مهرداد دوشنبه 12 اردیبهشت 1390 03:32 ق.ظ نظرات ()

خبرگزاری فارس: مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان از برگزاری نخستین جشنواره گردشگری "سفر به توران " در بخش بیارجمند این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان به نقل از روابط عمومی اداره‌كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، حمید یزدانی اظهار داشت: این جشنواره با هدف آشنایی گردشگران با قابلیت‌های گردشگری بخش بیارجمند در شهرستان شاهرود برگزار شد.
وی تصریح كرد: این جشنواره با همكاری بخشداری و شهرداری بیارجمند، شركت تعاونی گردشگری مهاجران بهشت توران، شركت تعاونی گردشگری هیركان توران، اداره پارك ملی توران، دفتر خدمات مسافرتی به گشت و هتل پارامیدا برگزار شد.
مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان اضافه كرد: نخستین جشنواره "سفر به توران " به مدت دو روز برگزار و مراسم افتتاحیه این جشنواره در روستای قلعه‌بالا با حضور تور لیدرهای مطرح كشور، طبیعت‌گردان و جمعی از اصحاب رسانه برپا شد.
یزدانی افزود: در ادامه شركت‌كنندگان از بافت با ارزش روستای هدف گردشگری قلعه‌بالا و نمایشگاه صنایع دستی این روستا بازدید كردند.
وی بازدید از روستاهای گیور، دزیان و رضا آباد و پارك ملی توران همراه با دیدن گورخر آسیایی و زاغ بور را از دیگر برنامه‌های این جشنواره برشمرد كه به همت مدیریت پارك ملی توران برنامه‌ریزی شده بود و مورد استقبال طبیعت‌دوستان قرار گرفت.
مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان افزود: با توجه به وجود مواهب طبیعی و جاذبه‌های گردشگری در منطقه توران، در سفر هیئت دولت به استان سمنان، دو منطقه نمونه گردشگری شامل منطقه زیستكره‌ توران و منطقه‌ رضا آباد تصویب شد.
یزدانی افزود: اجرای موسیقی محلی، چوب بازی، آواهای سركویری، عرضه سوغات، آش و نان محلی، تولید زنده صنایع دستی و اقامت در خانه‌های روستایی از دیگر برنامه‌های این جشنواره بود.
مجموعه‌ توران با بیش از یك میلیون 400 هزار هكتار وسعت دومین ذخیره‌گاه زیست‌كره جهان از نظر وسعت محسوب می‌شود.