مهرداد جمعه 17 مهر 1394 09:18 ق.ظ نظرات ()

دبیر کل حزب مردم سالاری گفت: ما هرگز ادعا نداریم که به همه امتیازات در بحث مذاکرات هسته‌ای دست پیدا کردیم، ناچاراً  بعضی از محدودیت ها را باید داشته باشیم.به گزارش سمنان لاین دکتر مصطفی کواکبیان  در آئین بازتأسیس انجمن اسلامی دانشگاه دامغان در جمع رئیس، اساتید و دانشجویان در محل تالار اندیشه این دانشگاه به نقش و جایگاه دانشگاه و دانشجویان در آگاه سازی جامعه پرداخت و افزود: این قشر فرهیخته باید با هوشیاری و ذکاوت سیاسی بتوانند کار را به پیش ببرند.

وی تصریح کرد: یکی از نکاتی که دانشجویان می توانند در عرصه های سیاسی حضوری پر رنگ داشته باشند این است که این قشر پویا و زنده در انتخابات لیست ارائه دهند و در این عرصه سیاسی مشارکت فعال داشته باشند.

می خواهند دانشجویان را از سیاست دور کنند

نماینده سابق مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با ابراز تاسف از اینکه دست هایی در کار است که می خواهند دانشجویان را از سیاست دور کنند، گفت: باید با نهایت آرامش و نظم و برنامه ریزی دقیق بتوانیم حضور دانشجویان را در عرصه سیاسی تقویت کنیم.

کواکبیان با تاکید بر اینکه دانشگاه های ما نباید شعبه ای از احزاب باشد، اظهار داشت: انجمن های اسلامی دانشگاه ها باید با تدبیر و برنامه ریزی خاص بتوانند به اهداف و امورات خود بپردازند و در عرصه های سیاسی حضوری به جا و پر رنگ داشته باشند.

وی اضافه کرد: انجمن اسلامی دانشجویان نیازمند یک حرکت تشکیلاتی است.

امروز هیچ چیزی قابل سانسور نیست

این چهره اصلاح طلب، آگاهی بخشی، آموزش، تحلیل مسائل سیاسی روز را از مهم ترین موضوعاتی دانست که انجمن اسلامی دانشگاه دامغان باید به آن توجه و آن را در سرلوحه کارهای خود قرار دهد.

کواکبیان با اشاره به اینکه امروزه هیچ چیزی قابل سانسور نیست، افزود: ما هرگز ادعا نداریم به همه آرمان ها دست پیدا کردیم بلکه امیدواریم با تأسیس انجمن اسلامی در دانشگاه این حرکت و سیر را دنبال کند تا بتوانیم به اهداف و آرمان های مورد نظر خودمان دست پیدا کنیم.

وی خاطر شان کرد: دانشجویان ما می توانند در بیرون از دانشگاه عضو هر حزب و گروهی باشند ولی در دانشگاه ها نباید حزبی ایجاد یا شعبه ای از احزاب به وجود آید.

ناچار به پذیرفتن بعضی محدودیت ها در مذاکرات هسته ای هستیم

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم همچنین به بحث مذاکرات هسته ای پرداخت و اظهار داشت: یکی از افتخارات تیم مذاکره کننده ما این است که نظام به آنان اعتماد کرد و آنان نیز با حمایت نظام و رهبری انقلاب کار خود را دنبال کردند.

کواکبیان اضافه کرد: در این شرایط باید اجماع داخلی صورت گیرد چون نظام و رهبر فرزانه انقلاب بارها از اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای حمایت خودشان را اعلام کرده اند.

وی تأکید کرد: ما هرگز ادعا نداریم که به همه امتیازات در بحث مذاکرات هسته ای دست پیدا کردیم ولی ناچاراً بعضی از محدودیت ها را باید داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: در بحث مذاکرات هسته ای به نتایج و ثمرات خوبی نیز دست یافته ایم که رفع و برداشتن تحریم ها از نکات مثبت و قوت این نتایج مهم و حساس به شمار می آید.

مجلس شورای اسلامی نیازمند یک خانه تکانی جدی است

عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی تهران به انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی نیازمند یک خانه تکانی جدی است.

کواکبیان تأکید کرد: استیضاح وزیر راه و شهرسازی یک افتضاح سیاسی بود که در پایان وزیر مجدد توانست از مجلس رأی اعتماد کسب کند.

وی گفت: مجلس در نظام جمهوری اسلامی ایران محور بسیاری از تصمیم گیری ها است و از اهمیت والایی برخوردار است.