مهرداد جمعه 27 فروردین 1395 12:54 ق.ظ نظرات ()
سمنان - استاندار سمنان با اشاره به اینکه سمنان نخستین میزبان سفر هیئت دولت در سال۹۵ است، گفت: روحانی و هیئت همراه سه شنبه ۳۱فروردین ماه وارد استان می شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا خباز غروب پنج شنبه در نشست مطبوعاتی خود به میزبانی استانداری سمنان، با اشاره به تاریخ ورود ریاست جمهوری و هیئت همراه به استان، بیان داشت: دکتر روحانی در صدر هیئتی بلند پایه از اعضای کابینه، معاونان و مشاوران صبح سه شنبه وارد سمنان می شوند.

وی افزود: دکتر روحانی تنها در سمنان برنامه های خود را پیگیری می کند و معاونان و وزراء کابینه یازدهم در شاهرود، دامغان، میامی و سایر شهرستان های استان حضور خواهند یافت.

افتتاح پروژه های عمرانی استان سمنان از طریق ویدئو کنفرانس

استاندار سمنان همچنین با بیان اینکه پروژه‌های عمرانی استان از طریق ویدئو کنفرانس دکتر روحانی یا حضور هیئت دولت افتتاح می شوند، افزود: وظیفه محوله به وزرای دولت تدبیر و امید در شهرستان ها افتتاح پروژه ها و حضور در شورای اداری شهرستانهای استان است.

خباز ابراز داشت: در برخی ازشهرستان ها یک وزیر و در برخی دیگربیش از یک وزیر حضور خواهد داشت اما سخنرانی در جمع مردم سمنان، برگزاری نشست توسعه و سرمایه گذاران در استان، دیدار با علماء، نخبگان، ایثارگران و برگزیدگان علمی استان، تشكیل جلسه شورای اداری با حضور رییس جمهوری و اعضای هیئت دولت و مصاحبه تلویزیونی ریاست جمهوری از جمله برنامه های این سفر است.

وی با اشاره به اینکه تعداد و اعتبارات پروژه های قابل افتتاح در استان سمنان را  خود رییس جمهور اعلام خواهند کرد، افزود: این سفر بیست و پنجمین سفر استانی دولت تدبیر و امید است.

ستاد مردمی آماده استقبال از روحانی در خانه

استاندار سمنان همچنین به تشکیل ستاد مردمی استقبال از رئیس جمهور در شهرستان ها اشاره داشت و گفت: برپایی ستادهای استقبال از فرزند استان از جمله اقدامات صورت گرفته در یک هفته اخیر است.

خباز با اشاره به اینکه سفر هیئت دولت به استان یکبار درآبانماه۹۴ لغو شد، بیان داشت: با تلاش های صورت گرفته بیشتر پروژه هایی که قرار بود در سفر هیئت دولت در آبان ۹۴ مطرح شود در بودجه امسال لحاظ شد و مشکلی برای تامین اعتبار آن وجود ندارد.

وی با بیان اینکه استقبال از رئیس جمهور به همگرایی در استان سمنان می انجامد، اضافه کرد: در روز سه شنبه نگاه دوست و دشمن به حضور مردم است.

سامانه ۱۱۱صدای مردم را به گوش رئیس جمهور می رساند

استاندار سمنان با بیان اینکه سامانه ۱۱۱ پل ارتباطی مردم با رئیس جمهور است، گفت : مردم سمنان می توانند درخواست های خود را برای بررسی رییس دولت یازدهم از طریق این سامانه ارسال کنند.

خباز از استقرار یک تیم ویژه برای دریافت نظرات و مطالبات مردمی در یکی از دانشگاه های استان خبرداد و بیان داشت: این تیم همزمان با سه روز پیش و بعد از سفر هیئت دولت خواسته های مردم را ضبط می کنند و پاسخ برای آن تهیه می کنندکه از این طریق دولت از خواسته های مردم اطلاع پیدا می کند.

وی ادامه داد: مردم می توانند از روز دوشنبه  از طریق این سامانه درخواست، انتقاد و پیشنهاد خود را از رییس جمهور داشته باشند.

خباز در پایان، مسیر استقبال مردم از رئیس جمهوری را از میدان مشاهیر تا میدان سعدی سمنان اعلام کرد و گفت: سخنرانی دکتر روحانی ساعت ۱۰ صبح سی ویکم فروردین در استادیوم تختی سمنان برگزار خواهد شد.