مهرداد چهارشنبه 9 شهریور 1390 12:26 ق.ظ نظرات ()

پس از سالهاانتظارمیامی،شهر خوشه های طلایی به شهرستان تبدیل شد.

به نوشته سایت وزارت كشور محمد نجار وزیر محترم كشور از تصویب شهرستان میامی وآرادان خبرداد.وزیر كشور  از تصویب شدن پیشنهاد وزارت كشور در خصوص تقسیمات جدید كشوری در استان سمنان خبر داد و گفت: براساس این مصوبه دو شهرستان میامی و آرادان به تقسیمات كشوری در استان سمنان اضافه می شوند

مهندس مصطفی محمد نجار با اعلام اینكه انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی در بیش از 220حوزه انتخابیه برگزار می شود، گفت: تلاش می كنیم انتخابات در حدود 10درصد از این حوزه ها به صورت رایانه ای برگزار شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور؛ به نقل از خبرگزاری ایرنا ،' مصطفی محمد نجار' در پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: درحال رایزنی با شورای نگهبان و مسوولان اجرایی انتخابات هستیم و هنوز به جمع بندی كامل در خصوص موضوع یاد شده نرسیده ایم اما به دنبال آن هستیم كه قطعا انتخابات در بخشی از حوزه های انتخابیه به صورت رایانه ای برگزار شود.
وزیر كشور همچنین با بیان اینكه ستاد انتخابات در این وزارتخانه تشكیل شده است، تصریح كرد: این ستاد در استان ها و شهرستان ها نیز در حال تشكیل شدن است و رابطه خیلی خوبی میان وزارت كشور با شورای نگهبان و سایر دستگاه های ذیربط در امور انتخابات داریم و این شورا و دستگاه ها نیز در حال انجام وظایف خود برای تشكیل هیات های نظارت هستند.
محمد نجار اظهار داشت: نواقصی در آیین نامه انتخابات وجود داشت كه آنها را به صورت اصلاحیه به هیات دولت ارائه كردیم و امیدواریم پس از مطرح شدن در دولت به تصویب برسد. تصویب این آیین نامه، روند كار انتخابات را تسهیل خواهد كرد.
وزیر كشور همچنین از تصویب شدن پیشنهاد وزارت كشور در خصوص تقسیمات جدید كشوری در استان سمنان خبر داد و گفت: براساس این مصوبه دو شهرستان میامی و آرادان به تقسیمات كشوری در استان سمنان اضافه می شوند.