مهرداد یکشنبه 12 آبان 1387 09:30 ب.ظ نظرات ()
 کواکبیان: نمی گذاریم با باقی ماندن کردانجمهوری اسلا می هزینه دهد
دکتر مصطفی کواکبیان در گفت  وگو با سایت الف با اعلا م مطلب فوق افزود: این حرف که برای اثبات ضعف های دولت باید به وزیری که مرتکب دروغگویی شده رای اعتماد بدهیم، یا از بی خردی است و یا ناشی از نگاه کاملا ابزار گرایانه به سیاست ورزی. چرا باید با این گونه سیاست ورزی خودمان تجربه ناخوشایند وزیر کشور را طولانی کنیم؟ چرا باید هزینه را برای جمهوری اسلامی زیاد کنیم؟ اگر کردان وزیر بماند تا روز انتخابات می گویند یک فوق دیپلم که به نمایندگان ملت دروغ گفته و مدرک جعلی ارایه کرده مجری انتخابات است. نماینده سمنان در ادامه گفت:
 ما به دنبال اصلاح طلبی خط امامی هستیم. امام به ما یاد داده است که در برابر نواقص و کجی ها سکوت نکنیم. بنده در نطق پیش از دستور خود به صراحت حمایت خودم و جریان اصلاح طلبی را از استیضاح بیان کردم.
وی افزود: البته این تصور که اصلاح طلبان بنا دارند رای اعتماد بدهند را برخی از دوستان دولت هم دامن می زنند که اگر خودشان به وزیر کشور رای اعتماد دادند، بگویند ما نبودیم و اصلاح طلبان رای دادند. اکثریت فراکسیون اصلاح طلبان به وزیر رای عدم اعتماد خواهند داد.
دبیر کل حزب مردم سالا ری در پایان گفت: ما شرعا تکلیف داریم که به این غائله خاتمه بدهیم. البته خوب است که خود آقای کردان استعفا بدهند. من به کردان توصیه می کنم که از اصل نیفتد، هر چند که در این ماجرا از اسب بیفتد. همچنین جمشید انصاری رییس کمیته سیاسی فراکسیون خط امام(ره) در این باره گفت: تصمیم فراکسیون اقلیت پیش از این نیز مشخص بود اما ما منتظر بودیم ببینیم که دوستان اصولگرا تا کجا روی موضوع استیضاح باقی می مانند.
وی گفت: فراکسیون خط امام(ره) بر این باور است که یکی از معیارهای اصلی حکومت سالم و کارآمد صداقت با مردم و اعتماد متقابل بین مردم و حکومت است.  وی با اشاره به روز رای اعتماد به کردان ادامه داد: امروز می بینیم که این اعتماد، اعتماد درستی نبوده و اطلاعاتی که در جلسه  رای گیری داده شده بود نادرست بوده و به دلیل آن که در عرصه سیاست چنین چیزی اتفاق افتاده از مصادیق بارز ریاکاری و دروغ به جامعه است.