مهرداد یکشنبه 30 فروردین 1388 12:30 ق.ظ نظرات ()
سمنان - یك بانوی فرانسوی برای اولین بار فاصله كویر تا البرز را روز شنبه سوار بر اسب پیمود.

رییس هیات سواركاری استان سمنان به خبرنگار ایرنا گفت: این سواركار كه یك جهانگرد است در این برنامه فاصله سمنان تا البرز را در مدت چهار ساعت سواركاری كرد.

محمدعلی دادور افزود: تور كویر تا البرز برای اولین بار توسط هیات سواركاری استان سمنان و باشگاه شبدیز سمنان طراحی و اجرا شده است.

وی گفت: سمنان به دلیل موقعیت اقلیمی بهترین شرایط را برای تماشای كویر و مناطق بسیار زیبای كوهستانی را دارد و جهانگردان و گردشگران می توانند با پیمودن فاصله ‪ ۸۰‬كیلومتر در فاصله زمانی بسیار كم دو اقلیم كاملا متفاوت تجربه كنند.

وی نام این سوار كار را كه برای اولین بار در این تور شركت كرد ژولیت كارپینتر اعلام كرد و افزود: این بانو با در اختیار گرفتن یك راس اسب و تجهیزات توسط باشگاه شبدیز سمنان موفق شد از طریق كوه و كمر و مسیری زیبا خود را به شهمیرزاد در فاصله ‪ ۴۰‬كیلومتری شمال سمنان برساند.

دادور افزود: در نظر است در برنامه‌های بعدی این تور از جنوب سمنان و مناطق كویری آغاز و تا مناطق كوهستانی شهمیرزاد به مسافت ‪ ۸۰‬كیلومتر برگزار شود.

برای استفاده سواركاران از این تور در فاصله سمنان تا شهمیرزاد یك كمپ استراحت ایجاد شده و در مراحل بعدی كه از كویر شروع می‌شود این تعداد به سه كمپ افزایش خواهد یافت.