مهرداد سه شنبه 30 مهر 1392 07:44 ب.ظ نظرات ()

بزرگترین مجموعه تجاری ، گردشگری سمنان


بزرگترین مجموعه تجاری - گردشگری سمنان

پروژه ققنوس بزرگترین مجتمع گردشگری اقامتی توریستی استان سمنان

نظر به عدم وجود فضای مناسب و درخور و شایسته مردم استان در بخش گردشگری و تجاری و تفریحی به ویژه در مرکز استان، شرکت نگین نما در سال 1389 احداث چنین مجموعه ای را در دستور کار خود قرار داد.

پس از بررسی و امکان سنجی در مناطق مختلف و مد نطر قرار دادن کاربری های مختلف طرح، در نهایت مکان احداث این برج به جهت استقرار در نقطه ارتفاعی مناسب، دسترسی آسان و غیره در حاشیه میدان امام علی (ع) و بلوار شهید اخلاقی که بزرگترین بلوار فعلی شهر محسوب می شود گزینش شد که در مسیر داخلی تردد زائرین و مسافرین مشهد مقدس و شمال شرق کشور نیز قرار دارد.

بدینوسیله طراحی و اجرای برج ققنوس بعنوان بزرگترین پروژه تجاری - گردشگری استان سمنان با اخذ موافقت اصولی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان سمنان در زمینی به مساحت حدود 11000 مترمربع با زیر بنای 60000 متر در 18 طبقه آغاز گردید که ارتفاع آن از سطح خیابان 95 متر و با احتساب دکل مخابراتی به بیش از 110 متر خواهد رسید. ارتفاع نقطه مبنای پروژه از سطح دریا 1180 متر بوده که به آسانی تا شعاع 15 کیلومتر قابل رویت خواهد بود.

برج ققنوس با بهره گیری از تیم های تخصصی مختلف اعم از :

 1. گروه طراحی سازه
 2. معماری داخلی
 3. معماری خارجی و نما
 4. گروه بررسی متریال و مصالح مصرفی
 5. گروه تاسیسات مکانیکی
 6. تاسیسات برقی
 7. تامین انرژی
 8. نورپردازی و آب نما
 9. سیستم های ایمنی
 10. سیستم مخابراتی، صوت و ...
 11. مشاورین تخصصی کاربری های مختلف مانند فست فود، استخرف سالن همایش تالار، هتل، فروشگاه هایپر، آسانسور ها، پله برقی و...
 12. مدیریت مالی و اداری
 13. مشاورین فروش و تامین منابع مالی و...

تحت مدیریت واحد مدیر عامل شرکت نگین نما مابق برنامه زمان بندی معین در حال احداث است و می رود تا آینده روشن و تحولی ماندگار را در سطح استان رقم زده و بعنوان نماد شهر در کنار بناهای ماندگار همچون دروازه ارگ، مسجد جامع، هتل سنگسر متجلی ذره ای از دریای هنر معماری و فرهنگ مردم آن خطه گردد.


آدرس وبسایت برج ققنوس http://ghoghnoos-tower.com