مهرداد شنبه 17 مرداد 1394 01:02 ب.ظ نظرات ()

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، محمد زندوکیلی عصر امروز در حاشیه بازدید معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور از طرح‌های عمرانی سمنان اظهار داشت: امروز نباید اصرار داشته باشیم که روستاها را بدون کار کارشناسی به شهر تبدیل کنیم.

وی تصریح کرد: شهرداری باید بتواند بر اساس سیاست درآمد- هزینه خود را اداره کند و شهرداری‌های که نتواند هزینه‌های خود را تأمین کند، دیگر نمی‌توان اسمش را شهرداری و روستای ارتقاءیافته را شهر گذاشت.

استاندار سمنان افزود: در شرایط فعلی، با ارتقای بدون کارشناسی روستاها به شهر، مردم روستایی از بسیاری از حمایت‌های دستگاه‌های اجرایی و اعتبارات عمرانی نیز محروم می‌مانند و این به ضرر روستاهاست.

زندوکیلی گفت: در صورت ارتقای روستایی به شهر، انتظارات مردمی نیز کاملاً متفاوت می‌شود و مردم در اخذ مجوزها و پرداخت عوارض شهرداری با مشکل مواجه می‌شوند.

وی بیان کرد: انتظارات مردمی در این صورت با امکانات و خدمات شهرهای بزرگ برابری می‌کند و این مناسب نیست.

به گزارش فارس؛ اخیراً نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی در نشستی اعلام کرده بود پیگیر ارتقای روستای فولادمحله در شهرستان مهدی‌شهر به فولادشهر است؛ علیرضا خسروی در این ارتباط سؤالی را نیز از وزیر کشور مطرح کرده است که احتمال مطرح شدن آن در صحن علنی مجلس شورای اسلامی وجود دارد.

استاندار سمنان همچنین اعتقاد دارد: هر نقطه‌ای که شهر می‌شود، باید از قبل ساماندهی فکری برای مردم آن انجام‌ شده باشد و این کار از وظایف مهمی است که قبل از تأسیس شهرهای جدید باید بدان توجه شود.

زندوکیلی ادامه داد: حمایت از شهرداری‌ها سیاست مسئولان استان سمنان است تا بتوانند سطح خدمات‌رسانی خود را به مردم ارتقا بخشند.

وی تصریح کرد: حدود یک هزار و 500 واحد صنعتی فعال، 600 تا 700 واحد نیمه‌فعال و 400 تا 500 واحد تعطیل شده در استان سمنان وجود دارد و از این حیث، استان سمنان دارای ویژگی‌های قابل‌توجهی است.

استاندار سمنان بیان کرد: نزدیکی به تهران و همسایگی با چندین استان کشور، شرایط سمنان را بسیار متمایز از سایر استان‌ها کرده است و از این رو، باید به خواسته‌های آن توجه شود.