مهرداد سه شنبه 26 اسفند 1393 06:20 ب.ظ نظرات ()

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، ظهر امروز جلسه توجیهی راه‌اندازی شبکه مهد الکترونیک با حضور رعنا سورمه، معاون بهزیستی استان سمنان برگزار شد.

در این جلسه که کارشناسان مهدهای کودک بهزیستی استان، شهرستان‌ها و 51 نفر از مدیران مهدهای کودک حضور داشتند، نماینده شرکت مجری طرح در خصوص راه‌اندازی شبکه مهد الکترونیک، امکانات و خدمات آن توضیحاتی ارائه داد.

علی باطنی در خصوص راه‌اندازی این شبکه و آمار کمی این شبکه گفت: هدف از ایجاد این شبکه ایجاد بستر یکپارچه در جهت آموزش و ارتقای سطح علمی کاربران شبکه، همچنین کمک به افزایش کیفیت خدمات‌دهی سازمان بهزیستی و مهدهای کودک به مخاطبان خود است.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر، این شبکه پذیرای بیش از 80 کارشناس دفتر امور کودکان، 3 هزار مدیر مهدکودک و 170 هزار کاربر خانواده است.

گفتنی است؛ در پایان این جلسه مقرر شد: پس از انعقاد تفاهم‌نامه فی‌مابین اداره کل بهزیستی استان و شرکت مجری طرح، جلسه آموزشی این شبکه در اسرع وقت برگزار شود.

امروز همچنین کودکان مرکز کم‌شنوا و ناشنوای «نوا» به استقبال نوروز رفتند.

هم‌زمان با آخرین روزهای زمستان و در آستانه نوروز، جشن استقبال از بهار در مرکز آموزشی کودکان کم‌شنوا و ناشنوای نوا در شاهرود برگزار شد.

حسن غربا، رئیس بهزیستی شاهرود ضمن حضور در مراسم این مرکز، عید نوروز را به مربیان و کودکان تبریک گفت و بر آموزش آیین‌های سنتی و مذهبی نوروز ازجمله خواندن دعا و قرآن در ساعت تحویل، صله‌رحم و.. تأکید کرد.

در این مراسم، کودکان با آیین‌های نوروز آشنا شده و به جشن و شادمانی پرداختند و از رئیس اداره بهزیستی شاهرود عیدی گرفتند.