مهرداد دوشنبه 13 بهمن 1393 09:24 ب.ظ نظرات ()
به گزارش خبرگزاری فارس از شاهرود، حسن شکراللهی عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: شاهرود مقصد اولین سفر شهرستانی سفرنامه سلامت و امید در این استان بود و این برنامه در تفرجگاه بلوار شاهرود برگزار شد و 20 دقیقه از آن به صورت زنده از شبکه اول سیما پخش شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان اظهار کرد: فرهنگ‌سازی پیشگیری و مشارکت مردمی در حوزه سلامت و شناسایی خیرین در راستای اهداف عام‌المنفعه، امدادی و بشردوستانه جمعیت، از مهم‌ترین دستاورد‌های این سفرنامه در استان سمنان بود.

شکراللهی با بیان اینکه سلامت و بهداشت دارای مولفه‌های مختلفی است، گفت: سفرنامه سلامت و امید گام مهمی در مسیر جهت بخشی و ساماندهی فعالیت‌های متولیان و دست‌اندرکاران حوزه سلامت و بهداشت جامعه است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان به اهدای سه قطعه زمین و دو باب ساختمان از سوی خیران به جمعیت هلال احمر برای احداث خانه‌های داوطلب تخصصی سلامت و امید اشاره و اظهار کرد: پایگاه‌های امداد و نجات بین‌شهری از دیگر دستاورد‌های اجرای سفرنامه سلامت و امید در استان سمنان بود.

این مقام مسئول در پایان ارزش تقریبی کمک‌های نقدی و غیرنقدی خیرین شهرستان‌های شاهرود و میامی در سفرنامه سلامت و امید را 400 میلیون ریال و همچنین تقبل هزینه ساخت یک خانه سلامت در شاهرود، اهدای 10 هزار سهام شرکت سیمان شاهرود و ویزیت و داروی رایگان 36 بیمار اعلام کرد.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با برگزاری این سفرنامه، مردم و خیرین بیش از پیش با ماموریت‌ها و اهداف جمعیت هلال احمر آشنا شوند و نقش موثرتر و با انگیزه‌تری در فعالیت‌های این جمعیت مردمی ایفا کنند.