مهرداد سه شنبه 9 اردیبهشت 1393 04:10 ب.ظ نظرات ()
دو لاله ی گمنام از گلزار لاله ها میهمان شاهرود اند
شاهرود، میزبان دو شهید گمنام دراستان می شود


شاهرود؛ باری دیگر،عطرآگین  شهادت می شود. شهرستان شاهرود، آماده ی میزبانی از کبوتران پرپر گمنام می شود.

به گزارش.....عصر امروز، جلسه ی هماهنگی مراسم تشییع پیکر دو شهید گمنام در شاهرود با حضور جمعی از مسئولین این شهرستان در سالن جلسات فرمانداری ویژه شاهرود برگزار شد و

دانشجویان دانشگاه صنعتی شاهرود و دیگر حضارجلسه، پیشنهادات خود را در مورد نحوه ی برگزاری مراسم تشییع دو شهید گمنام، مطرح کردند.

امام جمعه شاهرود ضمن اعلام موافقت از برنامه های پیشنهادی ابراز داشت: غروب چهارشنبه،همزمان با شب اول ماه رجب، مجلسی به یاد ونام شهدا برگزار می کنیم.

حجه الاسلام محمود ترابی افزود:تصمیمات این جلسه متعلق به شهداست و ان شاء الله خود شهدا در برگزاری هرچه باشکوه ترمراسم، ما را یاری کنند. شهدا خودشان انتخاب میکنند کجا بروند و چه کسانی را پذیرایی کنند.

نعمت وجود شهدا، عامل تداعی آرمانهای انقلاب برای مردم است

معاون استاندارو فرماندار ویژه شهرستان شاهرود گفت: یک بار دیگر عطر شهدا در شهرستان و شهر شاهرود پراکنده می شود و قرار است پیکر مطهر و پاک دوشهید گمنام در این خاک مقدس در محوطه پردیس دانشگاه شاهرود آرام بگیرند  وزیارتگاه عاشقان و دلسوختگان شهداوانقلاب بشوند.

فرماندار ویژه شهرستان شاهرود تصریح کرد:دیکی از چیزهایی که میتوانیم از آن به عنوان نعمت نام ببریم شهدایی هستند که ما از آنها با عنوان "شهدای گمنام"؛ از جهتی که اسم و رسم ونشان شناسنامه ای ندارند و وطن و زادگاه و والدین آنها مشخص نیست، یاد میکنیم.

مهدی بندرآبادی اظهار داشت: مسئله ی شهدای گمنام هم یکی از آثار جنگ است که ما به آن مبتلا هستیم و باید با نگاه اعتقادی که به این موضوع داریم،آن را نعمت قلمداد کنیم.

وی افزود: تفحص و بازگشت دوباره ی شهدا به شهرها و روستاها، حال و هوای معنوی ایجاد می کند که پاسداشت آرمانهای انقلاب، دفاع از ناموس و مملکت وهزینه های سنگین پرداخت شده را تداعی کرده و یک حس نوع دوستی را تقویت می کند.

بندرآبادی بیان کرد: مردم ما با عشق و ارادت و احساس و عاطفه عمیق و انسانی و الهی متاثر از فطرت پاک آدمی، در مراسم تشییع این شهدا شرکت می کنند.

وی خاطر نشان کرد: با گذشت زمان، ممکن است ما آدمها دچار فراموشی بشویم، اما حضور این شهدا در بین مردم؛ این نکته که انقلاب واین نظام وحفظ خاک و ناموس و آب و آرمانهای امام راحل عظیم الشان، با وجود همه شیطنت ها و دسیسه ها  به راحتی حفظ نشده است را برایمان تداعی می کند.

شاهرود، میزبان دو شهید گمنام

یا

دو لاله از گلزار شهدای گمنام، به شاهرود می آیند

فرمانده سپاه ناحیه شاهرود با اشاره به تشییع پیکر بیش از 100 شهید گمنام در 25 استان کشور طی این هفته در سراسر کشور، تصریح کرد: از این تعداد دو شهید نیز به شهرستان شاهرود از استان سمنان تعلق گرفته که برای تشییع و خاکسپاری به شهرستان نیز منتقل خواهند شد.

سرهنگ پاسدار عباس مطهری گفت: در بهار سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، و درسالی که رهبر معظم انقلاب بر امور فرهنگی تاکید خاصی دارند و سالی که کنگره شهدای استان سمنان برگزار شد وهمشهریان و دانشجویان ودانشگاهیان عزیز شاهرود توفیق پیدا کردند که میزبان دوتن از گلهای پرپر و مجاهدان به حق پیوسته باشند و فضای عمومی و دانشگاهی شهرمان معطر به عطر شهیدان گمنام باشد.

وی افزود:  امید آنکه در طوفان هجوم تبلیغات دشمن که می خواهد مردم و جوانان ما را از ارزشهایمان دور کند، مردم ودانشگاهیان عزیزمان با عزم مثال زدنی خود که در انقلاب اسلامی و دفاع دمقدس از خود نشان داده اند، نهایت بهره برداری را از این توفیق بزرگ خداوند بنمایند.

شهدای گمنام، صبح چهارشنبه تشییع می شوند

یا

به استقبال شهدا می رویم

یا

دانشجویان دانشگاه صنعتی شاهرود، اولین میزبانان لاله ها

دبیرکمیته دانشجویی استقبال و تشییع شهدای گمنام بسیج دانشگاه صنعتی شاهرود، با بیان اینکه شهدای گمنام دوشنبه آینده وارد شهرستان شاهرود خواهند شد، اعلام کرد: مراسم استقبال دانشجویی از شهدای گمنام،روز سه شنبه 16/2/ ساعت 11صبح،  درمحل دانشگاه صنعتی شاهرود، جنب سلف داشگاه برگزار شده و پیکر مطهر شهدا تا مسجد دانشگاه صنعتی تشییع می گردد.

مصطفی واحدی ابراز داشت:همزمان با برگزاری نماز جماعت ظهرو عصرتا هنگام نماز مغرب و عشاء، عموم مردم می توانند در محل مسجد دانشگاه صنعتی، جهت زیارت شهدا حضور یابند.

فعال فرهنگی داشنگاه صنعتی شاهرود بیان کرد: ساعت20:30مراسم وداع عمومی، پس از نماز مغرب وعشا در مسجد دانشگاه، در محل سالن ورزشی دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار شده و

مناجات سحری در جوار پیکر دو شهید گمنام در مسجد دانشگاه صعنتی، تا ساعت 3بامداد روز چهارشنبه؛ از دیگر برنامه های تشیع پیکر این شهدای بزرگوار است.
واحدی در پایان اعلام کرد: تجمع مردمی،ساعت9 صبح چهارشنبه مورخه 17/اردیبهشت، در محل کانون بسیج خیابان امام صورت می گیرد و راس ساعت 9:30، مراسم تشییع پیکر مطهر دو شهید گمنام برگزار میشود.