مهرداد چهارشنبه 17 دی 1393 08:19 ب.ظ نظرات ()
سمنان - ایرنا - معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای روز چهارشنبه از مراحل انجام تست پایداری و واژگونی اتوبوس های تولیدی در شرکت عقاب افشان سمنان بازدید کرد.

این تست ها که شامل آر 107 برای پایداری اتوبوس و آر 66 برای واژگونی اتوبوس است توسط کارشناسان فنی این شرکت و با تایید یک شرکت ترکیه ای انجام شد.

مدیرعامل شرکت عقاب افشان سمنان در این برنامه گفت: در سنجش پایداری اتوبوس خودرو 28 درجه از زمین بلند می شود که در این حالت نباید واژگون و یا منحرف شود.

'عبدالله اکبری راد' افزود: هدف در تست واژگونی نیز جلوگیری از بروز خسارت و آسیب به سرنشینان اتوبوس در زمان واژگونی آن است.

وی با بیان اینکه این استانداردها مطابق با استانداردهای روز اروپا است گفت: به دنبال حوادث سال قبل در برخی از محورها استانداردهای مورد نظر با دقت بیشتری بر روی تولیدات این شرکت اعمال می شود.

اکبری راد شمار تولیدات این شرکت در سالجاری را 300 دستگاه بیان کرد و گفت: از این تعداد 130 دستگاه شهری و بقیه بین شهری است و تا پایان سال این تعداد به 470 دستگاه می رسد.

مدیرعامل شرکت اتوبوس سازی عقاب افشان سمنان شمار تولیدات این شرکت در سال قبل را 140 دستگاه بیان کرد.

وی از برنامه ساخت اتوبوس های شهری ویژه خطوط بی آی تی مشهد خبر داد و گفت: تست مذکور بر روی این نوع اتوبوس ها نیز انجام شده که مورد تایید شرکت های ممیز خارجی نیز قرار گرفته است.

'داود کشاورزیان معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهدای و حمل و نقل جاده ای در سفر به سمنان از خطوط تولید و فعالیت های این شرکت بازدید کرد.