مهرداد دوشنبه 16 دی 1387 08:17 ب.ظ نظرات ()
نماینده سمنان از اظهارات رئیس مجلس در منصرف شدن امضا كنندگان وزیر جهادكشاورزی از طرح آن در جلسه علنی امروز انتقاد كرد.
به گزارش خبرنگار امور مجلس خبرگزاری فارس مصطفی كواكبیان نماینده سمنان در جلسه علنی امروز مجلس در اعتراض به گفته های رئیس مجلس درباره منتفی شدن طرح استیضاح وزیر جهاد كشاورزی اظهار داشت: بنده در جلسه بحث گذشته نبوده ام اما نكاتی درباره گفته های شما عرض می كنم.
وی افزود: آقای رئیس مجلس ما را بدهكار نكنید شما شب قبل گفتید استیضاح حق شماست اما مصلحت نیست این یك بحث است و از طرف دیگر می گویید استیضاح از حد نصاب افتاده است بنده اسم 10 نفر را می خوانم هر كدام كه گفتند ما استیضاح كننده نیستم اعلام كنند.
اما لاریجانی اجازه نداد كواكبیان اسم 10 نفر مد نظر خود را بخواند و گفت: نمی شود هر نماینده ای بگوید نظر من این است اگر قرار است تعداد امضا استیضاح مشخص شود من باید به شما بگویم.
وی افزود: اسم افراد به شما مربوط نیست من شب گذشته به شما تلفنی صحبت كردم و شما هم پذیرفتید چطور دوباره نظر می دهید شما گفتید من نظر شما را قبول دارم و استیضاح كنندگان نظر شان را گفتید اگر كسانی هم كه تعدادشان زیر این 10 نفر است و نظری دارند ما اشكالی نمی دانیم.
رئیس مجلس در حالی كه كواكبیان همچنان با داد و فریاد زیاد اعتراض خود را بیان می كرد از هیئت رئیسه خواست تا جلسه را طبق دستور كار ادامه دهند. اما سر و صدای زیاد نماینده سمنان مانع از ادامه كار شد كه لاریجانی گفت: توجه نكنید و دستور را ادامه دهید.
با سر و صدای كواكبیان تعدادی از نمایندگان به گرد او جمع شدند و خواستار سكوت و آرامش او شدند اما كواكبیان بی توجه به این درخواست ها همچنان به اعتراض خود ادامه داد.