مهرداد چهارشنبه 6 آبان 1394 03:22 ب.ظ نظرات ()
سمنان - کمیته سفرهای استانی هیئت دولت با موضوع بررسی شرایط بیست و چهارمین سفر استانی رئیس جمهور و هیئت دولت به میزبانی استان سمنان تشکیل جلسه داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، استاندار سمنان در این نشست که شامگاه دوشنبه در شورای اداری استان سمنان به میزبانی سالن اجتماعات مدیریت امور شعب بانک ملی این استان برگزار شد، با بیان اینکه هیئت دولت بیستم آبانماه جاری میهمان مردم استان سمنان خواهد بود، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، بیست و چهارمین سفر استانی دولت یازدهم به استان سمنان انجام می‌شود و رئیس‌جمهوری به همراه کاروان دولتی‌ها، به استان زادگاه خود سفر می‌کند.

محمد زندوکیلی با اشاره به تشکیل کمیته های مردمی برای استقبال از سفر دولت و رئیس جمهور در استان سمنان، بیان داشت: تمام ظرفیت ها و امکانات برای استقبال و بهره گیری از سفر کاروان تدبیر و امید به کار گرفته شود.

وی افزود: استفاده از اعتبارات ملی برای پروژه های استانی، ملی و استانی ملی، استفاده از ظرفیت سرمایه گذاری نهادها و سازمان های عمومی غیردولتی مانند بنیاد برکت، کمیته امداد و ... برای امکان سرمایه گذاری، برای این سفر پیش بینی شده است.

رئیس جمهور در سمنان سخنرانی عمومی دارد

استاندار سمنان همچنین گفت: در سفر اعضای هیئت دولت به استان سمنان، علاوه بر رئیس‌جمهوری، وزرای دولت و شماری از مدیران کشوری نیز حضور دارند.

وکیلی با بیان اینکه دکتر روحانی تنها در سمنان سخنرانی عمومی دارد، ابراز داشت: بر اساس مقدمات پیش‌بینی ‌شده، رئیس‌جمهوری در صبح روز ۲۰ آبان ماه در سمنان سخنرانی می‌کند و از همان روز، نمایندگان دولت به شهرستان‌ها سفر می‌کنند. شماری از معاونان رئیس‌جمهوری و مسئولان سازمان‌های کشوری در سفر دولت به سمنان در شهرستان‌های مختلف این استان حضور پیدا می کنند.

نگران هیچ حاشیه ای در سفر هیئت دولت نیستیم

استاندار سمنان با اشاره به شرایط دولت تدبیر و امید در ابتدای فعالیت، تصریح کرد: در ابتدای کار دولت یازدهم در استان سمنان ۵۰ هزار میلیارد ریال پروژه نیمه تمام وجود داشت، در حالی که درآمدهای دولت یازدهم نیز به دلیل کاهش فروش و قیمت نفت، قابل توجه نبود.

وکیلی با بیان اینکه استان سمنان برای جشنی ملی در استقبال از کاروان تدبیر و امید، از تمام امکانات استفاده خواهد کرد، تاکید کرد: نگران هیچ مساله حاشیه ای در این باره نیستیم.

وی در خاتمه این نشست بر لزوم بهره گیری از تمام ظرفیت ها و امکانات برای استقبال و بهره گیری از سفر کاروان تدبیر و امید تاکید کرد.

دولت یازدهم ادبیات سیاسی جدید درکشور بنیان کرد

مشاور فرهنگی رییس جمهور هم در هفتمین شورای اداری استان سمنان با بیان اینکه دولت یازدهم ریل جدید برای قطار اداره کشور بنا کرده است، گفت: دولت یازدهم سعی دارد تا در گفتمان، رفتار، نگرش و هنجار در عرصه سیاس داخلی و خارجی کشور تغییر ایجاد کند.

سید رضاصالحی امیری افزود: دولت، همچنین پاسخگویی به نیازهای مردم را در اولویت کارهای خود قرار داده و برای آن هدف گذاری کرده است.

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی با اشاره به مباحث هسته‌ای و رویکردهای سیاسی و اقتصادی دولت یازدهم در شرایط پساتحریم، بیان داشت: تغییر نگرش افکار عمومی دنیا نسبت به کشور و رفع تحریم ها و ایجاد شکاف میان اسرائیل و آمریکا از دستاوردهای توافق هسته ای بود که در شرایط پساتحریم می تواند در تصمیمات عرصه سیاست خارجی دولت تاثیر به سزایی داشته باشد.

دولت از شعارزدگی دور است

مشاور فرهنگی رییس جمهوری با بیان این مطلب که دولت تدبیر وامید دولت عملگرایی است و از شعار زدگی دوری می کند اضافه کرد: کارآمدی مهمترین رسالت دولت یازدهم است.

صالحی امیری با اشاره به اینکه عده ای در کشور اصرار دارند دولت را وارد زمین بازی مناقشات کنند تا با گردآلود کردن صحنه بازی، دولت را در تنگنا قرار دهند، ابراز داشت: دولتمردان تدبیر و امید آگاهانه وارد این فضا نمی شوند و به دنبال اثربخشی با خدمت و ایجاد رضایت در مردم هستند.

وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید به اخلاق محوری استوار است و  همه افراد، گروه ها، سلایق و رنگ هایی که در چارچوب قانون و نظام هستند، می توانند در این فضای سیاسی فعالیت داشته باشند.