مهرداد دوشنبه 24 فروردین 1388 04:24 ق.ظ نظرات ()

اولین مرکز درمان ناباروری استان سمنان همزمان با هفته سلامت در بیمارستان امیرالمومنین سمنان گشایش یافت.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری زنان ایران "ایونا" ، این مرکز پیش از ظهر شنبه با حضور معاون وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی، استاندار سمنان و مسئولان استان و شهرستان سمنان گشایش یافت .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان در حاشیه گشایش این مرکز درمانی به خبرنگار مهر در سمنان گفت: اولین مرکز درمان ناباروری استان با هدف درمان زنان نازا و با هزینه پنج میلیارد ریال ایجاد شده است .

دکتر مجید جدیدی افزود: این مرکز با استفاده از متخصصان زنان و زایمان و نیز جنین شناس در زمینه درمان ناباروری فعالیت می کند .

به گفته وی، اعتبار هزینه شده برای این مرکز صرف تجهیز آن شده است و برای تکمیل تجهیزات نیاز به اعتبارات بیشتری است که تا سه ماه آینده از بیماران پذیرش می کند .

وی با بیان اینکه این مرکز اقدام به پذیرش بیماران سطح استان و سایر استانهای همجوار خواهد کرد، گفت: بیماران این مرکز ابتدا باید توسط پزشکان متخصص زنان و زایمان ویزیت و در صورت تایید و گذراندن مراحل لازم برای انجام درمان ناباروری به این مرکز معرفی خواهند شد .

جدیدی با اشاره به محدود بودن تعداد مراکز درمان ناباروری در کشور ابراز امیدواری کرد: مرکز درمان ناباروری سمنان، در بارور ساختن زوج‌هایی از سراسر کشور که دچار مشکل ناباروری هستند موثر باشد .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان راه‌اندازی مرکز درمان ناباروری را از مهم‌ترین دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی سمنان در بخش بهداشت و درمان عنوان کرد .