مهرداد چهارشنبه 15 بهمن 1393 09:01 ب.ظ نظرات ()

به گزارش خبرگزاری فارس از شهمیرزاد، حجت‌الاسلام والمسلمین سید داوود احمدپناه عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران خطاب به باغداران شهمیرزادی اظهار داشت: مالکان باغات شهمیرزاد باید بدانند دیگر دوران آبیاری غرقابی گذشته است و از مسئولان جهاد کشاورزی می‌خواهیم تا تسهیلات لازم برای ایجاد امکانات جهت آبیاری قطره‌ای در باغات شهمیرزاد را فراهم آورند.

امام جمعه شهمیرزاد از اعضای شورای اسلامی‌ شهر و ستاد نماز جمعه شهمیرزاد نیز خواستار پیگیری این مورد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه آبیاری قطره‌ای از اصول جدید کشاورزی است، از مالکان خواست تا با همکاری و تمکین خویش شرایط را برای این امر مهیا سازند.

احمدپناه با اشاره به قطع اخیر درختان مثمر در شهمیرزاد، از شهرداری و شورای شهمیرزاد که این افراد را جریمه کردند، تقدیر و تقاضا کرد تا به مالکان این باغ‌ها جواز آنچنانی ندهند تا آپارتمان‌های چند طبقه بسازند بلکه طبق قانون با این افراد برخورد کنند.

امام جمعه شهمیرزاد گفت: این افراد باید به جای درختان قطع شده درخت بکارند، زیرا از نظر شرعی هم هر کس که یک درخت را قطع کند، باید سه درخت به جای آن بکارد.

وی با بیان اینکه شهمیرزاد نگین ایران اسلامی است که همگان می‌توانند از آب و هوای خوش آن استفاده کنند، از مردم شهمیرزاد خواست تا برای حفظ این شهر نهایت تلاش خویش را به کار برند.