مهرداد پنجشنبه 5 خرداد 1390 01:09 ق.ظ نظرات ()
دبیر مجمع نمایندگان استان سمنان در مجلس شورای اسلامی از ایجاد موزه هنرهای معاصر شرق كشور در سمنان خبر داد.
مصطفی كواكبیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سمنان همچنین به برگزاری همایش توسعه مهدی‌شهر در ششم مرداد ماه و همایش عرفان شرق ایران در شهریور ماه امسال اشاره كرد.
وی افزود: خوشبختانه ساختمان كارخانه ریسندگی سابق سمنان به اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان داده شد تا حسب قول وزیر فرهنگ و ارشاد به موزه هنرهای معاصر شرق كشور تبدیل شود.
دبیر مجمع نمایندگان استان سمنان در مجلس شورای اسلامی در خصوص گرانی مسكن مهر در استان نسبت به سایر استان‌ها گفت: اگر قرار باشد تمام شاخص‌ها و پارامترها در قیمت ساخت مسكن در استان و شهرستان‌ها با دیگر استان‌ها تفاوتی نداشته باشد، پیگیری می‌كنیم كه قیمت آن مناسب شود.
كواكبیان در خصوص انتخاب مدیران بومی در استان نیز گفت: اعتقاد من شایسته‌سالاری با اولویت مدیران بومی است اما باید توانمندی‌ها را نیز در نظر داشته باشیم.
دبیر مجمع نمایندگان استان سمنان در مجلس شورای اسلامی افزود: زمانی بومی بودن خوب است كه توانمندی نیز وجود داشته باشد همچنان كه در بعضی از بخش‌ها، توانمندی افراد غیربومی بسیار بالاتر از افراد بومی است.
نماینده مردم سمنان و مهدی‌شهر در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سئوالی در خصوص اختلافات بین درجزین، مهدی‌شهر و شهمیرزاد در خصوص حریم این شهرها نیز گفت: تعیین حریم قانونی این شهرها حق مردم این سه شهر است.
كواكبیان در ادامه افزود: باید پیگیری كنیم تا حریم قانونی تصویب شود و مردم این سه شهر نیز تابع قانون باشند.
وی بیان كرد: متاسفانه بسیاری از كارهای مهم بر روی زمین مانده و ما همچنان بر سر اختلافات باقی مانده‌ایم.
دبیر مجمع نمایندگان استان سمنان در مجلس شورای اسلامی گفت: از خواسته‌های بحق و منطقی دفاع می‌كنیم چرا كه معتقدیم باقی ماندن در اختلافات باعث ركود بسیاری از فعالیت‌ها می‌شود.