مهرداد دوشنبه 13 بهمن 1393 09:26 ب.ظ نظرات ()

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، سیف‌الله شهاب عصر امروز در آیین افتتاح پروژه‌های ارتباطی و مخابراتی استان سمنان که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، شماری از مسئولان کشوری و استاندار سمنان در استانداری سمنان تشکیل شد، با اشاره به اهمیت و جایگاه استان سمنان از نظر ارتباطی به دلیل همجوار بودن با هشت استان دیگر، از فعال‌سازی اینترنت در 160 روستای استان سمنان از بین 589 روستا خبر داد.

وی گفت: در یک سال گذشته، رشد 25 درصدی در پهنای باند مشترکان در استان سمنان داشتیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان با بیان اینکه در حال حاضر یک‌هزار و 500 کیلومتر فیبر نوری در این استان در حال کار است که این مقدار به 2 هزار کیلومتر خواهد رسید، گفت: به دلیل استعداد استان سمنان و همجواری آن با هشت استان دیگر، در حوزه پدافند غیرعامل ماموریت‌های مهمی به این استان واگذار شده است.

شهاب از پروژه‌های ارتباطی استان سمنان یاد کرد که با هزینه‌ای بالغ بر 53 میلیارد ریال انجام شده است.

وی خرید و راه‌اندازی 12 هزار پورت پرسرعت دیتا، نصب و راه‌اندازی کافو‌نوری 240 شماره پارک فناوری سمنان و 480 شماره شهرک گل‌های شاهرود و توسعه پورت‌های کافو‌نوری شهرک صنعتی باتری را از زمره این پروژه‌ها بیان کرد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان توسعه شبکه کابل 48 واحدی شاهرود و 37 واحدی میامی، اجرای 6 هزار و 800 متر کابل‌کشی فیبر نوری شهری در شهرستان‌های سمنان، شاهرود، دامغان، گرمسار و میامی، توسعه و تکمیل زیرساخت برق شهرهای سمنان، میامی و گرمسار، احداث و توسعه ایستگاه ارتباطات زیرساختی زمان‌آباد و باجه پست بانک مستقر در اداره‌کل پست استان را از دیگر پروژه‌های ارتباطی استان سمنان ذکر کرد.

وی مزایای پروژه‌های بهره‌برداری شده را توسعه زیرساخت‌های ارتباطی به منظور افزایش دسترسی به اینترنت پرسرعت در سطح استان و کاهش قطعی ارتباطات، ایجاد سیستم مانیتورینگ شبکه دیتا، بهسازی و نوسازی ساختمان‌های مورد بهره‌برداری و تاسیسات ایستگاه‌ها دانست.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان گفت: انجام این امور باعث ایجاد عدالت ارتباطی در سطح استان و افزایش رضایت‌مندی مشترکان خواهد شد.