مهرداد چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394 01:09 ق.ظ نظرات ()

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، محمد زند وکیلی عصر امروز در دیدار با مدیران سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در دانشگاه سمنان اظهار داشت: مهم‌ترین محور توسعه استان سمنان از سه محور توسعه در سند پایش توسعه این استان، توسعه صنعت توریسم با شاخص‌های گردشگری درنظر گرفته شده است.

وی بابیان اینکه تلاش می‌کنیم در استان تمامی زیرساخت‌های توسعه صنعت گردشگری را آماده کنیم خاطرنشان کرد: توسعه اقتصادی به ویژه در بخش گردشگری، صرفاً با بودجه‌ها و امکانات دولتی امکان‌پذیر نیست.

استاندار سمنان خاطرنشان کرد: به همین منظور باید تمام بسترهای موجود برای بخش خصوصی فراهم شود تا بتوانیم در توسعه گردشگری پیشتاز باشیم.

وکیلی از آمادگی استان سمنان برای جذب سرمایه‌گذارانی که قصد دارند در این استان فرصت‌های گردشگری ایجاد کنند خبر داد و افزود: تمام امکانات استان سمنان برای این سرمایه‌گذاران فراهم است تا بتوانند فرصت‌های گردشگری در استان را ایجاد کنند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های بالای موجود در این استان به منظور سرمایه‌گذاری در بخش توسعه زیرساخت‌های گردشگری گفت: ممنوعیتی در جذب و جلب سرمایه‌گذار در بخش صنعت گردشگری در استان سمنان وجود ندارد.

استاندار سمنان تصریح کرد: نقش‌هایی که صنعت توریست و گردشگری می‌تواند داشته باشد؛ نقش اقتصادی است و دنیا به این مسئله توجه کرده که چه قدر می‌توان از درآمد گردشگری، سهم داشت.

وکیلی اظهار داشت: درآمد حاصل از گردشگری در برخی از کشورها به‌مراتب بیشتر از درآمد کشورهای نفتی اوپک است و باید دید که این کشورها چه کاری می‌کنند که توانسته‌اند به این میزان گردشگر داشته باشند.

استاندار سمنان به برخی سیاه نمایی کشورهای غربی و استکباری در مورد ایران اشاره کرد و خاطرنشان کرد: آنها محدودیت جدی در رابطه با رفت‌وآمد ایران ایجاد کردند و با سیاه نمایی که از موقعیت داخلی ایران در رسانه‌های خود داشتند برای شهروندان خود ایران‌هراسی را ایجاد کردند.

وکیلی تصریح کرد: یکی از راه‌هایی که ما می‌توانیم جلوی این تبلیغات منفی را بگیریم صنعت گردشگری است چراکه آمدن توریست‌ها و دیدن واقعیت‌های داخل کشور می‌تواند این نگرش‌ها را تغییر دهد.