مهرداد دوشنبه 13 بهمن 1393 09:25 ب.ظ نظرات ()

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، علیرضا خسروی ظهر امروز در مراسمی که در شرکت ارتباطات زیرساخت استان سمنان برگزار شد، اظهار داشت: دولت یازدهم در خصوص رسیدن به دولت الکترونیک، برنامه‌ها و هدف‌گذاری‌های مشخص و خوبی انجام داده است.

وی ادامه داد: در خصوص رسیدن به دولت الکترونیک کارهای بسیار خوبی از طرف دولت انجام و زیرساخت‌های آن فراهم شده است.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در برنامه دولت تدبیر و امید این طرح در سه گام اجرایی خواهد شد؛ در گام نخست، همه فعالیت‌های ادارات به صورت الکترونیکی انجام می‌گیرد و لازم نیست مراجعه‌کنندگان برای انجام امور اداری به ادارات بروند.

وی افزود: در گام دوم، دولت یازدهم قصد دارد به سمت ایران الکترونیک برود و تمام ادارات را به یکدیگر متصل کند.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در این طرح امور بین ادارات هم به صورت الکترونیک انجام می‌گیرد؛ دولت قصد دارد در گام سوم و گام آخر به ایران همراه بپردازد تا کشور جمهوری اسلامی ایران به دیگر کشورهای پیشرفته در این عرصه برسد.

وی تصریح کرد: امیدواریم دولت بتواند این گام‌ها را مستحکم بردارد تا مانند عرصه‌های دیگر در این عرصه نیز به کشورهای پیشرفته دنیا برسیم.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به صورت جدی برنامه‌های این طرح را دنبال می‌کند تا در آینده‌ای نزدیک به اهداف خود برسیم.

خسروی همچنین گفت: استفاده از ظرفیت‌های داخلی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این طرح است و در تمام طول این مسیر دولت تدبیر و امید از پتانسیل‌های بومی استفاده می‌کند.

وی با بیان اینکه تلاش‌های زیادی در این زمینه انجام گرفته است، اظهار کرد: باید سرعت خود را در این عرصه افزایش دهیم؛ چرا که کشورهای پیشرفته هر روز در حال پیشرفت هستند و ما باید سعی کنیم به آن‌ها برسیم.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران در عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز می‌تواند مانند دیگر عرصه‌ها با تکیه به نیروی جوان و هوشمند خود پیشگام باشد.

خسروی یادآور شد: نباید یادمان برود ما در اوایل انقلاب در چه وضعیتی بودیم و تنها با خودباوری و استفاده از ظرفیت‌های بومی به اینجا رسیده‌ایم.