شاهرود-خبرگزاری مهر: نماینده مردم شهرستان شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی گفت: استان سمنان ظرفیت ایجاد سه شهرستان دیگر را دارد.
به گزارش خبرنگار مهر، کاظم جلالی جمعه شب در نشست مطبوعاتی خود با اصحاب رسانه در شاهرود با اشاره به اینکه استان سمنان ظرفیت ایجاد سه شهرستان دیگر را دارد، افزود: با توجه به وسعت استان سمنان، ظرفیت ایجاد سه شهرستان جدید بسطام ،بیارجمند و سرخه در این استان وجود دارد.

شهرستان شدن بسطام، بیارجمند و سرخه در دستور کار قرار دارد

وی با بیان اینکه بحث شهرستان شدن بسطام، بیارجمند و سرخه در دستور کار قرار دارد اظهار داشت: در صورت تبدیل شدن این سه بخش به شهرستان بسترسازی جهت ایجاد استان جدید در آینده ایجاد می شود.

جلالی گفت: ایجاد استان جدید در این استان، با توجه به بحث های پروژه های آبی از جمله انتقال آب دریای خزر که مطرح است قابلیت پذیرش جمعیت از استان های همجوار و بستر توسعه برای آنها را فراهم می کند.

نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر تلاش می شود تا شهرستان میامی جایگاه خود را پیدا و بنیان های توسعه ای این شهرستان محکم شود.

آمار بالای بیکاری در شرق استان نگران کننده است

نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بزرگترین معضل شهرستان های شاهرود و میامی معضل بیکاری است افزود: برای حل این معضل باید دو کار اساسی از جمله آماده سازی زیر ساخت را انجام بدهیم که به نظر من تا کنون موفق عمل شده است.

وی تصریح کرد: امروزه در بخش برق، راه آهن، فرودگاه، نیروگاهی و همچنین بخش آب کارهای بزرگی انجام شده است.

جلالی با بیان اینکه متمرکز شدن در چند فصل صنعت و معدن و کشاورزی برای حل معضل بیکاری موثر است اظهار داشت: در بخش کشاورزی دولت با کمک مجلس اعتبارات و تسهیلات خوبی گذاشته که اگر خوب مدیریت شود بخشی از مشکلات کشاورزی حل می شود.

اشتغال موجود حفظ شود

نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه در بخش کشور در شهرستان شاهرود دارای معضلات زیادی از جمله خرید تضمینی، بیمه محصولات کشاورزی و همچنین نداشتن توان مالی در پرداخت قبوض به علت افزایش قیمت حامل های انرژی هستیم که برای حفظ اشتغال موجود باید این مشکلات حل شود.

وی اظهار داشت: همچنین در شهرستان های شاهرود و میامی با توجه به ظرفیت بالای معدن از جمله پتاس طرود و زغال سنگ در مناطق مختلف باید گام های های موثری برداشته شود.

جلالی افزود: در بخش صنعت نیز باید موتور سازی واحد خودروسازی به سرعت انجام و در کنار آن با ایجاد کارخانه فولاد و مجموعه ذوب در این بخش نیز به یک مرحله خوبی رسید.

تحولات مدیریتی استان سمنان متوازن باشد

نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی گفت: تحولات مدیریتی در استان سمنان باید متوازن بوده و از نیروهای بومی استفاده و سهمیه شهرستانی نیز لحاظ شود.

جلالی ضمن تاکید بر متوازن بودن تحولات مدیریتی در استان سمنان، افزود: در نظر گرفتن سهمیه همه استان در تغییر و تحولات مدیریتی باعث جلب اعتماد مردم شده و این به نفع همه است.

ساخت جاده جنگل ابر هیچ ضرری برای محیط زیست ندارد

وی در رابطه با جاده جنگل ابر شاهرود نیز اظهار داشت: ساخت این جاده حدود یک ماه است که قطعی و ابلاغ شده است.

جلالی اضافه کرد: ساخت این جاده هیچ ضرری برای محیط زیست نداشته و از همان مسیر گذشته شروع و قطع درختان نیز در حداقل ممکن انجام می شود.

نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متاسفانه یک سری جوسازی ها در گذشته بر علیه این جاده و ویلاسازی و قطع درختان این جنگل را به نام این جاده تمام کردند.

وی اضافه کرد: ما به دنبال پاک کردن این ذهنیت منفی بودیم ولی متاسفانه برخی ها تعمدا نمی خواهند این ذهنیت برطرف شود.

کارشکنی برخی افراد برای به نتیجه نرسیدن شرکت شاهرود ابتکار

جلالی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در رابطه با وضعیت شرکت شاهرود ابتکار نیز گفت: علت به نتیجه نرسیدن این شرکت به خاطر کارشکنی و بدخواهی یک سری افراد بوده است.

نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی گفت: جلساتی به برخی مسئولان در این رابطه گذاشته و کار در حال انجام و به زودی نهایی می شود.

روند اجرایی ورزشگاه 15 هزار نفری شاهرود کند است

وی در رابطه با ورزشگاه 15 هزار نفر شاهرود هم اظهار داشت: در حال حاضر دو و نیم میلیارد تومان برای آغاز کارهای اجرایی این ورزشگاه تخصیص داده شده است.

جلالی با انتقاد از کند بودن روند اجرای این پروژه گفت: با توجه به اینکه این پروژه از مصوبات دور اول سفر هیئت دولت به استان بود، هیچ توجیهی برای اختصاص این مبلغ کم بعد از این همه مدت از طرف مسئولان قابل قبول نیست.

سد کالپوش و مجن تا پایان سالجاری به بهره برداری می رسد

نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی افزود: پروژه پتاس طرود نیز با وجود فراهم آوردن تمامی شرایط از جمله سرمایه گذار متاسفانه بعد از گذشت یک سال و نیم از سفر دولت هنوز راه اندازی نشده و این جای سوال دارد که علت چیست و مشکل کجاست.

وی تصریح کرد: اعتبارات نهایی سد کالپوش و مجن گذاشته شده است و تا پایان سالجاری این دو پروژه به بهره برداری می رسد.

دولت هیچ گونه اعتباری برای شهرستان میامی و همچنین آرادان در نظر نگرفته

جلالی با اشاره به شهرستان شدن میامی گفت: دولت در بودجه سال 91 هیچ گونه اعتباری را برای شهرستان میامی و همچنین آرادان در نظر نگرفته و این سوال را باید از مسئولان پرسید که چطور شهرستان شدن در جایی تصویب، ولی بودجه ای برای محکم شدن کارهای زیر بنایی آن در نظر گرفته نمی شود.

نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار داشت: البته مسئولان دولت در استان و کشور قول دادند که از اعتبارات نواحی کمک کنند تا کار در شهرستان میامی انجام شود.