مهرداد دوشنبه 9 آذر 1394 01:42 ق.ظ نظرات ()

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، در پی درج گزارشی با عنوان «سوت تاریخی کارخانه ریسمان‌ریسی سمنان به سرقت رفت» برای نخستین بار بین رسانه‌ها در خبرگزاری فارس استان سمنان، رئیس شورای اسلامی شهر سمنان جوابیه‌ای به این خبرگزاری ارسال کرده است.

علی همتی در این جوابیه می‌گوید: «به استحضار شهروندان محترم می‌رساند ساختمان اداری کارخانه ریسمان‌ریسی از بدو تحویل به شهرداری سمنان، فاقد سوت بود؛ پس از تملک ساختمان مذکور توسط شهرداری و تحویل آن به شورای اسلامی شهر، شهرداری اقدام به تهیه و نصب یک دستگاه بوق آژیری جهت زنده نگه داشتن خاطرات شهروندان نمود که تا چند سال در ساعات شرعی، صدای آن به گوش مردم می‌رسید. لیکن همان بوق هم به علت اعتراض همسایگان از اوایل دوره سوم شورا خاموش گردید.

گفتنی است شورا به محض اطلاع از سرقت بوق، ضمن ابلاغ به حراست شهرداری جهت پیگیری‌های لازم، اقدامات لازم را توسط پلیس آگاهی انجام و تا حصول نتیجه پیگیر آن خواهد بود».

به گزارش فارس؛ این سخنان در حالی از سوی رئیس شورای اسلامی شهر سمنان مطرح می‌شود که وی پیش‌تر در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفته بود: «رئیس شورای شهر سمنان با تأیید خبر سرقت سوت تاریخی کارخانه ریسمان‌ریسی سمنان گفت: فعلاً ردی از سارق یا سارقین گرفته نشده است.

علی همتی اظهار کرد: در همین ارتباط پرونده‌ای تشکیل و به میراث فرهنگی و نیروی انتظامی استان نیز ارجاع شده است.

وی با بیان این‌که پرونده این سرقت به حراست شهرداری نیز ارجاع شده است، افزود: از تاریخ دقیق سرقت اطلاعی نداریم و هرگونه اظهارنظر در این ارتباط منوط به بررسی‌های بیشتر است.

رئیس شورای شهر سمنان با بیان این‌که مجموعه شورای شهر که در ساختمان تاریخی کارخانه ریسمان‌ریسی مستقر است مجهز به دوربین‌های مداربسته است، خاطر نشان کرد: همه فیلم‌ها نیز در اختیار مسئولان پیگیری این پرونده قرار گرفته است.

همتی با بیان این‌که این سوت ارزش تاریخی چندان زیادی هم ندارد، گفت: این سوت مربوط به دوره‌ای است که این کارخانه در سمنان راه‌اندازی شده است.»