شاهرود- خبرگزاری مهر: نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی از انتقال دبیر خانه دائمی دو سالانه سفال کشور به شاهرود خبر داد.
کاظم جلالی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از انتقال دبیرخانه دائمی دو سالانه سفال به شاهرود خبر داد و گفت: در دیدار با سید محمد حسینی ضمن تبادل نقطه نظرات فرهنگی به نتایج خوبی در زمینه های رشد و تعالی فرهنگ شهرستان رسیدیم.

وی افزود: در این دیدار مساله حج خبرنگاران مطرح و نظر مساعد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه جلب و وی دستور پیگیری و مساعدت نیز صادر شد.

اختصاص بودجه به تکمیل ساخت مصلاهای شهرستان شاهرود و میامی

نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به شرایط فیزیکی مصلاهای شهرستان شاهرود و میامی، کمبود بودجه را عامل راکد ماندن عملیات ساخت آن دانست و تصریح کرد: وزیر فرهنگ و ارشاد در این زمینه مساعدت خوبی به شهرستان شاهرود کرد.

جلالی یادآور شد: حسینی مبلغ چهار میلیارد ریال کمک برای ساخت مصلای شاهرود، و برای ساخت مصلاهای میامی و بیارجمند هر کدام یک میلیارد ریال اختصاص داد.

روستای فرومد در محرومیتی مضاعف به سر می برد

وی در این گفتگو، دیدار با وزیر کشور را مطرح و عنوان کرد: در این دیدار به بحث تقسیمات کشوری و همچنین تبدیل شدن تعدادی از روستاهای شهرستان به شهر مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس ادامه داد: روستای فرومد با سابقه تاریخی غنی و بهره بردن از وجود شاعر نامداری چون ابن یمین و به عنوان محل اصلی قیام شیعی سربداران، به رغم داشتن استعداد های فراوان در زمینه نیروی انسانی، اقتصادی و فرهنگی به واسطه فقدان جایگاه مناسب با شان در تقسیمات کشوری و بعد مسافت از مرکز شهرستان در محرومیتی مضاعف به سر می برد.

جلالی خاطر نشان کرد: در این دیدار هر دو طرف تاکید بر بخش شدن فرومد داشتند تا بدین وسیله زمینه توسعه این خطه فراهم و موجبات شادی و امید مردم ولایت مدار آن فراهم شود.

ارتقاء مناطق کلاته خیج، نردین و طرود به بخش


نماینده مردم شهرستان شاهرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بعد مسافت و محرومیت جغرافیایی منطقه طرود و همچنین استعدادهای بالقوه منطقه کلاته خیج و نردین طرح بخش شدن این سه منطقه در راستای احقاق حق مردم آن در دستور کار وزارت کشور قرار گرفت.

وی همچنین افزود: شهر شدن روستای های قلعه نو خرقان و حسین آباد کالپوش با توجه به اهمیت فرهنگی و اقتصادی شان در دیدار با وزیر کشور مورد تاکید قرار گرفت و در جهت شهرستان شدن شهر بسطام و بخش بیارجمند نیز تاکید شد.

حل مشکل بیمه تامین اجتماعی بیارجمند

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: در دیدار با مرتضوی رئیس سازمان تامین اجتماعی نیز مجوز مرکز تامین اجتماعی بیارجمند اخذ شد و برای سهم بیمه دارالقران الکریم شهرستان شاهرود تخفیف مناسبی مد نظر قرار گرفت.

جلالی در پایان اظهار داشت در دیدار با مدیر عامل بانک ملی نیز مشکلات تعدادی از واحدهای صنعتی شهرستان شاهرود و میامی پیگیری و مساعدت و همراهی این بانک جهت رفع این مشکلات کسب شد.