مهرداد پنجشنبه 27 آذر 1393 07:29 ق.ظ نظرات ()

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان به نقل از روابط ‌عمومی اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، محمدحسین بحرالعلومی در گردهمایی پژوهشی این اداره کل اظهار داشت: یکی از برنامه‌های توسعه گردشگری استان سمنان، دعوت برای حضور گروه‌های برتر طبیعت‌گردی کشور در استان است تا در تمامی نقاط استان توریست داشته باشیم.

وی بابیان اینکه این استان باوجود قابلیت‌های نمک‌درمانی و چشمه‌های آبگرم می‌تواند در زمینه گردشگری سلامت فعال باشد، گفت: پارک ملی کویر و زیست‌کره توران، بسطام، قلعه‌های استان و دیگر اماکن چشم نواز و با ارزش، همگی جاذبه گردشگری است.

وی هدف از برگزاری این گردهمایی را واکاوی افتخارات این استان در حوزه‌های میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری عنوان کرد و افزود: شناخت و معرفی استان به ایران و جهان نیاز به مطالعات پژوهشی دارد.

بحرالعلومی با اشاره به پژوهش‌های باستان‌شناسی انجام‌شده در استان سمنان اظهار داشت: این پژوهش‌ها باهدف شناخت و معرفی هر چه بیشتر تاریخ استان سمنان انجام می‌شود.

وی از حضور گروه باستان‌شناسان فرانسوی در کویر حاج علی‌قلی دامغان در اسفندماه امسال برای تکمیل پژوهش‌های باستان‌شناسی خبر داد و اظهار امیدواری کرد تا با افزایش اعتبارات حوزه میراث فرهنگی، بسیاری از کارهای عقب‌مانده در زمینه حفظ و مرمت آثار انجام شود.

وی با تأکید بر اینکه استان سمنان در زمینه صنایع‌دستی نیز جزو سه استان برتر کشور است، گفت: متأسفانه مردم کشور توانایی‌های استان را نشناخته‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: تمام تلاش‌ها برای رونق دادن سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان است.

گردهمایی پژوهشی اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان با عنوان واکاوی ردپای انسان‌های اولیه در سمنان برگزار شد.

در این گردهمایی فرماندار سمنان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مدیرکل امور کتابخانه‌های استان، شهردار بیارجمند و جمعی از پژوهشگران برتر استان حضور داشتند.