مهرداد پنجشنبه 11 دی 1393 03:50 ب.ظ نظرات ()
سرهنگ 'عباسعلی رحیمی' روز چهارشنبه در نشستی با مسئولان و نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان یادآور شد: میزان آتش سوزی در مدت مشابه سال قبل 26 فقره و در سطح حریق 51.5 هکتار بوده است.

وی با بیان اینکه امسال در مراتع و جنگل های شهرستان های سمنان، سرخه، گرمسار و آرادان آتش سوزی رخ نداده است گفت: با تمام توان و امکانات در صدد مهار آتش سوزی های احتمالی هستیم و از مردم نیز می خواهیم در حفاظت و حراست از این منابع خدادادی کوشا باشند تا آمار وقوع آتش سوزی در این استان به صفر برسد.

وی نقش یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری را مانند مرزبانان بسیار مهم خواند و اظهار داشت: کوتاه آمدن و بی توجهی به ماموریت ها می تواند خسارات فراوانی را به مردم تحمیل کند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان نیز در این نشست از ثبت 124 فقره تخلف در سالجاری در عرصه منابع طبیعی این شهرستان خبر داد و افزود: این تخلفات مربوط به مواد 42، 43، 44، 48و 55 بوده است که از سوی واحد حقوقی این اداره برای متخلفان پرونده تشکیل و به مراجع قضایی معرفی شدند.

'احمد علی بهاور' کمبود نیروی انسانی در یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان را مهمترین مشکل این شهرستان ذکر کرد و اظهار داشت: با توجه به این مهم تاکنون نتوانسته ایم به اهداف خود دست یابیم و با کمترین نیرو به انجام ماموریت ها می پردازیم.

وی با اشاره به وقوع سه فقره آتش سوزی از ابتدای سالجاری در مراتع دامغان افزود: در 9 ماهه نخست سالجاری این تعداد آتش سوزی 212 میلیون و 250 هزار ریال خسارت وارد کرد.

عضو ستاد مدیریت بحران شهرستان دامغان گفت: کجین دشت و مراتع بادله کوه در شمال دامغان از مهمترین مناطقی است که دچار آتش سوزی شد.