مهرداد یکشنبه 8 خرداد 1390 01:44 ب.ظ نظرات ()
جام جم آنلاین: مستند چهل تیکا به تهیه کنندگی وکارگردانی روح الله فخرو به مدت 30 دقیقه در سیمای مرکز سمنان در مرحله تهیه و تولید می باشد.

به گزارش جام جم آنلاین، روح الله فخرو درگفتگو با سایت معاونت امور مجلس و استانهای صدا و سیما گفت: در این مستند حس نستالژیك محمد حسن جواهری  از شاعران معاصر با دیدن چهل تیكا به تصویركشیده می شود و درقالب بازسازی به فضای گذشته می رود.

وی افزود: محمد حسن جواهری نزدیک به 60 سال سن دارد که از  شاعران برجسته سمنان است که بیش از کتاب 15 عنوان کتاب نگاشته است.

وی با بیان اینکه این مستند 6 ماه پیش تولید داشته است تصریح کرد: تصویربرداری مستند از ابتدای اسفند ماه آغاز و در انتها اسفندماه سال گذشته به اتمام رسید.

فخرو خاطر نشان کرد: مستند چهل تیکا در حال حاضر مراحل صداگذاری، تدوین و موسیقی را پشت سر می گذارد و تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری آماده پخش خواهد شد.  

وی ابراز داشت: چهل تیكا لحافی بود كه درقدیم ازپارچه های رنگی دورانداختنی می دوختند و روی كرسی پهن می كردند.

فخرو با بیان اینکه عنوان مستند بر اساس موضوع مستند نامگذاری شده است گفت: چهل تیكا نماد قناعت ساده زیستی وهنرمندی مردم این مرز و بوم است.

نویسنده، تهیه کننده و کارگردان: روح الله فخرو،دستیار تهیه: محمد حسن آجودانی، تصویربردار: علیرضا نجم الدین،صدا بردار: سید رضا حسینی،عکاس: حسین اسکندر زاده، طراح صحنه : محسن رامه،
شاعر و بازیگر: حسن جواهری.