حالا هم که سایت سمنان نیوز خبر ورود بسطام نیوز را به جمع پایگاههای خبری تبریک گفته آنرا هدفدار می دانند ،همانطور که شاهرود نیوز چند روز قبل دایه دلسوزتر از مادر شده و کاریکاتور سمنان تایمز را با توجه به اینکه شلوار کاریکاتور سبز است به برادران سپاه نسبت داده و درصدد جوسازی علیه سمنان است!!!

یک نکته لازم است به عرض برسانم و آن اینکه برادران شاهرودی و شاهرود نیوز لطفا به جای تنگ نظری ،زیر آب زنی ، خراب کردن و پاپوش درست کردن برای دیگران ،به فکر تلاش برای معرفی شاهرود باشید و نان بازوی خود را بخورید!
کجای خبر دیروز شما خواندید تجمع غیرقاونی که الان در بوق و کرنا کردید؟!!!
چرا شما ورود بسطام نیوز را تبریک نگفتید و چرا الان از تبریک یک سایت سمنانی ناراحتید؟!!!
چرا به راحتی اخبار را از سایت بسطام نیوز سرقت کردید و معذرت خواهی هم نکرده و آنرا اصلاح نکردید؟!!!

لازم است از سایت خبری سمنان نیوز تشکر ویژه ای داشته باشم.

در پایان تیتر سمنان نیوز و شاهرود نیوز را با هم مقایسه فرموده و قضاوت با شما مردم فهیم

آغاز به کار پایگاه خبری بسطام نیوز

شبکه خبری سمنان؛ پایگاه خبری بسطام نیوز به جمع رسانه های خبری و تحلیلی استان سمنان پیوست، در معرفی این سایت آمده است " بسطام نیــــوز به منظور انتشار و گرد آوری اخبار شهرستان بسطام راه اندازی شده و بعنوان صدای مردم این شهرستان فعالیت خواهد نمود. اطلاع رسانی به هنگام ، دقیق و صادقانه ، شفاف، سازنده از اهداف مدیریت این سایت می باشد "
در تیتر آغازین سایت نوشته شده است " شهرستان شدن بسطام ، حق مسلم ماست" و در ادامه گزیده ای از بیانات مقام معظم رهبری در وصف بسطام اینگونه منتشر شده است "اینجا (بسطام و شاهرود) منطقه عالِم خیز است منطقه ی معلمان دین و اخلاق ؛ در زمان گذشته هم نام بایزید بسطامی و شیخ ابوالحسن خرقانی را همه مسلمانان و مرتبطین با معارف اسلام - ولو غیر مسلمان - شنیده اند؛ البته امثال بایزید و شیخ ابوالحسن خرقانی را با این مدعیان صوفی گری نباید اشتباه کرد؛ آنها داستان دیگری دارند و ماجرا و سخن دیگری است.
این پایگاه خبری به آدرس www.bastamnews.ir در دسترس علاقمندان قرار دارد.
شبکه خبری سمنان ورود این پایگاه خبری را به جمع رسانه های استان تبریک عرض نموده و برای همکاران رسانه ای خود آرزوی موفقیت و بهروزی دارد.


حال شاهرود نیوز :اگربسطام"شهرستان"نشود,تجمع غیرقانونی می کنیم!

نمازجمعه بسطام امروز ملتهب بود

مسئله بسطام و ارتقای آن به "شهرستان"کم کم در حال تبدیل شدن به یک معضل امنیتی است.هرچند طرح اینگونه مباحث و قرائت آن در اماکنی همچون مصلاهای نمازجمعه یک خسارت به نظام است اما باید توجه داشت که طرح های بزرگی ازین دست باید برای شهروندان روشن و قبل ازهرگونه اقدام,ذهن آنهارا نسبت به پروژه زمان بر ارتقای یک بخش به شهرستان روشن نمود..

مردم بسطام امروز در نمازجمعه از مسئولان شهرستان شاهرود!خواستند تا نگذارند فضای بسطام ملتهب شود.جمع حاضر که در پایان نمازجمعه متنی را قرائت نمودند ضم تهدید مسئولان نسبت به تجمع غیرقانونی از آنان خواستند تا هرچه سریعتر تکلیف بسطام و شهرستان شدن آنرا روشن کنند.

دراینجا نکته مهم و ضروری همان مطلبی است که چندروز قبل دکترجلالی به همه طرف ها توصیه نمود و آنهم صعه صدر و اندکی تآمل جهت طی پروسه های قانونی بود

.ظاهرا برادران بسطامی ارتقای بخش به شهرستان را ساده انگاشته و اینگونه بیانیه ها از کانون همدلی انقلاب تنها زیرسوال بردن زحمات مسئولان شهرستان شاهرود-استاندار محترم سمنان و سایر عزیزانی است که برای این مهم تلاش نمودند.

امیداست تا با تلاش دست اندرکاران اوضاع به نحوی پیش برود که کسی در این ماجرا "خسارت"نبیند و مردم بسطام نیز به خواسته خود برسند.


دیشب یکی از سایت های سمنان دست به اقدام عجیبی زد.اقدامی که سابقه تشنجاّت دوران شهرستان شدن میامی در روزنامه "پیام سمنان"را برای ذهن ها متبادر کرد.

یکی از وبلاگ های شاهرودی که قریب به یکسال و اندی از فعالیتش میگذرد و متاسفانه منتشرکننده تشنجات دیروز بسطام در خلال نمازجمعه بود,مورداستقبال و خوشامدگویی سایت جامع سمنان قرار گرفته و با عبارات جذب کننده درصدد القای حمایت رسانه های سمنان از طرح مباحث اختلاف برانگیز درشاهرود است.

جالب اینجاست که اگر متن استقبال این سایت از یکی از وبلاگ های بسطامی را بخوانید فکر می کنید چندساعتی بیشتر از افتتاح آن نگذشته و اینگونه تحرکات لزوم هوشیاری بیشتر ما شاهرودیها را میطلبد.در چند سایت دیگر هم این اقدام معطوف به سابقه بوده و پس از طرح برخی مباحث سریعا مورد حمایت رسانه های سمنانی واقع شده اند.

تجربه شهرستان شدن میامی و استقبال از حملات پیاپی علیه دکتر جلالی از سوی روزنامه پیام سمنان میتواند درس عبرتی برای شرایط فعلی باشد و نه تنها ابراز برائت ازاینگونه دوستی های خاله خرسه باید نمود بلکه باید گاف راازدست اینگونه مرکزنشینان اختلاف پسند گرفت.

به امیدروزهایی که استان شاهوار دیگر نام اضافی یدک نکشد.


بخش مونیتورینگ "شاهرودنیوز"همزمان با چاپ کاریکاتوری شائبه برانگیز در روزنامه پیام سمنان در هشداری دلسوزانه به مسئولان آن رسانه تلاش نمود تا فرصت رااز عناصرضدانقلاب گرفته و بارفع شبهه مانع استفاده ابزاری معاندین نظام از این دست تحرکات مشکوک گردند.هرچند پیام سمنان از یک خط توضیح درباره چاپ کاریکاتور شبهه دار خودداری کرد اما..

در بحبوحه تاثیرگذاری تحریم ها به قیمت دلار و کاهش یافتن ارزش پول ملی,روزنامه پیام استان با انتشار کاریکاتوری نامفهوم باعث گردید تا شائبه برخی بلندگوهای بیگانگان که سپاه را دخیل در فعالیتهای اقتصادی و از جمله علل کاهش ارزش پول ملی! قلمداد نموده بود تقویت نماید.در این اثنی "شاهرودنیوز"برداشت خود و چندین تن از چهره های دانشگاهی را به عنوان خط قرمزی به این رسانه هشدار داد اما دریغ از یک خط توضیح مختصر و وااسفا از رسانه های سمنان که "شاهرودنیوز"را با شدیدترین القاب موجود نوازش کردند.

در دور تازه تخریب ها,یکی دیگراز رسانه های قارچ گونه سمنان که هرروز با بودجه های کلان رشدونمو پیدا می کنند در این باره نوشت:

"عده ای در استان ما هستند که به جای همه می اندیشند ،به مدیران استان امر می کنند ،خود را تنها دلسوزان نظام و استان می دانند و خلاصه جای همه تصمیم می گیرند امروز به هر بهانه قصد دارند ریشه مطبوعات و رسانه های اصیل را در استان بخشکانند و هر موضوعی را فرصتی برای این امر می دانند تفسیر شما از موضوعی که به آن دامن می زنید دغدغه حقیر نیست و معتقدم به برکت خون شهدا در کشور مان فضای بحث و نظر باز است اما آیا این شائبه باید به بهای نابودی رسانه های مستقل تمام شود ؟! "

این رسانه در ادامه با عصبانیت هرچه تمامتر و بااستفاده از شیوه نخ نمای سفسطه اضافه کرده:

"ادب حکم میکند مسائل را شخصی نکنیم در حالی که این وبلاگ به مدیر مسئول این روزنامه که بیش از چهل درصد در این انتخابات با ایشان هم نظر بوده اند و جمعیت کثیری از مردم سمنان را تشکیل می دهد ،به راحتی توهین می کند !"

و حتی در خطوط خط خطی خود اینگونه در پایان می افزاید:

"گردنندگان این سایت ها شاید نمی دانند استان ما مسائل و معضلات اساسی تری دارد که مطبوعات می توانند با دادن راهکار به حل آن کمک کنند پس جا دارد به ایجاد فضای نقد در استان کمک کنیم نه فضای تهمت"

اما "سمنان تایمز"که نامش برگرفته از لوس آنجلس تایمز"و"نیویورک تایمز"است,انگار حتی برای یکبار هم مقاله انتقادی مارا نخوانده است.اما من باب فذکّر انما انت مذکّر بار دیگر شرح مختصر و کلی ماجرا را می گوییم:برداشت ما از کاریکاتوری که در حال لگدکوب کردن دلار با پوتین نظامی و شلواری همرنگ سربازان مخلص نظام یعنی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود آنهم در شرایطی که بی بی سی فارسی و صدای آمریکا,بر طبل قصور سپاه در اتفاقات اخیر می نواختند و هلهله کنان سپاه را مقصّر شرایط بوجود آمده اعلام میکردند و جنگ روانی علیه این نهادمقدس راه انداخته بودند ,نزدیک به شائبه ای درباره همین اخبار معاندان بود.برفرض برداشت غلط ما,ایا اگر هدف از درج چنی کاریکاتوری چیز دیگری غیر از "نگاه" ما بود,درج یک خط برای رفع شبهات دراین باره برای پیام سمنان خیلی گران بود یا هزینه ای که بااین پشتوانه حمایتی علیه ما به راه انداختند؟؟کدامیک؟

یادمان باشد و کلام پیرمان آویزه بماند که اگر سپاه نبود-کشور هم نبود..

برگرفته از سایت بسطام نیوز