مهرداد سه شنبه 30 خرداد 1391 02:51 ب.ظ نظرات ()
فرودگاه سمنان پاییز امسال عملیاتی می شود
مدیر فرودگاه سمنان از عملیاتی شدن این فرودگاه در پاییز امسال خبر داد.
نابر گزارش روابط عمومی شركت فرودگاه های كشور خلبان احمدرضا محسنیان در گفتگو با خبرنگار این واحد گفت: زیرساخت های این فرودگاه و عوامل پروازی در حال تكمیل و آماده شدن است و امیدواریم طبق برنامه در پاییز امسال شاهد عملیاتی شدن این فرودگاه و استفاده مردم از امكانات پروازی آن باشیم.
محسنیان افزود: در حال حاضر برج مراقبت ، جاده های دسترسی و دیگر امكانات زمینی كاملا آماده بهره برداری است و ساختمان های ایمنی زمینی و پلیس نیز بزودی آماده خواهد شد.
وی گفت: طول باند فرودگاه نیز از 2850 متر به 3400 متر افزایش یافته و با پایان گرفتن روكش آسفالت آن، فرودگاه سمنان در پاییز امسال به مرحله بهره برداری رسمی می رسد.
محسنیان با اشاره به اینكه پروازهای این فرودگاه تاكنون به مركز آموزش فنون هوایی اختصاص داشته،تصریح كرد: با عملیاتی شدن این فرودگاه هواپیماهای مسافربری ایرباس نیز قادر به نشست و برخاست در آن خواهند بود و به این ترتیب علاوه بر پروازهای داخلی، پروازهای خارج از كشور نیز در این فرودگاه ممكن خواهد شد.
مدیر فرودگاه سمنان در باره برنامه های پروازی این فرودگاه بعد از بهره برداری رسمی از آن گفت: پیش بینی كرده ایم با آغاز بهره برداری رسمی از فرودگاه علاوه بر پروازهای داخلی، بتوانیم ماهانه 7 پرواز عمره به عربستان و 4 پرواز به سوریه را از فرودگاه سمنان انجام دهیم.
وی گفت: علاوه بر این به منظور اعزام راحت تر زائران سمنانی به عتبات عالیات نیز ماهانه 6 پرواز از فرودگاه سمنان به ایلام برنامه ریزی شده است.
خلبان محسنیان كه طی دو سال اخیر مسئولیت اداره فرودگاه سمنان را بر عهده گرفته است در پایان تاكید كرد: تغییر چهره و آماده سازی این فرودگاه برای انجام پرواز هواپیماهای مسافربری، با حداقل هزینه و نیروی انسانی صورت گرفته است كه امیدواریم مورد استقبال و پذیرش مردم استان قرار گیرد. مرجع : سایت خبری شرکت فرودگاه های کشور