مهرداد سه شنبه 22 آذر 1390 11:05 ب.ظ نظرات ()

سمنان - مدیركل گمرك استان سمنان از صدور كالاهایی به ارزش بیش از 68 میلیون و 224 هزار دلار در سالجاری از این استان به خارج از كشور خبر داد و گفت: این مقدار صادرات نسبت به مدت مشابه از نظر ارزش از رشد 58 درصدی برخوردار است.

'علی اكبر شامانی' روزشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بیش از 268 هزار و 227 تن كالا امسال از استان سمنان به خارج صادر شده است كه از نظر وزنی نسبت به مدت مشابه سال قبل سه درصد افزایش دارد.

وی ارزش ریالی كالاهای صادراتی از استان سمنان را بالغ بر 728 میلیارد و 371 میلیون ریال بیان كرد.

وی انواع سیمان، پودر شوینده، كاشی، عایق رطوبتی، لوله و پروفیل آهنی، كرك، شمش سرب، سنگ سلستین، كولر آبی و آرد را از جمله مهمترین اقلام صادراتی استان سمنان برشمرد و اظهار داشت: این كالاها به كشورهای اتریش، كره، هندوستان، عراق، افغانستان و كشورهای آسیای مركزی صادر شده است.

شامانی گفت: در هشت ماه گذشته بیش از 19 هزار و 978 تن كالا به ارزش بالغ بر 58 میلیون و 507 هزار دلار از طریق گمرك سمنان ترخیص شده است.

وی متذكر شد: این مقدار واردات از نظر وزنی 112 درصد و از لحاظ ارزش 95 درصد افزایش دارد.

مدیركل گمرك استان سمنان پنبه شانه نزده، ماشین آلات، مواد اولیه عایق، خط تولید ترانس برق، كالاهای مصرفی، مواد اولیه رنگ، لوازم كامپیوتر، باتری قراضه، مواد اولیه كاشی و قطعات خودرو را از مهمترین اقلام وارداتی برشمرد و گفت: این كالاها از كشورهای ایتالیا، امارات متحده عربی، تركیه، آلمان، بزریل، چین، ژاپن و آسیای میانه وارد گمرك سمنان شده است.