مهرداد سه شنبه 25 آذر 1393 11:30 ب.ظ نظرات ()

به گزارش خبرگزاری شبستان از سمنان ؛ حجت الاسلام عبدالله واحدی با اعلام این مطلب افزود: در هفته وقف دیدار با نماینده ولی فقیه دراستان،مسئولان استانی ،سخنرانی قبل از خطبه های نمازجمعه توسط مدیر اوقاف وامور خیریه استان سمنان و... برگزار می شود.

وی از برگزاری دومین همایش وقف و رسانه در استان سمنان  در روز 27 آذر ماه خبردادوگفت: رسانه ها وخبرنگاران نقش قابل توجهی در ترویج سنت حسنه وقف دارند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: بازسازی دو موقوفه در شهمیرزاد و شاهرود همزمان با هفته وقف آغاز می شود.

وی این موقوفات را شامل حمام گلستان در شهمیرزاد و ساخت پارکینگ طبقاتی در شاهرود برشمرد و گفت: برای اجرای این دو طرح 150 میلیارد ریال پیش بینی شده است.

وی وسعت طرحهای تعمیراتی و مرمتی را با 19 پروژه را 13 هزار و 730 مترمربع بیان کرد و گفت: این طرحها در موقوفاتی که عرصه و عیان وقف باشد صورت می گیرد و این طرحها دارای 90 درصد پیشرفت فیزیکی است.

واحدی اظهار کرد: همچنین در هفته وقف 17 نشست صنفی با صنوف مختلف استان سمنان برگزار می‌شود و 12 ایستگاه همه واقف باشیم در استان سمنان دایر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در هفته وقف شش همایش یاوران وقف در استان سمنان برگزار می‌شود اظهار داشت: یکی از این همایش‌ها استانی است که در روز پنجم دی ماه در شهرستان دامغان برگزار خواهد شد.

وی از ثبت 60 مورد وقف جدید در استان سمنان در سالجاری خبردادوگفت:این موقوفات در سامانه به ثبت رسیده و پیش بینی می شود تا پایان امسال این تعداد به بیش از 110 مورد وقف افزایش یابد.

واحدی شمار موقوفات استان سمنان را چهارهزار و 896 موقوفه بیان کرد و گفت: تعداد رقبات استان سمنان نیز به 16 هزار و 726 رقبه رسیده است که از این تعداد 10 هزار و 600 رقبه متصرفی و بقیه غیرتصرفی است.

وی اضافه کرد: در سال جاری 174 سند برای موقوفات استان سمنان اخذ شده است که در این زمینه از همکاری اداره ثبت اسناد و املاک قدردانی می‌کنیم.

 واحدی از پیش بینی 10 میلیارد ریال اعتباردر سالجاری  برای اجرای طرحهای عمرانی در بقاع متبرکه  خبردادوگفت: هفت رقبه با مشارکت بخش خصوصی و پیشرفت 40 درصد در حال ساخت و ساز است.