مهرداد دوشنبه 14 تیر 1389 07:10 ق.ظ نظرات ()
به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، عباس رهی عصر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان سمنان كه در سالن غدیر استانداری سمنان برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به دغدغه حجاب و عفاف، زنان باید رسالت تاریخی خود را نشان دهند و ما باید با تشویق، دلسوزی و با رفتاری كه منجر به بدبینی نسبت به دین نشود، جوانان را به سوی حجاب سوق دهیم.
رهی با اشاره به اینكه متأسفانه در سینما فیلم‌هایی پخش می‌شود كه چادر در آن الگو نیست، افزود: صدا و سیما هم در سطح كشور و هم در سطح استان می‌تواند درباره دین، حجاب و عفاف و فرهنگ اسلامی روشنگری كند.
وی افزود: مردم استان سمنان، مردمی مؤمن هستند و باید به طور جدی از ناپاكی‌هایی كه در زندگی مردم رخنه می‌كند، جلوگیری شود.
استاندار سمنان گفت: سمنان یك استان دانشجوپذیر است و دانشجویان از همه نقاط كشور به استان وارد می‌شوند و انتقال فرهنگ بین آنها به وجود می‌آید.
رهی، ایجاد مصونیت برای جوانان را یكی از كارهای اساسی دانست و گفت: بسیج، صدا و سیما، دانشگاه‌ها و فرهنگ و ارشاد اسلامی باید با همكاری یكدیگر، مصونیت در برابر انحرافات را در این استان ایجاد كنیم.
وی تحقق این امر را با شركت جوانان در گفتمان‌های عقلانی، جلسات پرسش و پاسخ و دعوت از فرهیختگان استانی و كشوری در زمینه مصونیت دانست.
حجت‌الاسلام غلامحسین مهدوی‌نژاد، مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌های سمنان نیز در این جلسه با اشاره به اینكه هنر سینما قابل رقابت است، گفت: در ساخت فیلم‌ها باید سرمایه‌گذاری شود و بعضی فیلم‌سازان كه فیلم‌هایی با كیفیت بالا می‌سازند، باید تشویق شوند.
حجت‌الاسلام علی شكری، مدیركل تبلیغات اسلامی استان سمنان نیز در این جلسه گفت: سینما جامعه را مذهبی نمی‌كند.
وی تصریح كرد: مردم از سینمای مذهبی استقبال نمی‌كنند و باید با جهت‌گیری واحد و تبلیغ، فرهنگ‌سازی در این زمینه صورت گیرد.